Регистрация

Робота в Японії. Можна і треба!

22-02-2016, 23:16

Робота в Японії. Можна і треба!

Робота в Японії. Можна і треба!

Японія нині входить до числа країн, які є досить принадними для тих людей, які хотіли б працювати в одній з самих високорозвинених стан світу і мати при цьому дуже гідну винагороду. Адже Японія - одна з дуже небагатьох країн, де за місяць, якщо ви - фахівець особливо затребуваної тут спеціальності, можна заробити суму, порівнянну з річним доходом в Німеччині або Франції, а вже про Італію або Іспанію і говорити не варто.

Робота в Японії. Можна і треба!

Проте, знайти роботу в Японії одночасно і важко, і просто. Просто - тому що існують офіційні урядові програми, розраховані на залучення іноземної робочої сили. Про них ми говоритимемо нижче. Важко - тому що майже завжди від претендентів потрібно знання японської мови. Так що прислів'я, що існує у нас, "легше повіситися, ніж вивчити японську мову", схоже, втрачає свою актуальність. Тепер вона може звучати так: "Краще вивчити японську мову, чим повіситися на Батьківщині".

Робота в Японії. Можна і треба!

Итак, якщо ви усі - таки здолаєте природжений панічний страх перед японською мовою, то вважайте, що вам здорово повезло. Для працевлаштування в Японії існує урядова програма JET (Japan Exchange and Teaching Program), яка дає можливість отримати роботу в Японії фахівцям зі знанням японської мови, а також спортсменам і творчим колективам. Крім того, існує декілька програм стажувань фахівців з лінії Міністерства просвіти Японії, Японської Асоціації міжнародної освіти, Міністерства Закордонних справ Японії, а також по лінії Японського фонду.

Робота в Японії. Можна і треба!

Знаходження роботи в Японії через урядові організації - найбільш ефективний і досить доступний спосіб працевлаштування. Проте, сам факт ухвалення рішення про необхідність працевлаштування в Японії практично так само важливий, як і відповіді на питання: де, як і навіщо? Тому перш, ніж приступити до активних дій, гарненько познайомтеся з країною, де збираєтеся працювати.

Робота в Японії. Можна і треба!

1. Робочий менталітет

Японці - прибічники століттями традицій, що склалися. Якщо говорити про традиції в області роботи, то найголовнішими якостями японця в цьому сенсі є лояльність, ввічливість, особиста відповідальність і здатність працювати ефективно у рамках певної робочої групи. Для японців набагато більше важливо, чи можеш ти принести користь, працюючи, як гвинтик в одному великому злагодженому механізмі, чим як індивідуал. Одинаків, що живуть за принципом "моя хата з краю" в Японії не те, що не люблять, у них просто немає шансів на успіх. Якщо ви - високоосвічена, але амбітна людина, то будете в очах вашого керівництва набагато менш цінним співробітником, чим людина з меншим рівнем освіти, але більше терплячий і відкритий для компромісів. Взагалі, якщо запитати у японця, кого він більше поважає, сина мільярдера Мазэйоши або інженера Мицубиси, людини, працюючої 60 годин в тиждень і доходу, що має набагато менший рівень, - практично кожен японець вибере інженера. І знаєте чому? Тому що японець, в силу своєї корпоративності, що генетично сформувалася, більше імпонує людям, працюючим на великі компанії. Крім того, Японці не вірять в заробляння грошей простими способами, і якщо ви не працюєте для цього у поті чола, то ніколи не заслужите у них поваги.

2. Робочий день

Робота в Японії. Можна і треба!

Робочий день в Японії розпочинається з поїздки до місця роботи. Багато японців відмовляються від автомобіля в цілях економії, вважають за краще не мати власного транспорту, адже його зміст в середньому обходиться в 10000$ в місяць. Та і кому потрібний особистий автомобіль в країні з самою кращою системою громадського транспорту у світі? За економію, у свою чергу, треба платити. У великих містах для більшості людей це означає стомливі, займаючі більше години поїздки на роботу на потягах, заповнених на 200 % відносно своєї розрахункової місткості, де читання газети або книги настільки ж проблематично, як і загортання огірків на космічній станції "Світ" у момент стикування. Але, незважаючи на цей щоденний уранішній ритуал з відтінком мазохізму, мало кому з японців прийде в голову скаржитися або зривати своє роздратування на сусідові.

Приїхавши на роботу, перше, що вам необхідно буде зробити, - це прийняти участь в так званому "ритуалі початку дня", який представляє з себе не лише правильне за японськими мірками вітання колег і начальства, але і скандування разом з іншими працівниками різних гасел і висловлювань, що надихають. Після цього можна приступати до роботи. Більшість японців працюють набагато більше, ніж їх західні колеги, незважаючи на існування закону, що обмежує кількість наднормового часу. Більшість компаній офіційно працюють з 9 - ти до 18 - ти годинника. Проте нікого не здивує той факт, що співробітники в серйозних компаніях приходять на роботу, принаймні, на 30 хвилин раніше і залишаються після закінчення робочого дня на декілька годинника. Причому роблять це по своїй ініціативі. Взагалі при рішенні поставленої задачі японець, як говорилося вище, діє як одно з ланок одного великого ланцюга. Для нього головне - працювати так, щоб завдання, поставлене перед робочою групою, членом якої він є, було виконане в оптимальному режимі і за мінімально можливий час. А оскільки це так, кожен індивідуум хворіє за швидше і якісніше рішення задачі, поставленої перед його групою, і в силу солідарності зі своїми колегами завжди прагне надати посильну допомогу і підтримку іншим членам групи, в якій вони, можливо, потребують.

Робота в Японії. Можна і треба!

З тієї ж причини багато японців рідко повністю використовують свою відпустку. Вони знають, що несуть відповідальність за інших, і тому не можуть дозволити собі надовго розслаблятися. В якості міри у відповідь за відданість багато японських компаній традиційно беруть тайм аут протягом тижня навесні, літом, а також на Новий Рік, даючи тим самим можливість своїм працівникам цілком легально відпочити. Окрім цього, вони часто практикують спільні виїзди на природу, на пікніки, що робить дуже консолідуючий вплив на усіх співробітників компанії.

Автор: Admin
Прочитали - 1363
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати