Регистрация
» » ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

20-02-2016, 22:57

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

Робота за кордоном останнім часом притягає все більше російських громадян. І багато хто вибирає місцем свого потенційного працевлаштування Сполучені Штати Америки. Причин багато - велика кількість російських мігрантів, що переїхали в країну за часів Радянського Союзу, вивчення англійської мови як пріоритетного в російських школах і Внз.
При плануванні працевлаштування в Америки, варто чітко усвідомити, що на відміну від російського місцеве законодавство швидше підприємницьке, чим робоче. У людини, що влаштовується на постійну роботу, може не бути гарантованих відпусток, оплачуваних лікарняних, соціальних виплат. Ринок праці тут відкритіший, вільніший. На роботу простіше влаштуватися, на кар'єрне зростання впливають більше особисті якості і уміння співробітника, чим його дипломи і досягнення на папері.

Для продуктивного працевлаштування і подальшої діяльності варто засвоїти декілька нескладних правил:

Відкрита посмішка обов'язкова на будь-яких посадах. Похмурої і роздратованої людини, яка така звична в російській дійсності, навряд чи хтось захоче узяти на роботу в США, особливо, якщо вона пов'язана із спілкуванням з людьми або сектором обслуговування.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

Дружелюбність і відкритість. Навіть у великих компаніях не вітаються сухі лаконічні відповіді на питання і зажатость на співбесіді. Більший інтерес викличе "сорочка-хлопець", що гарантовано любить і уміє працювати в команді.

Дрес-код. А ось тут можна по-справжньому розслабитися. Більшості американських працедавців буде абсолютно все одно, як виглядають кандидати на ту або іншу посаду. Досить чистого і простого одягу на співбесіді, якщо в процесі трудової діяльності виникне необхідність в костюмі, про це заздалегідь повідомлять. Деякі компанії зобов'язують своїх співробітників носити уніформу, її можна у більшості випадків отримати безкоштовно.

Транспорт. У містах Америки, особливо в невеликих населених пунктах, громадський транспорт є великою проблемою. Не скрізь є навіть служби таксі. Це пов'язано з тим, що практично кожен громадянин США, починаючи з 16 років, має права і особистий засіб пересування. Тому кращим варіантом перед відправленням в Америку буде заздалегідь отримати права міжнародного зразка. Придбати в Штатах машину набагато простіше і дешевше, ніж в Росії. Крім того, автомобіль може стати і джерелом доходу, у разі роботи кур'єром або супервайзером. Деякі компанії організовують розвезення співробітників, але це, швидше, рідкість, ніж поширена практика.

Житло. Вартість оренди в Сполучених Штатах в цілому близька до російських реалій великих міст. Багато хто намагається знайти роботу з житлом, що надається, наприклад, в готелях або в сім'ї. Студенти і молодь, що приїжджають в Америку по обміну часто знімають разом будинок, - виходить вигідніше і комфортніше.

При працевлаштуванні в Штатах існує безліч підводних каменів, про які людині, знайомому тільки з російською дійсністю, не завжди вдається здогадатися. Найголовніше - це складання договору. У нього має бути включене поняття over - time - цей час переробки і плата за нього. Важливими пунктами є посадові обов'язки. Вони можуть бути основними і додатковими, відповідно, оплачуються вони по-різному. Перерви і, найголовніше, відпустки мають бути відбиті в договорі. Трудове законодавство ці питання регулює не в усіх штатах, тому важливо заздалегідь все обговорити з працедавцем: скільки днів можна буде відпочивати, коли, чи буде цей період оплачуватися. Те ж саме торкається відпустки по догляду за дитиною і декрету.
Оплата праці у більшості штатів робиться двічі в місяць. У разі звільнення повний розрахунок робиться, як і в Росії - в останній робочий день. Про бажання покинути свою посаду за 2 тижні співробітник повідомляти, до речі сказати, не зобов'язаний. Але повного розрахунку він має право вимагати, тільки якщо він повідомив працедавця про своє рішення за 72 години (термін може варіюватися в різних штатах). Інакше працівникові доведеться повернутися в офіс для отримання зарплати через 3 дні. Така система розрахунку діє, тільки якщо в договорі не вказаний конкретний термін працевлаштування. Варто також відмітити, що при достроковому повідомленні про своє бажання припинити співпрацю, працедавець має право розірвати договір негайно, не чекаючи закінчення обумовленого терміну.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

Нерідко американські наймачі відносяться упереджено до російських співробітників, не доплачувавши їм суми різного порядку до встановленого законом мінімуму, змушуючи виконувати більший об'єм роботи, чим прописано в договорі. Вони справедливо користуються тим, що більшість іноземців погано знайома із законодавством і не знають своїх прав. Певні складнощі складає той факт, що в кожному штаті свої закони, що стосуються трудових стосунків. Проте, якщо точно відоме місце майбутньої роботи, ознайомитися з нормативними актами можна заздалегідь, вони викладені в мережі, багато хто перекладений російською мовою.
Особи, що пропрацювали в США офіційно більше 6 місяців і що залишилися без джерела доходу, можуть розраховувати на посібник з безробіття. Для цього треба заповнити спеціальну форму на сайті департаменту праці (https://ui.labor.state.ny.us) і бути готовим до перевірок для підтвердження свого статусу. Посібник залежить від зарплати на останньому місці роботи. При окладі 10$/годину воно складатиме 250-300$ в тиждень. Термін виплати посібника - півроку. Після цього соц забезпечення припиняється.

Тенденція відносно прав трудящих простежується досить чітка. Гірше за усю справу з цим йдуть на півдні, а якнайповніше захищають права робітників в західних штатах. Наприклад, в Каліфорнії за кожні 30 відпрацьованих годин покладається 1 година відпустки, оплачуються усі лікарняні, у тому числі лікарняні по відходу за родичами, вказаними в контракті.

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ В США - ВІДМІННОСТІ ВІД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ В РОСІЙСЬКИХ КОМПАНІЯХ

Існує не мало категорій віз на тривалий період після яких можливо залишитися легально на території США. У кожній категорії є підкатегорія, що дозволяє узяти з собою сімома (чоловіка і дітей до 21 року, що не перебувають в шлюбі). Не доводьте справу до нелегального статусу, є тисячі правильних способів легально жити в Америці!

Автор: Admin
Прочитали - 689
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати