Регистрация

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

25-02-2016, 00:12

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

Останні декілька років на українському ринку праці спостерігається нова тенденція - українці стали від'їжджати на роботу в східні країни. Лідером з кількості притягнених топ-менеджерів з нашої країни став Казахстан. Все завдяки одній з економік країн СНД, що самих, що швидко розвиваються, яка бракує професійних кадрів. Але не треба будувати ілюзії, чекають там тільки висококваліфікованих фахівців в окремих галузях. Про те, які фахівці затребувані в Казахстані і скільки їм готові платити, дізнавався UBR.ua.

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

Сьогодні економічна ситуація в Казахстані сприятливіша для інвестицій, чим в Україні. "Внаслідок цього там є більше робочих місць, тому багато фахівців у пошуках роботи їдуть туди. Але затребувані не усі. Затребувані тільки дуже професійні кадри, і при цьому які мають помірні зарплатові амбіції", - говорить директор рекрутингового агентства Forsage Олена Грищук.
Читайте також:

Як виростуть зарплати українців в 2014 році
Робота за кордоном: 91% українців готові поїхати з країни
Хто в ціні: Самі затребувані професії 2014 року
За даними дослідження кадрового порталу Forsage, яке базувалося на опитуванні власників і керівників локальних і міжнародних компаній в Казахстані, 29% респондентів погодилися, що країні бракує іноземних "топів". Проте украй важливо враховувати їх лояльність і здатність працювати в умовах місцевої бізнес культури, традицій і ментальних установок.

Затребувані фахівці

"На казахстанському ринку праці зберігається проблема дефіциту кваліфікованих фахівців, що мають специфічний або унікальний досвід, а також глибоку професійну експертизу", - відмітила директор департаменту рекрутмента кадрового холдингу АНКОР в Казахстані Олена Горецкая.

Інженери

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

Цінними для казахстанського ринку праці є інженери усіх спеціалізацій і рівнів. "Затребувані українські фахівці в інженерній сфері, оскільки Україна на просторі колишнього Радянського союзу вважається хорошою кузнею інженерних кадрів завдяки нашим машинобудівним підприємствам, зокрема східного регіону", - говорить Олена Грищук.

Топ-менеджери

Сьогодні в Казахстані бракує хороших "топів" і кризових менеджерів. "Перші особи компанії, потрібні в різних секторах - у сфері виробництва і продажу товарів народного господарства, в ритейлі, на машинобудівних підприємствах. Є потреба в таких людях, але хочу підкреслити, що відбір йде дуже жорсткий", - говорить Олена Грищук.

Будівельники

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

Високий попит мають фахівці в області будівництва : монтажники, висотники, керівники будівельних проектів, оскільки в Казахстані сфера нерухомості відновилася після кризи.

"Будуються державні об'єкти і комерційна нерухомість, особливо у зв'язку з міжнародною виставкою Экспо- 2017, до якої готуються в країні. Багато є урядових програм, під які проводяться тендеру і будуються різні об'єкти, у тому числі і інфраструктурні", - розповідає Олена Грищук.

Технологи

У країні затребувані висококваліфіковані технологи в області харчової промисловості. Україна завжди вважалася хорошою країною, де виробництво продуктів харчування знаходилося на високому рівні.
ІТ-фахівці

Не секрет, що українські ІТ-фахівці затребувані у всьому світі, природно Казахстан не виключення.

Менеджери по продажах

"З незмінною постійністю потрібно фахівців в області продажів і маркетингу для усіх секторів ринку. Наприклад, в ритейл, що росте за рахунок напряму онлайн-продажів, потрібні фахівці з рідкісною для Казахстану експертизою в організації інтернет-торгівлі", - відмітила Олена Горецкая.

Фахівці у сфері сільського господарства

Також є попит на фахівців в області сільського господарства. За словами Олени Грищук, потрібні висококваліфіковані управлінці в рослинництві, зоотехніці і тваринництві.
Лікарі

Також в Казахстані спостерігається дефіцит медичних працівників, тому в країні готові наймати українських медиків.

Робітники

Олена Горецкая також додала, що в країні зараз гострий дефіцит кваліфікованих робітників, проблему залучення яких бізнес вирішує зі значними труднощами вже не один рік.

А платять скільки?

Що стосується очікувань по заробітній платі співробітників, то, як правило, вони в 1,5-2 рази перевищують середній показник по Казахстану, підкреслює Олена Горецкая.

В той же час, Олена Грищук відмічає, що українцям захмарні суми в Казахстані не пропонують. За її словами, це приблизно плюс 30% до того, що людина такого рівня може заробляти в Україні.

Природно, заробітна плата співробітника безпосередньо залежить від позиції, яку він займає і функціональних обов'язків, які виконує. Це стосується не лише фахівців, запрошених з України, але і фахівців, що приїжджають з будь-яких інших країн.
Окрім зарплат Казахстан притягає українців можливістю реалізацією своїй амбітних завдань і швидкого кар'єрного зростання. "Дійсно люди, які досягли великих вершин успіху, хочуть реалізовувати себе в професійному плані і, на жаль, у зв'язку з нашою економічною ситуацією у них не завжди є можливість реалізувати себе тут. А там є досить багато проектів, це або стартапы, або кризові проекти підприємств, які треба виводити на новий рівень", - говорить Олена Грищук.

Що треба знати, щоб поїхати

Процедура працевлаштування досить складна. Для того, щоб офіційно працевлаштувати іноземця на території Казахстану треба мати дозвіл на залучення іноземної робочої сили і свідоцтво реєстрації тимчасового перебування в республіці Казахстан.
"Такий дозвіл в обов'язковому порядку надається запрошуючою компанією і самостійно його отримати неможливо. Більше того, для того, щоб отримати такий дозвіл на іноземного співробітника, компанія повинна "довести", що на локальному ринку праці відповідного фахівця немає", - розповідає Олена Горецкая.

Чи залишиться попит на експатів?

Ні для кого не секрет, що сьогодні Казахстан - країна приваблива для інвестицій. На ринок постійно виходять нові компанії, бізнес росте. Відповідно, підкреслюють експерти, на ринку праці постійно відкриваються нові вакансії, а попит на фахівців зберігається. За словами Олени Горецкой, працювати в Казахстан приїжджають фахівці зі всього світу вже більше 10 років, і найближчим часом ця тенденція збережеться.
В той же час Елена Грищук говорить, що ситуація починає мінятися. "Упродовж останніх двох років в Казахстані ми спостерігаємо, що виріс власний кадровий потенціал, оскільки країна і компанії вкладали багато засобів, щоб місцеві ресурси вийшли на належний рівень професійної компетенції. І в принципі все більше і більше казахстанських працедавців вважають за краще наймати місцевих співробітників. Тому експатів стає менше", - розповідає вона.

На думку рекрутера, з часом іноземних фахівців буде в рази менше, особливо це стосується експатів із Західної Європи, із США, з Росії. "Українські менеджери в принципі затребувані, оскільки вони близькі ментально і, звичайно ж, вони дешевше в порівнянні з тими ж фахівцями із Західної Європи або Росії", - відмічає вона.

Хто куди: УКРАЇНЦІ ВІД'ЇЖДЖАЮТЬ НА РОБОТУ В КАЗАХСТАН

 

Автор: Admin
Прочитали - 765
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати