Регистрация

Робота в Швейцарії

7-03-2016, 19:28

Робота в Швейцарії

Робота в Швейцарії

Робота в Швейцарії - некваліфікована праця в Швейцарії
- Робота за фахом в Швейцарії

Швейцарія - миролюбна, процвітаюча країна, з розвиненою стабільною ринковою економікою, з низьким рівнем безробіття, висококваліфікованою робочою силою. Швейцарія займає одно з лідируючих місць серед країн по об'ємах ВВП на душу населення (у 2007 р. - 2,6%).

Основними галузями промисловості є: виробництво і експорт годинника, ножів, сиру і шоколаду, а також банківська сфера і туризм. IT, біотехнологія, торгівля також грають важливу роль для економіки Швейцарії.

Політика Швейцарії відносно працевлаштування іноземців має обмежувальний характер. Проте, число іноземних громадян, що мешкають і працюючих в Швейцарії, складає більше 1,5 мільйонів чоловік.
Некваліфікована праця в Швейцарії
Швейцарія - одна з самих закритих країн для імміграції. Процес отримання дозволу на проживання в країні, а також дозволи на роботу досить тривалий і вимагає надання чималої кількості підтверджувальних документів. Підставою для отримання дозволів навряд чи може служити запрошення на роботу, що не вимагає кваліфікації.

Як правило, отримують дозволи на проживання і роботу особи, що претендують на вакансію, яку важко (чи неможливо) зайняти претендентами зі Швейцарії або ЄС. А такі вакансії природно вимагають певного рівня кваліфікації.
Такою роботою може стати сезонна робота у сфері сільського господарства (збір урожаю, робота на виноградниках і так далі). В цьому випадку іноземні студенти або практиканти, що бажають познайомитися з досвідом швейцарських фермерів, можуть брати участь в програмі по обміну студентами. Потреба в працівниках сільського господарства зазвичай з'являється у кінці серпня.

Є можливість отримати тимчасовий дозвіл на перебування і роботу в Швейцарії у танцівниць. Швейцарські кабаре і нічні клуби охоче приймають молодих дівчат зі Східної Європи для подібної роботи. Проте існує ризик потрапити в кабальні умови (консумація, проституція).

Робота за фахом в Швейцарії

Робота в Швейцарії

Рівень життя в Швейцарії досить високий, що визначає високі заробітні плати, особливо для кваліфікованих працівників. Швейцарія ревно охороняє робочі місця для власних громадян, вимагаючи від іноземних претендентів високого рівня професіоналізму.

Популярністю серед працедавців, що шукають іноземних фахівців :
- кухарі (зокрема - національної кухні);
- працівники туристичної сфери : екскурсоводи, тренери екстремальних видів спорту, персонал в спеціалізовані магазини;
- висококваліфіковані фахівці в області анастезиологии, радіології, сомнологии, а також представники альтернативної медицини;
- викладачі іноземних мов, а також викладачі, що практикують нетрадиційні або відмінні від швейцарських методики;
- IT- фахівці зазвичай притягуються для роботи над спільними проектами, обміну досвідом, передачі ноу-хау і так далі

Для отримання дозволу на роботу в Швейцарії необхідно заздалегідь отримати дозвіл на проживання. Воно буває короткостроковим, річним, безстроковим (детальніша інформація за умовами отримання, видами дозволів і іншими питаннями імміграції дана на сайті Державного міграційного департаменту www.bfm.admin.ch).

Підставою для отримання дозволу є офіційна пропозиція роботи від працедавця зі Швейцарії. Кожна адміністративна одиниця Швейцарії (кантон) щорічно отримує певну квоту на видачу дозволів на перебування в країні, так званий "контингент".
Навіть якщо Ви потрапили під контингент, немає гарантії, що Ви обов'язково отримаєте дозвіл на роботу. На рішення кантони може вплинути вид роботи, на яку Ви претендуєте, кваліфікація претендента та ін. Процедура отримання дозволів може зайняти декілька місяців.
Ради і підказки :
- В Швейцарії 4 офіційних мови: німецький, французький, італійський і ретороманський. Стандартною вимогою швейцарського працедавця є знання хоч би одного з них (залежно від місця роботи).
- Будьте готові до того, що робочий день в Швейцарії триває частенько довше, ніж в інших країнах Європи. Робочий час може досягати 50 годин в тиждень.
- Якщо не вдалося отримати дозвіл на роботу в Швейцарії в поточному році, пробуйте щастя на початку наступного або у кінці поточного року. Таким чином, Ви опинитеся в перших рядах серед претендентів наступного року.
- Попросите працедавця письмово підтвердити складність пошуку кандидатури на вакансію, що цікавить Вас, серед громадян Швейцарії або ЄС.

Робота в Швейцарії

- Щоб уникнути проблем з поліцією завжди майте при собі документи, щоб не виявитися затриманим за підозрою в нелегальній імміграції.

 

Автор: Admin
Прочитали - 1305
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати