Регистрация

Рецепт копчення риби великого розміру в коптильні гарячого копчення

3-08-2016, 10:01

Рецепт копчення риби великого розміру в коптильні гарячого копчення

Рецепт копчення риби великого розміру в коптильні гарячого копчення

На прикладі товстолобика вагою в 9 кг я розпишу, як в домашніх умовах закоптити велику рибу в коптильні гарячого копчення. Цей рецепт копчення риби добре підійде для тривалого зберігання.
Рецепт копчення риби великого розміру

інгредієнти:
риба - в моєму злучаємо товстолобик 9 кг
сіль
вода
тріска для копчення.
Оброблення і засолювання риби

Я купив товстолобика вагою в 9 кг, спершу відрізував голову і почистив черево, бажано відрізувати плавники. Розрубав упоперек хребта тушку риби на стейки, які потім ще раз розрізав на половини. Оброблену рибу добре промив, дав стекти воді. Засолювання риби проводилося в емальованій мисці: кожен шматок добре обтер великою сіллю, уклав шарами і пересипав додатково сіллю. Поверх риби поклав кришку від каструлю і навісив згори цеглою - зробив гніт. Засолював 3-і доби, іноді шматки риби перевертав, на практиці вистачить і дві доби.
Після засолювання, рибні стейки треба добре промити і обполоснути, потім рибу скласти у велику ємність і залити водою. Вимочувати рибу треба годин 5-6, періодично міняти воду. Вимочування треба для того, що б зайва сіль пішла з риби.

Після завершення вимочування, зливаємо воду і підвішуємо рибу на протязі.

 

Рецепт копчення риби великого розміру в коптильні гарячого копчення

Сушимо день або два, якщо погода жарка - треба рибу укрити тканью від комах. Я підвішував на металеві крюки, потім коптив з ними. Головним чином треба рибу підсушити і трохи підв'ялити.

Гарячі копчення риби

Для копчення у мене були вільхова тирса і шкаралупа від кісточок абрикоси. Піддон коптильні застелив фольгою, что-бы не було сильного підгорання і було потім легше його чистити. Рибу після просушування укладаємо не сильно щільно на грати, так що б був доступ диму. Коптимо на середньому вогні приблизно 30-40 мін, головним чином рибу запікати не потрібно. Залежно від конструкції коптильні гарячого копчення, іноді треба перевіряти кришку і змивати нагар. Після копчення коптильню знімаємо з вогню і даємо час рибі остигнути прямо в коптильні. Потім, рибу знову підвішуємо на протязі приблизно на два або три дні, що б вона дійшла, копчений смак за цей час стане більше насиченим і виразним.

Рецепт копчення риби великого розміру в коптильні гарячого копчення

Копчений товстолобик у такий спосіб вийшов дуже смачним, ситним, поживним з характерним копченим смаком, добре йде під пиво, можна їсти у вприкуску з овочами. Рекомендую цей рецепт копчення риби.

Окремо рекомендую ознайомиться з рецептом копчення дрібної риби для пива і швидким способом копчення м'яса птиці і сала в коптильні гарячого копчення. Нижче вашій увазі представлений відео рецепт копчення великої риби.

Автор: Admin
Прочитали - 1210
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати