Регистрация

Європейський вибір України зроблений тисячу років назад - Порошенко

28-07-2015, 20:52

Європейський вибір України зроблений тисячу років назад - Порошенко

Європейський вибір України зроблений тисячу років назад - Порошенко

Порошенко виступив на Володимирській гірці в день Хрещення Русі
Президент заявив, що європейський курс України був закладений ще князем Володимиром.
У більш ніж тисячолітній історії української державності ніхто не приймав більше доленосного і відповідального рішення, ніж князь Володимир Креститель, вважає президент Петро Порошенко.
Про це він заявив на зустрічі зі Всеукраїнською радою церков з нагоди Дня хрещення Київської Русі і вшановування 1000-річчя того, що упокоїло князя Київського Володимира Великого, повідомляє Укрінформ.
"У більш ніж тисячолітній історії української державності ніхто не приймав і не прикмет більше доленосного і відповідальнішого рішення, ніж те, на яке Володимир, наш святий і рівноапостольний князь, зважився понад тисяча років тому. Це був не лише релігійний, не лише політичний або культурний вибір, а вибір цивілізаційний, європейський", - сказав Порошенко.
Він помітив, що тоді майже уся Європа була вже християнською, що "разом з римсько-античною спадщиною" було наріжним каменем приналежності до європейської цивілізації.
"Святий Володимир, напевно, приємно уражений, бачачи з небес, який щедрий урожай дали посіяні ним зерна. Яке різноманітне християнське життя в сучасній Україні - прямій спадкоємиці його древньої держави", - підкреслив президент.
У Україні згідно з указом президента № 668/2008 з 2008 року щорічно 28 липня відзначається День хрещення Київської Русі. Цього ж дня Православна церква шанує пам'ять рівноапостольного князя Володимира - хрестителя Русі, з дня того, що упокоїло якого цього року виповнюється 1000 років.

 

Автор: Admin
Прочитали - 655
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати