Регистрация

Рецепт холодного копчення риби на прикладі карасів

28-06-2016, 18:28

Рецепт холодного копчення риби на прикладі карасів

Рецепт холодного копчення риби на прикладі карасів

Набравшись досвіду в гарячому копченні, природно, прийшло бажання спробувати холодний спосіб копчення. Першим, що захотілося - це ароматної і смачної рибки під домашнє пиво. У цій замітці я викладу рецепт холодного копчення риби на прикладі карасів середнього розміру.
Рецепт холодного копчення риби

інгредієнти:
карасі - по вазі 250-300 р. штука
сіль кам'яна
тріска для копчення - вільха.
Засолювання риби для копчення

Рецепт холодного копчення риби на прикладі карасів

Засолювання риби для копчення розпочинається з її підготовки, для цього робимо поперечний розріз біля перших плавників, потім акуратно розрізаємо рибу від голови до анального отвору, пальцем відриваємо початок стравоходу, так що б не розірвати жовчний міхур, видаляємо нутрощі і жабра, рибу очищаємо від чорних плівок і промиваємо в холодній воді, якщо карась великий, краще зробив подовжній розріз по тушка для кращий просолення і копчення.

Засолювати рибу треба в посуді для харчових продуктів, я використав каструлю з нержавіючої сталі, на дно посуду засипаємо сіль - приблизно підлога сантиметра. Кожну рибу ретельно обтираємо сіллю, укладаємо в каструлю і пересипаємо кожен шар карасів ще сіллю.

Згори ставимо гніт і відправляємо в прохолодне місце на 2-2,5 діб, кілька разів рибу треба міняти місцями - нижній шар на верх, а верхній на низ. Після засолювання рибу добре промити в холодній воді від солі і залишити вимочуватися на 3-5 годин, при цьому міняючи воду під час вимочування. Після вибрати самого більшого карася і на розрізі спробувати м'ясо на сіль.
Просушування риби перед копченням

Рецепт холодного копчення риби на прикладі карасів

Вимочених карасів треба трохи пров'ялити і підсушити. Для цього кожної рибки розсовуємо черево за допомогою зубочистки або сірника, підвішуємо в провітрюваному місці і сушимо до стану "недовяленности". Залежно від погоди і протягу це займе від доби до 4-х. Рибу треба узабезпечити від комах.

Копчення риби холодним способом.

Для копчення риби холодним способом використав димогенератор від компанії Smoke House, каркас з 2-х сантиметрового бруса і картонну коробку, яка послужила камерою для копчення. Тріску узяв вільхову з домішкою черешневою. Час копчення зайняв 6 годин, димогенератор завантажував пару разів, іноді тріску помішував для кращого вступу на горіння, температура під час копчення в камері не перевищувала 38 С. Після копчення рибу треба залишити на протязі для стабілізації смаку на пару доби.
Карасі холодного копчення мають насичений копчено-димний аромат з середньо солоним присмаком, добре підійде, як закуска до пива. Окремо рекомендую ознайомитися з рецептом гарячого копчення коропа і курячого балика.

Автор: Admin
Прочитали - 952
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати