Главная > Новини > У Польщі вже готові позови по реституції в Україні

У Польщі вже готові позови по реституції в Україні


20-11-2016, 16:12. Разместил: Admin

У Польщі вже готові позови по реституції в Україні

У Польщі вже готові позови по реституції в Україні

За один рік були підготовлені матеріали на 1600 позовів.
У Польщі підготовлені до подання до судів Луцька і Тернополя перші два позови нащадків власників польських маєтків на територіях, які зараз відносяться до України. На черзі ще два позови, які попрямують в Київ і Харків. Польські громадяни мають намір скористатися правом реституції, пише польське видання Prawica.
Реституція (від латів. restitutio - відновлення) - в міжнародному праві форма матеріального відшкодування збитку в результаті неправомірного міжнародного акту шляхом відновлення стану, що існував до його здійснення. Може здійснюватися різними способами.
"У цих справах краще всього збереглися документи", - заявив Конрад Ренкас, голова Товариства кресовяков (поляки, що колись жили на землях Західної України - ред.).
За його словами, вимоги у позивачів різні: хтось хоче компенсацію за використання майном, хтось - виплату збитків від неотриманого прибутку із-за конфіскації засобів виробництва, а хтось - просто прагне повернути свою вотчину.
Серед об'єктів нерухомості, які вимагають поляки - житлові будинки, десятки гектарів землі і навіть деяка мідна копальня в Харківській області, яку оцінили в півтора мільйони доларів.

У Польщі вже готові позови по реституції в Україні

Всього організація Конрада Ренкаса за рік підготувала матеріали на 1600 позовів по реституції.
"Усі ці позови сталі можливі у зв'язку із закінченням дії мораторію на торгівлю землею в Україні з 1 січня 2017 року і зняттям Єврокомісією обмежень на володіння землею в зарубіжних державах", - пише видання.

У Польщі вже готові позови по реституції в Україні

Як повідомляв Кореспондент.net, Польща хоче брати участь в переговорах з України. Про це заявив польський посол в Україні Ян Пекло. На його думку, вирішити конфлікт на Донбасі без сусідніх країн, таких як Польща, неможливо.


Вернуться назад