Главная > Новини > Слова Путіна про кордони України обговорили в ООН

Слова Путіна про кордони України обговорили в ООН


31-01-2016, 22:21. Разместил: Admin

Слова Путіна про кордони України обговорили в ООН

Слова Путіна про кордони України обговорили в ООН

Україна ще раз призвала Росію дотримуватися Будапештського меморандуму
Українська делегація в Радбезі ООН ініціювала обговорення висловлювань Путіна.
Напередодні українська делегація ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН недавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна по Донбасу, які ставлять під сумнів кордони України. Про це повідомляє прес-служба МЗС.
"В ході обговорень представник України Володимир Ельченко заявив про неприпустимість спроб вищого керівництва Росії переписати історію, ставлячи під сумнів територіальну цілісність, суверенітет і політичну незалежність України", - говориться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, українська делегація відмітила, що "висловлювання Путіна порушують ряд засадничих міжнародних документів, зокрема Статут ООН і Завершальний акт Хельсінкі Наради по безпеці і співпраці в Європі 1975 року".
Також українська делегація підкреслила, що Росія порушує свої зобов'язання по Меморандуму, "продовжуючи незаконну окупацію АР Крим і г.Севастополь і безпрецедентну військову агресію на Донбасі".
Кучма: Конституцію поміняємо, коли повернуть межу
У зв'язку з цим представник України відновив заклик до усіх сторін Будапештського меморандуму, включаючи РФ, "невідкладно провести консультації по відвертих посяганнях на існуючі кордони України, як це і передбачено статтею 6 Меморандуму.
Нагадаємо, раніше Путін назвав передачу Донбасу Україні маренням, а також заявив, що в радянські часи межа між РФ і Україною була проведена "довільно" і "необгрунтовано".

Турчинов відповів на фразу Путіна про кордони України

Слова Путіна про кордони України обговорили в ООН

Турчинов прокоментував слова Путіна об бредовости передачі Донбасу Україні
Глава РНБО відповів на слова російського президента про необгрунтоване формування кордонів України за часів СРСР.
Глава РНБО Олександр Турчинов заявив, що президента Росії Володимира Путіна ніхто не запитував, коли формувалися кордони України. Так він прокоментував слова російського президента про те, що в радянські часи межа між РФ і Україною була проведена "довільно" і "необгрунтовано".
"Стосовно останньої заяви Путіна, коли він публічно ставить під сумнів усі межі, які були сформовані після Другої Світової війни... По-перше Путіна ніхто не запитував, коли формувалися межі Української держави. А по-друге, такі публічні заяви - це база, скажімо так, для військової агресії проти нашої держави, Це керівник країни, який ставить під сумнів усі кордони Європи, які були сформовані після Другої світової війни ", - заявив Турчинов на зустрічі з керівництвом Укроборонпрома.


Напередодні Путін назвав маячним привід, із-за якого Донбас в радянський період був переданий Україні.
Кучма: Конституцію поміняємо, коли повернуть межу


Вернуться назад