Регистрация

Рецепт копчення свинячої грудинки гарячим способом

24-07-2016, 16:18

Рецепт копчення свинячої грудинки гарячим способом

Рецепт копчення свинячої грудинки гарячим способом

Люблю грудинку, ця частина свинини містить в себе: шкурочку, м'ясо, сало і кісточку. Її як не приготуй, все одно смачно і ситно! Досить часто її копчу в коптильні гарячого копчення, вирішив перевірити новий рецепт і не помилився. У цій стаття я викладу рецепт копчення свинячої грудинки в маринаді з ялівцем.
Рецепт копчення свинячої грудинки

Рецепт копчення свинячої грудинки гарячим способом

інгредієнти:
Свиняча грудинка - 4 кг
для маринаду:
Вода - 3 л.,
Сіль - 300 р.
Цукру - 30 р.
Ялівець - 3-4 ч.л. (подрібнений)
Духмяний перець - 1 ст.л.
Лавровий лист - 4-5 шт.
Часник - 1 голівка середня
Тріска для копчення - вільхова і черешнева.
Маринування грудинки

Грудинку треба промити, обсушити, видалити міжреберну плівку, при необхідності очистити шкуру, розділити на шматки зручні для копчення. Воду для маринаду закип'ятити, в гарячу воду додати подрібнений часник, ялівець, спеції, сіль і цукор. Помістити грудинку в посуд для маринування, залити остудженим маринадом до верху, что-бы грудинка була під маринадом повністю. Маринуємо 4-5 днів в холодильнику при температурі +2 +4. Після маринування грудинку добре промиваємо в чистій холодній воді рази 2-3, підвішуємо на протязі приблизно на 1-3 дні залежно від погоди, в теплий час цілком вистачить доби. Головне м'ясо добре захистити від комах, я для цього обмотав в 3-4 шари марлі.
Копчення грудинки

Копчення я проводив на трісці з вільхи і черешні, в загальній кількості у мене пішло 4-5 жменею. Засипаємо тріску, застилаємо піддон фольгою, завантажуємо грудинку шкіркою вгору, починаємо копчення на середньому вогні. Особливістю копчення в коптильні гарячого копчення з гидрозавтором, як у мене - це якщо у вас продукти містять багато води, то волога збиратиметься на кришці коптильні і крапатиме на продукти, залишаю негарні чорні плями, что-бы цього уникнути - я кришку коптильні поміщаю в похилому положенні, при цьому крапельки вологи стікають на стінка. Іншим варіантом рішення цієї особливості копчення є змивання чорної нагари за допомогою води і ганчірки, для цього треба іноді перевіряти кришку під час копчення. Загальні час копчення складає приблизно від 35 хвилин до години, залежно від нагріву і способу маринування грудинки.

Після потрібного часу копчення відкрити коптильню і дати грудинці ще хвилин 20-30 відпочити, нагріваючи залишити колишнім, потім грудинці дати час остигнути і повісити на протязі ще на 1-2 діб, что-бы аромати диму рівномірно розподілилися.
Копчена свиняча грудинка має апетитний рівний коричнево-золотистий колір, сильний аромат диму, легко ріжеться ножем, прошарок сала повинен танути у роті. Добре підійде в якості окремої закуски, для бутербродів, складової салату. Зберігати краще в холодильнику, при цьому треба помістити в герметично закриту ємність. Окремо рекомендую ознайомиться з рецептом гарячого копчення сала і домашнього балика зі свинини.

Рецепт копчення свинячої грудинки гарячим способом

Нижче вашій увазі представлений відео рецепт копчення свинячої грудинки з детальними радами і рекомендаціями.

Автор: Admin
Прочитали - 1350
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати