Регистрация

Польща: Східне партнерство потерпіло катастрофу

29-01-2016, 22:57

Польща: Східне партнерство потерпіло катастрофу

Польща: Східне партнерство потерпіло катастрофу

"Східне партнерство" закінчилося катастрофою, рахує глава МЗС Польщі
Програма зазнала фіаско, оскільки не давала Україні і іншим країнам перспективи членства в ЄС.
Переконання, що хорошу східну політику можна вести через ЄС, є міфом. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Витольд Ващиковский, відповідаючи на питання і коментарі депутатів опозиції в Сейме, передає Радіо Польща.
На думку Ващиковского, Східне партнерство не заслуговує високої оцінки, оскільки програма не надавала можливості країнам, в неї включеним - Україні, Білорусі, Молдові, Вірменії, Грузії і Азербайджану - шанс на вступ в Євросоюз.
Програма, на думку політика, відводила згаданою державою лише роль буферної зони між Росією і ЄС : "Ми відкинули цю концепцію як неправильну. [Східне партнерство - Ред.] створювало для цих країн ілюзію, але не створювало перспективи членства в Євросоюзі. Політика, прийнята попереднім урядом [партії Цивільна платформа - Ред.], закінчилася катастрофою, оскільки Євромайдан поставив її під питання".
Глава польської дипломатії підкреслив, що люди в Києві в 2013 вийшли на Майдан з бажанням бути частиною ЄС, а не залишатися в сінях: "Тому не можна назвати програму успішною, вони [українці - Ред.] поставили під сумнів саме Партнерство і захотіли членства", - сказав Ващиковсикй.
Міністр також розкритикував курс свого попередника Радослава Сікорського (міністр закордонних справ Польщі в 2007-2014 - Ред.). Ващиковский звернув увагу, що Сікорський хотів наблизити Варшаву до центру ухвалення рішень в ЄС шляхом співпраці з Німеччиною, проте цей сценарій не став реальністю: "Виявилось, що наближаючись до Німеччини, ми не стаємо суб'єктом, який реалізує європейську східну політику. Ні у Нормандському форматі, створеному німцями, ні в Мінському Польщі не виявилось, - заявив політик.
Згідно його концепції, Польща зараз не віддаляється від Німеччині, а просто хоче бути ближче до Британії і країн Вишеградської четвірки.
Нагадаємо, Східне партнерство це програма, спрямована на зміцнення співпраці між ЄС і шістьма державами Східної Європи і Південного Кавказу, створена в 2009 році за ініціативою Польщі і Швеції.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Євросоюз не планує розширюватися за рахунок учасників програми Східне партнерство.
У декларацію Східного партнерства вставили "анексію Криму"

Автор: Admin
Прочитали - 755
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати