Регистрация

Київ і Москва знайшли компроміс по межі - ЗМІ

23-01-2016, 17:50

Київ і Москва знайшли компроміс по межі - ЗМІ

Київ і Москва знайшли компроміс по межі - ЗМІ

Сепаратисти стоятимуть на межі під українськими прапорами?
За даними журналістів, РФ формально припустимо Україну до межі, але на ній стоятимуть представники ЛДНР.
Росія готова на повернення Україні контролю над межі на непідконтрольній частині Донбасу, але за умови, що прикордонники набиратимуться з місцевого населення, тоесть з лав ДНР і ЛНР. Про це у своїй статті для Дзеркала Тижня пише журналіст Сергій Рахманин.
За його словами, Росія виразила готовність йти назустріч Україні і, за деякими даними, Кремль розташований обговорювати можливий дозвіл раніше табуйованих питань, наприклад, питання про межу.
"Київ розумів, що контроль над нею йому не повернуть. Росія не мала анінайменшого бажання запускати на територію ОРДЛО українських прикордонників. З'явився компромісний варіант: Москва готова обговорювати повернення пунктів пограничного контролю під крило Києва. Але за умови, що особовий склад загонів формуватиметься з числа представників місцевого населення. Каверза ясна: така межа тільки вважатиметься українською. Навіть за наявності синьо-жовтих прапорів. Але вона вважатиметься українською", - говориться в статті.
За словами автора, такий варіант влаштовує усіх, включаючи українську владу. "Якщо тільки її цікавить не повернення реального контролю, а ефектний привід про це заявити. Рано чи пізно підробка розкриється, але це буде потім. А перемоги, що продаються, потрібні зараз", - зробив висновок журналіст.
Відмітимо, українська сторона заявляє, що вибори на Донбасі не можуть бути проведені доки Україна не відновить контроль на кордоні з Росією. Сепаратисти, у свою чергу, перешкодою для проведення виборів називають небажання Києва закріпити особливий статус регіону в Конституції.
Керри заявив про можливість зняти санкції з Росії

Без Мінська все розвалиться - Кучма

Київ і Москва знайшли компроміс по межі - ЗМІ

Кучма не бачить можливості переговорів з Донбасу в іншому форматі
Колишній президент України не бачить інших можливостей вирішити конфлікт на Донбасі, окрім як у рамках мінських переговорів.
Представник України в Трибічній контактній групі Леонід Кучма висловив думку, що якщо не буде переговорів в Мінську, то "все просто розвалиться", передає Інтерфакс-Україна.
"Я однозначно хочу сказати: якщо не буде Минска- 2 - нічого не буде, все розвалиться. Невже хтось думає, що за бажанням України, президента України з'явиться якийсь інший формат?. Ця проблема колись вже обговорювалася, і Путін категорично сказав, що ми не бачимо в цьому форматі Росії. Тому нам над цими проблемами треба думати, що ми не в змозі посадити за стіл переговорів все тих, від кого залежить наша доля, у тому числі ми не можемо посадити за стіл переговорів учасників "Будапештського формату", меморандуму", - заявив він.
Кучма також відмітив, що виступає за залучення Китаю до переговорів учасників Будапештського меморандуму.

"Я б із задоволенням сприйняв, щоб там був Китай. Китай же також підписував цю угоду, але ви ж бачите, яку позицію зайняв Китай, хоча Україна увесь час підтримувала територіальну цілісність Китаю", - заявив Кучма.
Раніше президент Петро Порошенко в Давосі заявив, що просування в реалізації мінських домовленостей по Донбасу немає і ситуація не дозволяє перейти до політичного етапу врегулювання.
Сьогодні держсекретар США Джон Керри заявив, що найближчими місяцями можливо виконати мінські угоди і відмінити санкцій проти Росії.
ОБСЄ загрожує припиненням мінського процесу

Автор: Admin
Прочитали - 469
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати