Регистрация

Новини; Порошенко: Україна повинна сама приймати рішення про миротворців

20-03-2015, 20:42

Новини; Порошенко: Україна повинна сама приймати рішення про миротворців

Новини; Порошенко: Україна повинна сама приймати рішення про миротворців

Порошенко чекає позитивного рішення від ООН і ЄС після миротворців
Президент вважає, що питання миротворців внутрішня справа України і інші країни не мають право в нього втручатися.

Новини; Порошенко: Україна повинна сама приймати рішення про миротворців

Президент Петро Порошенко підкреслює, що питання необхідності відправки на територію України поліцейської місії Євросоюзу або миротворчого контингенту ООН є прерогативою виключно української держави, а не інших країн. Про це президент розповів в інтерв'ю телеканалу Euronews.
"Це територія України. Ми неприйнятний ідею того, що будь-яка інша країна може вирішувати, відправляти миротворців в Україну або ні. ЄС також повинен мати можливість послати поліцейську місію, або ж в місії миротворців ООН мають бути у більшості своїй представники країн ЄС. Ми довіряємо ім. Вони наші партнери. Ми вважаємо, що це дуже ефективний спосіб вирішення цього питання", - сказав Порошенко, відповідаючи на репліку про те, що проблематично буде ввести на Донбас миротворців без згоди "іншої сторони".
При цьому президент України підкреслив, що не бачить в цьому проблеми, оскільки "іншої сторони не існує".
Порошенко відмітив, що українська влада має "підтримку і схвалення" в цьому питанні з боку Європейського Союзу і НАТО.
В той же час, президент відмітив, що "після анексії Криму і окупації Донбасу післявоєнна система безпеки і глобальна система безпеки не працює", оскільки один з постійних членів Ради безпеки ООН став агресором.
В зв'язку з цим Порошенко висловив думку, що проти миротворчої місії в Радбезі ООН може бути застосоване право вето. "Тому це питання треба обговорювати в тому ж форматі, що і в Мінську", - сказав президент України, додавши, що рішення про відправку миротворців має бути одноголосним.
"Ні у кого не повинно бути ніяких заперечень", - відмітив він.
Порошенко нагадав, що Україна звернулася із запитом в Раду безпеки ООН і до генсека ООН Пан Ги Муну з метою почати обговорення можливості миротворчої місії в Україні.
"Де нам потрібні ці миротворці? По-перше, - на межі, тому що це ключовий елемент суверенітету. Нам також потрібні миротворці поблизу межі, щоб зупинити постачання зброї, бійців і амуніції на українську територію. Все дуже просто. По-друге, миротворці потрібні уздовж буферної зони, яка була встановлена для забезпечення світу і стабільності", - нагадав глава держави позицію України.
Нагадаємо, 17 березня верховна Рада підтримало президентський проект постанови про звернення в Раду безпеки ООН і Раду Європейського Союзу про розгортання на території країни міжнародної операції по підтримці світу і безпеки. Представництво України при ЄС передало керівництву Євросоюзу звернення Рады по миротворцях.
У Росії заявили, що готові розглянути присутність миротворців на Донбасі у разі, якщо сторони конфлікту зацікавлені в цьому".
Консультації в ООН по відправці миротворців на Донбас почнуться сьогодні, 20 березня.

Автор: Admin
Прочитали - 684
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати