Регистрация

Туреччина звинуватила Захід в українській кризі

20-08-2016, 12:30

Туреччина звинуватила Захід в українській кризі

Туреччина звинуватила Захід в українській кризі

Захід повинен відмовитися від політики патронажу, оскільки "це тупиковий шлях", рахує глава МЗС Туреччини.
Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу вважає, що криза в Україні багато в чому сталася із-за неконструктивної позиції Заходу.
"Подивіться, що сталося з Україною. Вони постійно погрожували їй і змушували зробити вибір між ними і Росією. Говорили, "ти будеш або з нами, або з Росією". Цей підхід нікуди не годиться. Те, що сьогодні відбувається в Україні, є відображенням головної проблеми в регіоні", - сказав він в інтерв'ю Sputnik Türkiye.

"Ще за 1,5-2 роки до української кризи я говорив про те, що якщо так піде і далі, в Україні станеться те, що сталося. На жаль, так і вийшло", - підкреслив турецький міністр.
На його думку, Захід повинен відмовитися від політики патронажу, оскільки "це тупиковий шлях".
Раніше президент Росії Володимир Путін заявив про щире прагнення відновити стосунки з Туреччиною.

Туреччина звинуватила Захід в українській кризі

Туреччина поставила ЄС ультиматум по відміні віз
Анкара доклала величезні зусилля, щоб відповідати умовам вступу в Євросоюз, відмітив турецький міністр.
Турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу звинуватив Євросоюз в приниженні Анкари і знову пригрозив відмінити угоду про мігрантів, якщо ЄС збереже візовий режим з Туреччиною.
"Турецький народ травмований. Замість того, щоб допомогти Туреччині [європейські країни] принижують нас... Я задаюся питанням, який злочин ми скоїли? Звідки така ворожість"?, - заявив Чавушоглу.
За його словами, Туреччина доклала величезні зусилля, щоб відповідати умовам вступу в Євросоюз.
Чавушоглу дав Євросоюзу час до жовтня, щоб надати Туреччині безвізовий режим. Інакше він пообіцяв, що Туреччина заблокує договір з ЄС по мігрантах.
У березні керівництво Євросоюзу і Туреччини погоджувало принципи рішення міграційної кризи. У рамках угоди з 20 березня усі нелегальні мігранти, які прибувають в Грецію, повинні висилатися назад в Туреччину.
Анкара погодилася приймати мігрантів в обмін на отримання фінансової допомоги від ЄС і на введення безвізового режиму для турецьких громадян.
Охолодження стосунків Анкари з ЄС почалося після спроби держперевороту в Туреччині, жертвами якого стали більше 270 чоловік.
Багато європейських політиків порахували, що що послідували за цим масштабні чищення в турецькому суспільстві суперечать нормам, необхідним для відміни віз.
Два тижні тому президент Туреччини Реджеп Тайип Эрдоган звинуватив країни Заходу в тому, що вони підтримували невдалу спробу військового перевороту в країні.
"На жаль, Захід підтримує терор і змовників... Ті, хто здавався друзями, стоять за бунтівниками і терористами", - сказав Эрдоган.

Автор: Admin
Прочитали - 653
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати