Главная > Новини > Україна звернеться в Гаагський трибунал для визнання ДНР і ЛНР терористами

Україна звернеться в Гаагський трибунал для визнання ДНР і ЛНР терористами


25-01-2015, 22:58. Разместил: Admin

Україна звернеться в Гаагський трибунал для визнання ДНР і ЛНР терористами

Україна звернеться в Гаагський трибунал для визнання ДНР і ЛНР терористами

Україна домагатиметься міжнародного визнання "республік Донбасу" терористичними організаціями.
Звернення міститиме і інформацію про злочин сепаратистів проти людяності.
Рада національної безпеки і оборони України на екстреному засіданні в неділю доручила Кабінету Міністрів почати процедуру звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі (Нідерланди) по злочинах сепаратистів і визнанні "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями.
Про це говориться в повідомленні апарату РНБО.
"РНБО доручила Уряду почати процедуру звернення в Гаагський трибунал по злочинах проти людяності, здійснених терористами проти українських громадян в 2014-2015 роках, а також про визнання "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями", - говориться в повідомленні.
Також РНБО вирішила посилити армію новою зброєю і військовою технікою.
"Прийняли рішення про Державне оборонне замовлення для забезпечення Збройних Сил України, Національної гвардії і інших військових формувань новою зброєю і військовою технікою", - говориться в повідомленні ради.
Нагадаємо, що РНБО на екстреному засіданні в неділю схвалила застосування санкцій відносно Росії, введених раніше країнами Європейського Союзу, Швейцарською конфедерацією, США і країнами "Великої сімки".
Завтра українська сторона опублікує повний звіт після доказів відносно обстрілу Маріуполя бойовиками, заявила в ході засідання РНБО Президент України Петро Порошенко.
Як повідомляв Кореспондент.net, ранком 24 січня Маріуполь обстріляли, зокрема Лівий берег міста, а також мікрорайон Східний, імовірно з Градів. За останніми даними, загинуло 30 чоловік, серед яких двоє дітей. Крім того, як повідомили в міськраді, близько 100 поранених (серед них у важкому стані п'ять дітей).
Прокуратура кваліфікувала обстріл Маріуполя як теракт.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов поклав на президента Росії Володимира Путіна відповідальність за загибель мирних жителів при обстрілі Маріуполя.
Президент Петро Порошенко вважає обстріл житлових кварталів Маріуполя проросійськими бойовиками злочином проти людства.
У "Міністерстві оборони" ДНР заявили про свою непричетність до обстрілу Маріуполя. Глава ДНР Олександр Захарченко завірив, що віддав наказ пригнічувати позиції українських військ на схід Маріуполя, проте саме місто штурмувати не планується.
Між тим, згідно з даними звіту ОБСЄ, обстріл Маріуполя вівся з території, підконтрольною ДНР.


Вернуться назад