Регистрация

Копчення риби в коптильні гарячого копчення для пива

4-08-2016, 19:24

Копчення риби в коптильні гарячого копчення для пива

Копчення риби в коптильні гарячого копчення для пива

Давно розробляв спосіб копчення риби в домашніх умовах під пиво: що б рибка була не сильно водянистою, по структурі - добре пров'ялена, з виразним димним запахом і тривалим терміном зберігання. У цій статті я викладу спосіб копчення риби в коптильні гарячого копчення, яка ідеально підходить під пиво.
Рецепт копчення риби

інгредієнти:
Будь-яка річкова риба
сіль.
Засолювання риби

Домашні копчення риби розпочинається з її чищення і засолювання. Що б влізло по-больше риби в коптильню відрізуємо голови і хвости. Я люблю їсти рибу, коли вона вже почищена зсередини - вичищаємо нутрощі і добре промиваємо, також у великої риби бажано відрізувати плавники, велику рибу розрізаємо на порційні шматки. Від луску чистити не треба.

На дно посуду засипаємо сіль і укладаємо рибу шарами з сіллю, солі жаліти не треба, у мене пішов 1,3 кг солі на 5 кг риби. Згори риби кладемо гніт і відправляємо в прохолодне місце на 3 дні.

Промивання і сушка риби перед копченням
Після засолювання риба стане твердою, щільніше по структурі. Тепер її треба добре промити від солі і замочити в чистій воді на 4-5 годин, при цьому треба 2-3 рази міняти воду. Окремо ще раз помічу, що рибу треба добре і ретельно промити.

Коли риба буде промита і вимочена її треба добре просушити перед копченням. Я вибираю для цього тінисте і вітряне місце, вішаю її на шворку, накриваю марлею від комах, залишаю на добу.

Копчення риби в коптильні гарячого копчення

Копчення риби в коптильні гарячого копчення для пива

Готуємо коптильню: моєму добре піддон, кришку, очищаємо стінки від зайвого гару за допомогою будівельного шпателя. Піддон застилаємо фольгою або засипаємо чистий і сухий пісок. Для копчення риби добре підходить тріска з вільхи, цього разу я використав суміш з вільхи і черешні.

Копчення риби в коптильні гарячого копчення для пива

Розпалюємо вогнище, заряджаємо коптильню, ставимо на вогонь, заливаємо гідрозасув. Для того, що б гар з кришки не крапав на рибу - в жолоб коптильні кладемо невеликий камінчик так, що б кришка була під нахилом, але в той же момент гідрозасув повинен знаходитися в робочому положенні. У такому положенні гар з верху кришки стікає на стінку коптильні і не крапає на рибу. Коптимо на невеликому вогні, як тільки з трубки піде дим засікаємо 40 мін і підтримуємо вогонь, головне завдання на цьому етапі рибу не запекти, а дати їй температуру не більше 70С, що б вона наситилася ароматами диму. Після завершення копчення відкриваємо кришку коптильні, знімаємо з вогню і даємо рибі час остигнути.

Автор: Admin
Прочитали - 873
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати