Регистрация

Як українцям влаштуватися на роботу в Канаді і скільки там платять

28-02-2016, 21:53

Як українцям влаштуватися на роботу в Канаді і скільки там платять

Як українцям влаштуватися на роботу в Канаді і скільки там платять

У Канаді потрібні кухарі, зварювальники, страховики, фармацевти і доглядальниці
Найбажанішими для працевлаштування і подальшої можливої імміграції для наших співвітчизників виглядають країни не лише Європи, але і Північної Америки, а саме: США і Канада. І якщо отримати легальну роботу і статус постійного жителя в Штатах досить важко, то в Канаді це і простіше, і швидше - країна одна з небагатьох у світі з відкритою імміграційною політикою.
"Сьогодні" з'ясувала, яку роботу можна знайти за океаном і що для цього потрібно.
Шукаємо шефа-канадця

Як українцям влаштуватися на роботу в Канаді і скільки там платять

Є два шляхи, щоб легально поїхати на роботу в Канаду.
"Перший - отримання робочої візи, другої, - імміграція за федеральною програмою або за програмою однієї з провінцій Канади. Але в обох випадках потрібно мати запрошення від працедавця, де точно вказуються назва компанії і посада, в якій працюватиме українець. Ще потрібно дозвіл від канадського міністерства праці. Треба пам'ятати, що один з найважливіших чинників отримання позитивного рішення з посольства - хороше знання англійської або французької мов. Без цього виїзд на роботу в Канаду легально неможливий. Також претендент на роботу має бути у віці від 18 до 49 років. Оптимальний вік для трудової імміграції - 21-35 років", - пояснив юрист імміграційного центру Canada4u Георгій Лапонов.
Виходить, що починати треба з пошуку працедавця в Канаді, який буде готовий чекати чотири-шість місяців, поки людина отримає візу - саме стільки займає оформлення документів. Знайти такого працедавця складно, але реально. Пробуйте щастя на сайтах по пошуку роботи : www.monster.ca - найбільший портал в Канаді (розписані вакансії по провінціях) і www.workopolis.ca (пошук по містах). Знайшовши більш-менш відповідні варіанти, приступайте до розсилки резюме англійською мовою з фото.
Шлях до робочої візи
Якщо ви знайшли працедавця, готового узяти вас на роботу, то він повинен подати оголошення в місцевій пресі і інтернеті про наявність вакансії, на яку ви претендуєте. Паралельно працедавець подає заявку до місцевого міністерства праці з проханням узяти на роботу саме вас і пояснює, чому на це місце не знайшлося громадянина Канади (приміром, ви рідкісний фахівець, або канадці не хочуть йти на цю посаду із-за низької з/п). У минтруда є місяць на розгляд цієї заяви. Якщо за цей час на вакансію не знайдеться канадець, то відомство, швидше за все, видасть дозвіл на ваше працевлаштування.
За словами Георгія Лапонова, після того, як ви отримаєте такий дозвіл, запрошення від канадського працедавця і копію контракту, ви збираєте пакет документів, в який входять перекладені англійською мовою диплом і додаток до нього, трудову книжку, паспорт, рекомендацію від українського працедавця, у якого ви працювали по тій спеціальності, по яка хоче працює в Канада, а також довідку про несудимість. А ще - міжнародний сертифікат IELTS на знання мови з оцінкою не нижче 6,5 з 9 можливих. Ще бажано надати документи про право власності на рухоме або нерухоме майно в Україні, банківський рахунок і підтвердити наявність дитини, чоловіка або престарілих батьків. Усе це робиться для доказу того, що ви хочете отримати тимчасову роботу в Канаді, вас багато що тримає в Україні, і ви не збираєтеся назавжди залишитися за океаном. З цими паперами йдете в посольство, платите 150 канадських доларів візового збору, проходите, співбесіда і, якщо все добре, отримуєте візу. Після цього потрібно пройти медобследование в одній з українських клінік, вказаних посольством (огляд терапевтом, рентген, аналізи крові і сечі). Візу видають на півроку з можливістю продовження в Канаді максимум до трьох років.
Зазвичай працедавець укладає контракт на час дії візи, а потім може його продовжити. Через два роки легального знаходження в країні можна подавати документи на отримання ПМЖ.
Трудова імміграція
Можна відправитися жити і працювати в Канаду за федеральною або провінційною програмою імміграції - в їх рамках в країну запрошують працювати іноземних фахівців. Правда, займає це значно більше часу - від 8 до 24 місяців. Документи потрібні майже ті ж, що і для оформлення робочої візи. Для початку імміграційного процесу і збору документів людині досить дозволу на роботу і копії контракту від канадського працедавця, де будуть чітко вказані майбутня посада і зарплата (не менше середньою по регіону). При поданні документів необхідно буде заплатити 550-750 канадських доларів консульського збору. На співбесіді в посольстві людині потрібно буде довести, що він досвідчений і дефіцитний фахівець і легко зможе інтегруватися в канадське суспільство.
Оцінювати українця будуть за такими показниками, як освіту, робочий стаж за фахом, рівень знання мови, вік і деяким іншим. У кінці співбесіди імміграційний офіцер виставить потенційному канадському трудівникові загальну оцінку, виходячи з якої і прийматиметься рішення про видачу візи. Детальніше дізнатися про шкалу оцінювання по кожному з пунктів програм імміграції можна на сайті громадянства і імміграції Канади - www.cic.gc.ca.
Хто в ціні і скільки платять
Канадцям потрібні представники далеко не усіх спеціальностей. Основний список перерахований у вимогах все тієї ж федеральної програми імміграції і цього року складається з наступних спеціальностей: менеджери ресторанів і завідувачки блоків живлення, фахівці з виробництва сировинних матеріалів (окрім сільського господарства) і в області обслуговування і розвитку бізнесу, оцінювачі страхового збитку і експерти по розгляду страхових випадків, сімейні лікарі, стоматолог-гігієніст для дорослі і діти, фізіотерапевти, дипломовані медсестри, технологи медоблучения, доглядальниці, що закінчили медичну школу практичного сестринського відходу, психологи, соціальні працівники, кухарі (шеф і звичайні), підрядники, керівники середньої ланки і робітники у сфері теслярської справи або в області механіки, електрики (звичайні і промислові), сантехніки, зварювальники, механіки устаткування для важкої промисловості, кранівники, майстер-бурильник і детонатор (для відкритих гірських, кар'єрних робіт і будівництва), а також керівник середній ланка у сфері буріння в нафтогазовий галузь.
Представникам цих професій найлегше знайти роботу в Канаді. Проте якщо ознайомитися з програмами еміграції окремих провінцій, то список професій там ширший. "Це можуть бути і няні, і доглядальниці, і будівельники, і меблярі, і дорожні робітники, і офіціанти, і т. д. А ось гуманітарії там практично не потрібні", - говорить директор рекрутинговой компанії JOB WEST Сергій Кривошеев.
ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ОСВІТИ. Дипломи і додатки по них, видані українськими ПТУ, технікумами і університетами, признаються за океаном без яких-небудь додаткових процедур. Виключення - для медиків усіх мастей : вони повинні будуть пройти процедуру легалізації диплому, практику, підтвердити свої знання і ще деякий час повчитися в канадському внз. Представникам інших спеціальностей легалізувати свої дипломи не треба. Але якщо в майбутньому вони захочуть обійняти керівну посаду, доведеться підтвердити свої знання, здати профэкзамен і отримати канадське свідоцтво про кваліфікацію.
ДОСВІД РОБОТИ. Для отримання дозволу на роботу і візи треба наявність офіційного досвіду роботи за фахом в одній компанії на протязі не менше двох років (це повинно бути вказано в трудовій книжці). Так ви доводите, що є фахівцем в тій професії, по якій збираєтеся працювати в Канаді.
ЗАРПЛАТИ. Нашим фахівцям, залежно від спеціальності і провінції, канадці готові платити від 2000-3000 місцевих доларів під час випробувального терміну (три місяці) і до 4000 після. Один канадський долар коштує 7,87 грн
До речі, досить часто канадський працедавець надає іноземцям житло або ж оплачує його, поки ті не орендують щось самі. Може заплатити навіть за переліт - ви купуєте квитки за свій рахунок, а на місці їх вартість компенсується з першою ж зарплатою.

Як українцям влаштуватися на роботу в Канаді і скільки там платять

Допомога трудового агентства

Для тих, хто боїться сам займатися збором документів, їх оформленням і поданням в посольство, працюють спеціальні агентства по працевлаштуванню за кордоном. Їх в країні досить багато, тому не полінуєтеся навести довідки про організацію, щоб не потрапити на шахраїв.
Як правило, серйозні агентства мають зв'язки з конкретними канадськими працедавцями, з якими регулярно співпрацюють.
"Якщо освіта, досвід роботи і знання мови людини підходять до наявних у нас вакансій, то він заповнює у нас анкету-резюме, яку ми посилаємо працедавцеві. Якщо відповідь позитивна, то ми укладаємо договір про допомогу в проходженні міграційного процесу, беремо передоплату за переклад і завірення документів, а також за консультації. За той час, що людина збирає обов'язковий пакет документів, а також тих додаткових, що допоможуть отримати візу, працедавець отримує дозвіл на роботу від міністерства праці. Цей процес зазвичай займає три місяці. Потім повний пакет документів разом з посольство", - розповів директор Агентства трудових ресурсів Олександр Фотыма.
Тільки після отримання візи українець платить основну частину суми за послуги агентства. Причому це сума може бути розбита надвоє: одну платять безпосередньо агентству перед вильотом за океан, а другу працедавець сам перераховує з першої зарплати працівника. Знайти роботу і допомогти поїхати за кордон такі агентства можуть за $3500-8000.
У разі відмови у візі агентство посилає апеляцію в посольство або підключає своїх імміграційних юристів в Канаді, щоб рішення було переглянуте або були отримані конкретні рекомендації, що треба зробити українцеві або які документи ще зібрати, щоб отримати "зелене світло". За це додаткові гроші з людини агентство не бере.
Варіант з іншого боку

Як українцям влаштуватися на роботу в Канаді і скільки там платять

Любомира Матвияс, Торонто
журналіст:
Іноді українці влаштовуються на постійну роботу в Канаді і іншими способами. Любомира розповідає: "Я відправилася в Канаду 15 років тому. Перед цим працювала журналістом на львівській приватній телестудії, пристойно заробляла, встигла поїздити по світу. Одного разу родичі батька, десятки років, що емігрували за океан, назад, зробили мені виклик, і я приїхала в Канаду по гостьовій візі.
Вже в Канаді, поки гостювала у родичів, пішла у безкоштовну школу англійського. Помалу втягнулася, познайомилася з місцевими, і мої нові друзі подали мені ідею спробувати оформити робочу візу.
Я відправилася шукати роботу. Прийшла на одну з українських радіостудій в Торонто. Мені довірили читати новини - у мене був бездоганний український. Співробітники відкрито ревнували - мовляв, тільки приїхала, а вже до мікрофону. Але я особливо не переживала із цього приводу і, трохи попрацювавши, подала своєму шефові ідею відкрити мені робочу візу. Але він відмовив мені - не захотів зв'язуватися з процедурою найму іноземців.
Після цього я перейшла працювати на місцеве українське телебачення. Ось там мені з візою і допомогли. Щоб її отримати, шеф в місцевій пресі давав оголошення спеціально "під мене" - писав, що потрібний співробітник з семирічним стажем, володінням українського і т. д. Природно, канадців для такої роботи не знайшлося, і я отримала дозвіл на роботу, а потім і робочу візу.
Через декілька років у мене з'явилося і канадське громадянство. Зараз у мене своя квартира в престижному районі Торонто - купила її в кредит. У мене є улюблений чоловік (він теж українець), хороша робота на радіо - веду програму для українських канадців, передаю новині, ставлю музичні поздоровлення. Заробляю близько 2000 канадських доларів в місяць, але завдяки тому, що мій коханий працює і ми живемо разом, мені грошей цілком вистачає.
Тут добре: мінімальна пенсія - 500 доларів, медицина безкоштовна, держава виділяє незаможним громадянам довічне житло. У Україну повертатися не хочу - прекрасно розумію, що не зумію забезпечити собі там нормальну старість".

Автор: Admin
Прочитали - 2518
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати