Регистрация

Керри просить Росію сприяти переговорам з Асадом

19-09-2015, 18:57

Керри просить Росію сприяти переговорам з Асадом

Керри просить Росію сприяти переговорам з Асадом

Керри розраховує на підтримку Росії
Вашингтон вважає, що Асад повинен покинути пост президента Сирії.
Держсекретар США Джон Керри заявив, що президент Сирії Башар Асад повинен піти, але терміни його відставки мають бути визначені переговорами, повідомляє Reuters.
З такою заявою Керри виступив за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Великобританії Філіпом Хэммондом.
"Нам треба почати переговори. Це те, чого ми чекаємо. Ми сподіваємося, що Росія і Іран, а також інші країни, що мають вплив (на Сирію - ред.), допоможуть нам в цьому, тому що це саме те, що покладе край кризі", - заявив Керри.

Керри просить Росію сприяти переговорам з Асадом

Американський держсекретар додав, що США готові до переговорів і на даний момент необхідно добитися згоди від Асада.
Чи "готова Росія привести Асада за стіл переговорів"?, - додав Керри.
В п'ятницю, 18 вересня, міністри оборони США і Росії Эштон Картер і Сергій Шойгу обговорили конфлікт в Сирії. У Вашингтоні отмтеили, що це не означає відновлення контактів з Москвою на військовому рівні.
Раніше в МЗС Сирії заявили, що сирійське керівництво може попросити від Москви участі російських військових в операціях проти ИГИЛ, на що в Кремлі відповіли, що розглянуть це прохання, якщо така поступить.
Відмітимо, що Асад вважає, що у коаліції проти "Ісламської держави", очолюваної США, нічого не виходить і назвав її ілюзорною.
Путін в Сирії застав США зненацька - Financial Times
Авіаудари по містах Сирії

Керри просить Росію сприяти переговорам з Асадом

Поява контингенту "зелених чоловічків" вже не погіршить ситуацію в Сирії.
Чи не веде Володимир Путін набагато складнішу гру, ніж це здається на перший погляд, пише Financial Times. Росія - фахівець з диявольськи складної гри, эскалирующей конфронтацію і регіональне протистояння.
Рішення Путіна активізувати свою участь в сирійському конфлікті відразу після припинення вогню на сході України знову поставило західних політиків в положення, в якому вони Путіну найбільше подобаються : гадати про його подальші наміри, пише FT.
Ще нещодавно в західних і арабських дипломатичних кругах говорили про те, що мета Росії - перехідний уряд під керівництвом Асада, що може влаштувати обидві протиборчі сторони в Сирії. Але замість цього, схоже, Путін змінив тактику. І це застало США зненацька.
Можливо, Сирія - це лише маневр, покликаний відвернути увагу від України і тим понизити тиск Заходу на Кремль? Можливо, Росія має намір забезпечити виживання режиму Асада за всяку ціну? А може бути, Путін вважає, що режим Асада на межі краху, і хоче, збільшуючи свою військову присутність в країні, забезпечити собі вплив в пост-асадовскую епоху, коли Сирія, можливо, буде розділена?
Путін пояснив позицію Росії по Сирії і ИГИЛ
У теорії перед загрозою "Ісламської держави" Росія і США повинні зблизитися. Успішні переговори з іранської ядерної угоди показують, що російсько-американська співпраця можливо і дійсно може бути ефективною, незважаючи на українську кризу.
Проблема в тому, Москва пропонує боротися з "Ісламською державою" за допомогою партнерства з Асадом, якого США вважають однією з першопричин існування ИГИЛ.
Найскептичніший - і, ймовірно, найреалістичніший, - погляд на проблему полягає в тому, що Росія сприймає конфлікт в Сирії як можливість продемонструвати свою силу і розширити свій вплив на Близькому Сході, а реальні наступні ходи і їх наслідки російська влада ще не прораховувала.
Washington Post назвала програвших в Донбасі
За загальним визнанням, пише FT, так багато різних груп беруть участь в конфлікті Сирії, що поява контингенту "зелених чоловічків" вже не погіршить ситуацію. Але і поліпшити її російську присутність навряд чи зможе.

Автор: Admin
Прочитали - 858
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати