Регистрация

Надзвичайні події; Порошенко: Крим став російським військовим хабом

20-03-2015, 21:24

 

Надзвичайні події; Порошенко: Крим став російським військовим хабом

Надзвичайні події; Порошенко: Крим став російським військовим хабом

Порошенко розповів про російські ядерні ракети в Криму
Президент чекає сильної реакції ЄС, якщо Росія відійде від Мінських домовленостей і не покине Крим.
Президент України Петро Порошенко заявив, що із заяв президента Росії Володимира Путіна стало зрозуміло, що Крим вже являється військовим хабом. Про це глава держави заявив в інтерв'ю Euronews.
"Це вже військовий хаб, наскільки я зрозумів із заяви російського президента про те, що вони розмістили там ракети, які здатні нести ядерну зброю", - сказав Порошенко.
Він додав, що "це значно підвищує вірогідність повномасштабного конфлікту в Чорноморському регіоні". Порошенко відмітив, що ці ракети мають дальність стрільби 500 км і можуть легко досягати декількох держав-членів НАТО і це повинно викликати певну реакцію.
Президент підкреслив, що майбутній саміт Євросоюзу є важливим для Української держави і для Європи.
"Я абсолютно упевнений, що Євросоюз і усі його лідери країн ЄС пройдуть цей тест. Чого ми чекаємо? Ми чекаємо, що ЄС збереже єдність і мову йде не лише про Євросоюз, але і про весь світ, включаючи США, Канаду, Японію, Австралію і Швейцарію. Весь світ сьогодні повинен показати відповідальну поведінку", - підкреслив П.Порошенко.
Крім того, Порошенко заявив, що влади України чекають від Європейського Союзу значної реакції у разі, якщо Росія відійде від виконання Мінських домовленостей і не покине анексований Крим.
"Ми чекаємо дуже сильної заяви, якщо Росія не дотримуватиметься Мінських угод, якщо Росія не покине Крим, санкції будуть продовжені або розширені", - сказав Порошенко.
Раніше в Міноборони РФ заявили, що ставлення Росії до України не зміниться і залишиться добросусідським.
Відмітимо, раніше повідомлялося про перекидання Росією в Крим озброєнь, а також військових підрозділів для формування потужного військового угрупування на півострові.
Яценюк розповів про експертизу російського фільму про Крим

Надзвичайні події; Порошенко: Крим став російським військовим хабом

Яценюк хоче, щоб російський фільм про Крим розслідували в Гаагському трибуналі
Експерти знайшли ознаки порушень міжнародного права в словах Путіна у Фільмі про Крим, прем'єр доручив звернутися в Гаагу.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що виведення Київського інституту судових експертиз свідчать про те, що у висловлюваннях президента Росії Володимира Путіна і міністра оборони Сергія Шойгу у фільмі про Крим містяться ознаки порушень міжнародного права.
Про це прем'єр повідомив відкриваючи засідання Кабміну, передає Інтерфакс-Україна.
"За дорученням уряду Міністерство юстиції звернулося в Київський інститут судових експертиз. Я проінформований про те, що учора зроблені висновки інститутом судових експертиз відносно висловлювань російського президента Володимира Путіна і міністра оборони Шойгу, що стосуються анексії Криму. Згідно з виведеннями інституту, такі висловлювання чітко містять ознаки порушень міжнародного права - з видачі прямих вказівок відносно анексії Криму і здійснення військової інтервенції проти України", - сказав Яценюк.
У цьому контексті прем'єр дав відповідні доручення Міністерству закордонних справ України і Генеральній прокуратурі.
"Ми підготували відповідний проект заяви відповідно до ст. 11 Римського статуту, і така заява має бути відправлена до Гаагського трибуналу і органів прокуратури, а саме Генеральна прокуратура України повинна невідкладно почати процес в Гаагському трибуналі відносно притягнення Російської Федерації до відповідальності за агресію проти України", - підкреслив Яценюк.
Нагадаємо, 11 березня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вже давав доручення направити в Гаагський трибунал трейлер фільму "Крим. Шлях на Батьківщину".
Відмітимо, у фільмі президент Росії Володимир Путін заявив, що особисто контролював владу, що відбувається в Криму після зміни, в Україні події. Крім того, Путін повідомив, що для роззброєння 20-тисячної української армії на Кримський півострів були перекинуті підрозділи ГРУ і морської піхоти Росії під виглядом посилення охорони російської бази.

Автор: Admin
Прочитали - 714
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати