Регистрация

Росія знову відмовилася списувати борг Україні

7-09-2015, 19:17

Росія знову відмовилася списувати борг Україні

Росія знову відмовилася списувати борг Україні

Україна повинна цього року повернути Росії три мільярди доларів боргу
Київ повинен виплатити борг перед РФ в повному об'ємі, заявив глава Мінфіну Росії.
Міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що Україна повинна виплатити борг перед Російською Федерацією в повному об'ємі, передає агентство ТАСС.
За його словами, Москва "не має наміру приєднуватися до рішення клубу кредиторів про списання частини боргу Києва".
"Російський борг є суверенним. Відносно суверенних боргів існує особлива процедура врегулювання в таких випадках. Ми не вступатимемо в переговори з українським урядом в цій частині", - сказав Силуанов.
Він також повідомив, що, у разі відмови погасити борг, Росія звернеться до Міжнародного валютного фонду.
"Ми звертатимемося у відповідні судові органи. Також ми, оскільки є учасником МВФ, ставити будемо це питання перед міжнародною фінансовою організацією про спроможність тієї програми, яка сьогодні прийнята МВФ відносно України", - сказав Силуанов.
За його словами, у разі неврегульованості боргів перед суверенною державою, реалізація такого роду програм не здійснюється.
Як повідомлялося, Україна виплатила відсотки Росії по євробондах на $3 млрд, розміщених на користь РФ в грудні 2013 року. У Мінфіні РФ підтвердили цю інформацію.
Раніше в інтерв'ю Bloomberg Порошенка назвав єврооблігації на 3 млрд доларів, продані в 2013 році Росії, хабарем режиму Віктора Януковича за зрив підписання Угоди про асоціацію.
Нагадаємо, 29 листопада 2013 року відбувся саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі, на якому планувалося підписання Угода про ассоциацииУкраины і ЄС. Проте тодішній президент Віктор Янукович вирішив не підписувати цей договір.
Приблизно через тиждень після саміту Янукович зустрівся в Сочі з Путіним. Результатом цієї зустрічі стала обіцянка Путіна виділити Україні 15 млрд доларів під 5% річних. У зв'язку з Євромайданом Україна отримала тільки 3 млрд доларів, термін їх погашення настає в грудні 2015 року.

Автор: Admin
Прочитали - 657
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати