Регистрация

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

8-03-2016, 10:12

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

У пошуках гідного заробітку багато людей від'їжджають працювати за кордон, покидаючи свої доми, сім'ї. Прагнення забезпечити себе і своїх близьких матеріальними благами не зупиняє їх шукати роботу далеко від батьківщини. Переважна більшість такої робочої сили не занадто вимогливі до умов праці і проживання, не скаржаться на оплату, адже вона набагато більша, ніж в рідних краях. Таким образів приплив в регіони, що активно розвиваються, з бідніших країн вражає своїми об'ємами.

Одній з країн, де 75% населення складають іноземці, що забезпечують функціонування і розвиток усіх галузей економіки, являються Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Ця країна півстоліття назад була однією з найбідніших у світі, населення трохи більше 1 млн. займався виживанням в складних умовах пустелі. Сьогодні ОАЕ - один з найпопулярніших туристичних центрів, країна, що живиться нафтою, інвестиціями і божевільними доходами в розважальній сфері. Три чверті населення ОАЕ - працівники з інших країн, перераховувати увесь список яких просто немає сенсу. Тут ви можете знайти кого завгодно : від мексиканця до таджика, від американця до росіянина.

Робота в ОАЕ неймовірно затребувана. Практично в усіх галузях, які є присутніми і розвиваються в цій країні. У цьому матеріалі ми розглянемо найважливіші моменти, пов'язані з роботою в Еміратах. Дамо відповідь на самі питання, що часто ставляться, дамо корисні рекомендації тим, що бажають запрацювати (підробити), щоб уникнути можливих проблем при працевлаштуванні.
ЯКІ ПРОФЕСІЇ КОРИСТУЮТЬСЯ ПОПУЛЯРНІСТЮ В ЕМІРАТАХ?

Об'єднані Арабські Емірати використовують робочу силу практично в усіх сферах, від різноробочих до посудомийок, від пілотів авіалайнерів до менеджерів. Проте слід зазначити, що в ОАЕ на першому місці стоять дві галузі: туризм і будівництво. У рік Емірати відвідує більше 10 млн. туристів, а будівлі виникають як гриби після дощу. Тому, якщо у вас є бажання реалізувати свій потенціал або просто обміняти час і сили на грошові знаки в спеціальностях, пов'язаних з туризмом (сфера обслуговування, транспорт) або будівництвом, то однозначно ОАЕ допоможуть вам в цьому.

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНІ В АРАБСЬКИХ ЕМІРАТАХ ПРАЦІВНИКИ З СНД, РОСІЇ І УКРАЇНИ?

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

У Еміратах значну частину працівників нескладних спеціальностей, де потрібно фізичну силу і мінімум знань, складають жителі таких країн, як Індія, Бангладеш, Пакистан, Шри-Ланка і інші, де низький рівень життя. Вихідці з цих регіонів влаштовуються на роботу водіями таксі і автобусів, різноробочими на будівництвах, доглядачами будинків, озеленювачами, прислугою, прибиральниками.

У тих сферах, де потрібно не лише умілі руки, але і знання, досвід роботи працедавці ОАЕ вимогливіші і віддають перевагу підготовленим і освіченим кандидатам. Саме такий контингент пропонують простори СНД, у тому числі Росії і України. Менеждеры, портьє, метрдотелі, носильники, бармени, офіціанти, рятувальники, охоронці, касири, стюарди і стюардеси, працівники аеропорту і багато інших скоріш всього будуть родом з пострадянського простору. Це пов'язано ще і з тим, що в ОАЕ приїжджає дуже багато російськомовних туристів, тому знання менталітету і мови також цінується високо при пристрої на роботу.
НА ЩО ЗВЕРТАЮТЬ УВАГУ ПРИ ПРИСТРОЇ НА РОБОТУ В ОАЕ?

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

Все залежить від того, наскільки публічна спеціальність і наскільки велика відповідальність на вас буде покладена. Наприклад, до будівельних професій набагато менше вимог, що і відбивається на умовах праці, проживання і заробітній платі. Вам потрібні будуть міцні руки, нерви і здоров'я.

Якщо професія пов'язана із спілкуванням, то вам просто необхідно володіти як мінімум англійською мовою, мати приємну зовнішність, вільно і привітно спілкуватися, мати досвід роботи в тій або іншій області, ви маєте бути повністю здорові і психічно підготовлені до самих нестандартних ситуацій, які часто виникають у сфері обслуговування, при веденні переговорів, при укладенні угод. В цілому, плата за ваші навички і знання прямо пропорційна відповідальності на займаній вами посаді. Усі описані вимоги помітно відбиваються на величині заробітної плати.
ОСОБЛИВІ ВИМОГИ ПРИ ПРИСТРОЇ НА РОБОТУ В ОАЕ

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

Окремих особливих вимог працедавці ОАЕ не висувають. Ви маєте бути здорові, мати досвід роботи, також необхідно обзавестися закордонним паспортом для в'їзду до Еміратів, знання англійської мови (рівень знань залежить від сфери)

ЯК І ДЕ МОЖНА ДІЗНАТИСЯ ПРО ДОСТУПНІ ВАКАНСІЇ В ОАЕ?

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

Для найбільшої ефективності пошуку роботи в ОАЕ вам треба покрити усі можливі варіанти. По-перше, це ради людей, які вже пройшли через це і можуть висловити адекватну сторонню думку про ту або іншу можливість. По-друге, це пошук в мережі Інтернет. Не варто квапитися і звертатися в першу компанію, що попалася. Зараз на цьому ринку працює дуже багато шахраїв, які уміло заманюють, але врешті-решт не дають усіх гарантій і, як наслідок, ви залишаєтеся без роботи.
Вивчіть ринок рекрутинговых компаній, які працюють на ринку працевлаштування в ОАЕ декілька років. Ставте якомога більше питань і зважуйте все за і проти перед ухваленням остаточного рішення.

Усі рекрутинговые компанії беруть за свої послуги гроші (дивно, правда? :) ), середня вартість близько 500 у.о. За цю суму вам допоможуть вирішити усі питання, оформити необхідні документи, заповнити анкети, провести консультацію з усіх питань, що цікавлять, ну і звичайно ж зроблять усі, щоб знайти вам гідну роботу в ОАЕ.

Також вони надають можливість пройти співбесіду з працедавцем з ОАЕ до виїзду в країну, допомагають оформити закордонний паспорт, підписати трудовий контракт, купити квитки і інші важливі дрібниці.
Ви можете заощадити і зробити усі вказані процедури самостійно, але є вірогідність того, що ви припустимо помилку. Такі компанії своїми послугами дають певні гарантії. Але якщо у вас є можливість скористатися консультаціями бувалих працівників в ОАЕ або ж ви самі вже не вперше робите це, тоді забудьте про рекрутинговых фірми, купити собі зайву пару боягузів або купальників на ці гроші.

ЧОГО СЛІД ОСТЕРІГАТИСЯ ПРИ ПРИСТРОЇ НА РОБОТУ В ОАЕ? ПОШИРЕНІ ПОМИЛКИ.

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

Об'єднані Арабські Емірати мають свої особливості трудового законодавства. Так, право працювати в ОАЕ володіють лише ті особи, які мають на руках трудову картку (лейбор-карту), а також що мешкають по резидент-визе.

Декілька порад при працевлаштуванні:
1. Категорично відмовляйтеся від працевлаштування по туристичній або гостьовій візі, інакше вас просто відправлять додому.

2. Вивчіть усі пункти трудового контракту, простежте, щоб все було вказано і відповідало дійсності: робочий час, розміри заробітної плати (найчастіше вказуються в місцевій валюті - в дирхаммах ОАЕ)

3. Обумовте умови випробувального періоду, а також пункти, які торкаються розриву контракту (витікання періоду роботи). Часто трапляється, що люди продовжують (вимушені) працювати, навіть якщо щось їх не влаштовує або вони не можуть продовжувати.

ПРОБЛЕМИ, що ВИНИКАЮТЬ В процесі РОБОТИ В ОАЕ. ЇХ РІШЕННЯ.

Емірати намагаються стежити за своїми працедавцями і у разі невиконання яких-небудь зобов'язань або порушення умов трудового контракту вживаються відповідні заходи покарання. Але для цього необхідно діяти рішуче і швидко. Якщо вам затримують виплату зарплати, не хочуть платити наднормові, примушують працювати понад норму, не виконуються якісь умови контракту, пов'язані з живленням, проживанням або інші причини, негайно звертайтеся в законодавчі органи, вам обов'язково допоможуть. Першою інстанцією є Департамент праці, куди ви зобов'язані подати письмову заявку.
НАСЛІДКИ У РАЗІ ДОСТРОКОВОГО ПЕРЕРИВАННЯ ТРУДОВОГО КОНТРАКТУ.

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

Ви можете достроково поїхати з ОАЕ з будь-якої причини. Але варто пам'ятати про те, що у такому разі ви зобов'язані будете заплатити неустойку, яка найчастіше еквівалентна місячній заробітній платі. Також вам поставлять відмітку в паспорті, яка красномовно говоритиме про ваші дії, внаслідок чого ви не зможете влаштуватися на роботу впродовж 6 місяців.

Ця інформація повинна змусити вас дуже ретельно вибирати посаду до виїзду з рідної країни, не поспішайте, подумайте, оскільки змінити роботу вже в ОАЕ у вас просто так не вийде.
ЧОМУ В ОАЕ ПРАЦЕДАВЦІ ЗАБИРАЮТЬ ПАСПОРТИ?

НАСКІЛЬКИ ЗАТРЕБУВАНА РОБОТА В ЕМІРАТАХ?

Практика забирати паспорти у своїх працівників в ОАЕ має місце бути, але на сьогодні ця проблема практично розв'язана, оскільки у разі неповернення документів, у вас є повне право звернутися в місцеву поліцію, яка розбереться в цій ситуації. Працедавці таким чином намагаються контролювати своїх робітників, намагаючись вирішити питання безпеки компанії. На даний момент здача паспорта вважається суто добровільним актом, проте у кожного працедавця свої методи управління, так що не дивуйтеся, якщо у вас "попросять" документи на час перебування в країні. У будь-якому разі, не турбуйтеся, оскільки до вас на допомогу завжди готові прийти співробітники безпеки ОАЕ.

Краще всього у момент здачі паспорта отримати розписку від працедавця, щоб мати хоч якийсь документ про те, що він знаходиться на зберіганні, а не вкрадений або загублений.

Описані вище моменти допоможуть вам в пошуку роботи в Еміратах, будьте пильні і не поспішаєте в такому серйозній справі. Також не забувайте про те, що ОАЕ - це дивовижна і красива країна, і окрім заробітку ви забудете про такі слова, як тури ціни ОАЕ, насолоджуючись у вільний час природою і втіленням сучасних технологій у великих містах.

Автор: Admin
Прочитали - 1203
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати