Регистрация

Нерухомість: «Здам квартиру в оренду»

17-03-2015, 13:05

Нерухомість: «Здам квартиру в оренду»

Нерухомість: «Здам квартиру в оренду»

Житлове питання – актуальна проблема для мільйонів людей. «Здам …», «Зніму квартиру в оренду» та «Зніму квартиру подобово» – такі оголошення можна побачити в різних джерелах масової інформації. Причому других зазвичай завжди більше, оскільки охочі здати житло часто побоюються це зробити через незнання елементарних правил оренди. Вони оплачують комунальні послуги за порожню квартиру, гостро мають потребу в додатковому заробітку, але бояться пустити чужих людей у своє житло. При здачі квартири в оренду, як в орендаря – особи, яка знімає житло, так і в орендодавця – людини, яка здає житлоплощу, виникає ряд проблем.
Що лякає орендодавця? На перший план виступають неплатники, які найчастіше відразу оплачують перший місяць проживання, а потім з місяця в місяць «годують господаря сніданками». Причому в один прекрасний момент квартиранти можуть просто зникнути, залишивши після себе пристойні борги з комунальних послуг. На другій – шахраї. Роздобувши знімну квартиру, вони примудряються перездати її ще декільком мешканцям, розбиратися з якими, так чи інакше, доведеться господареві. Треті – це «порядні» квартиранти, які вже з першого знайомства формують дуже приємне враження про себе. Але саме вони згодом можуть затопити сусідів, зламати щось з меблів, мало не спалити квартиру і створити інші проблеми.
Орендар теж може побоюватися, що через деякий час господар може підвищити плату і навіть запропонувати виїхати з квартири. Грамотно складений і юридично завірений договір повністю виключить подібні ситуації. Навіть, якщо ви знімаєте кімнату або квартиру у близького родича або доброго знайомого, не полінуйтеся написати договір у письмовій формі з обопільними підписами. У житті всяке буває. Як відомо, саме грошові відносини легко перетворюють нерозлучних друзів у непримиренних ворогів. Якщо ви знайшли знімне житло через фірму, то роль останньої – звести вас з потенційним господарем і взяти за цю послугу свою плату. За ваші подальші взаємини фірма відповідальності не несе.

Нерухомість: «Здам квартиру в оренду»

Елементарні правила оренди
1. Визначте вартість оренди і починайте шукати квартирантів. Призначайте розумну ціну, враховуючи при цьому ступінь комфортності проживання. Переплачувати «за просто так» зараз нікого не змусиш. Ніяка реклама при високій вартості оренди не допоможе в просуванні справи. Ціни на житло – найбільш затребувана і доступна інформація, і потенційні квартиронаймачі часто більш підковані в цьому питанні, ніж орендодавець-новачок.
Поцікавтеся подробицями в агентстві нерухомості. Дайте оголошення в місцеві газети або в Інтернеті, розклейте в людних місцях надрукований текст з відривними талончиками, в яких вкажіть адресу і телефон. Та просто скористайтеся послугами «сарафанного радіо». Чим більше людей дізнається про ваш намір, тим вигідніше це для вас . З’явиться можливість вибору, а про ціну з клієнтом завжди можна домовитися. Відразу визначитеся, що з комунальних послуг входить до оголошеної вартоісті оренди. Зазвичай це плата за світло і телефон.
Якщо ви оформляєте операцію за допомогою посередника, то за свої послуги він візьме плату з орендаря, а перед вами не буде нести ніякої відповідальності за подальші дії свого клієнта по своєчасності оплати, збереження майна і тому подібного. Тому не варто беззастережно довіряти людині тільки тому, що його порекомендувало агентство нерухомості. У разі самостійного вибору клієнта вже при першій розмові з ним озвучте свої умови угоди, щоб згодом не було непорозумінь.
2. Укладіть договір оренди. Якщо це офіційний документ завірений нотаріусом, то бажано, щоб він був гранично коротким із зазначенням предмета договору, реквізитів сторін, терміну дії оренди, вартості, перерахування майбутніх мешканців. У додатку до договору докладно опишіть стан житла на момент здачі в оренду, попередньо зроблений ремонт, наявність меблів, побутової техніки. Обговоріть порядок оплати комунальних платежів: сума, строки, способи оплати (готівка або перерахування на картку або банківський рахунок). Бажано, щоб ви самі оплачували комунальні послуги, а квартиранти віддавали вам обумовлену суму згідно квитанції.
Своєрідною страховкою майна від псування служить заставний платіж в розмірі від одного до декількох щомісячних платежів, що також вказується в договорі. На ці гроші роблять ремонт зіпсованих меблів. У разі повного збереження майна вся сума піде в рахунок оплати останнього періоду оренди.
При укладенні договору узгодьте своє періодичне відвідування квартири з метою перевірки порядку та виявлення скарг від сусідів. Якщо після кількох перевірок ви залишитеся задоволені квартирантами, то можете повністю виключити відвідування і обмежитися телефонним зв’язком.
Завчасно обговоріть з орендарем негласні правила, що існують в будинку: прибирання сходової клітки, шум у вечірній і нічний час, оплату ремонту можливих поломок комунікацій з його вини.
В кінці договору повинен бути пункт про дострокове його розірвання в односторонньому порядку або за обопільною згодою. Ви можете виселити квартирантів, якщо вони порушують правила проживання, без узгодження з вами вселяють в квартиру сторонніх, несвоєчасно або зовсім не платять за квартиру. Орендар теж може зажадати дострокового розірвання договору, якщо зазначені в ньому відомості про стан квартири і комунікацій недостовірні, або господар через деякий час підвищив орендну плату.
Найкращий варіант – реєстрація договору в податковій службі. Невеликий прибутковий податок не принесе вам особливих збитків, зате в разі потреби ви зможете звернутися за допомогою в будь правоохоронні органи.
Як правильно здати житло в оренду?
Ринок нерухомості – це завжди гойдалка. Попит на житло то стає нижчим від пропозицій, то навпаки. Але, якщо у вас, раптово, є декілька квартир, то здавати житло буде завжди вигідніше, ніж просто платити за комунальні послуги.
Тож як же правильно здати житло?

Нерухомість: «Здам квартиру в оренду»

Перший крок – оцініть вартість здачі свого житла в оренду. Для цього потрібно почитати відповідні оголошення, поспілкуватися як з тими хто здає квартиру, так і з тими, хто хотів би зняти. А краще – звернутися в агентство нерухомості за допомогою. Вони, як професіонали, визначать вартість оренди вашої квартири врахувавши престижність району, віддаленість від зупинок транспорту та метро, тип будинку, рівень ремонту та інші параметри. Це ж агентство, щоб мінімізувати втрати та ризики від здачі житла, допоможе у правильному складенні договору.
Другий крок – підготуйте житло, яке будете здавати в оренду, для огляду майбутніми клієнтами. Якщо не маєте можливості зробити косметичний ремонт, то хоча б проведіть у квартирі генеральне прибирання. Обов’язково приберіть сімейні реліквії та цінності.
Третій крок – вибір квартиронаймача. При цьому, будь ласка, відмовтесь від стереотипів типу: дівчина квартиронаймач краще за парубка, сімейна пара краще за холостяка і тому подібних. Надійніше буде, якщо з потенційним клієнтом поспілкуєтесь особисто, розпитаєте його про життя, взнаєте в якій сім’ї виховувався, де працює або навчається, чи є в нього домашні тварини. Від тих, в кого є такі тварини, краще відмовитися, тому що запах сечі та шерсті у квартирі вам буде гарантовано.
Головне, при виборі квартиронаймача, пам’ятати про ведичний поділ людей на тих, які знаходяться в благостині, в пристрасті та в невігластві. Останніх обійдіть стороною.
Четвертий крок – складання договору. При цьому краще, все ж таки, звернутися до агентства. Але, якщо ви вирішили зекономити і написати договір самі, то обов’язково в ньому пропишіть:

Нерухомість: «Здам квартиру в оренду»

- Стан квартири;
- Її адресу;
- Термін дії договору;
- Відповідальність сторін;
- Опис меблів та побутової техніки;
- Регулярність, з якою ви можете здійснювати перевірку квартири;
- Місячну оплату та її строк виплати;
- Гарантійну заставу;
- Зобов’язання квартиронаймача платити в строк, підтримувати житло в чистоті та порядку;
- Хто буде сплачувати за воду, електроенергію та інші комунальні послуги.
Не забудьте також в договорі вказати, щоб з вами були погоджені умови проживання, якщо кількість мешканців в квартирі збільшиться. Також пропишіть відповідальність сторін при розірванні договору, про обов’язок попереджати про це іншу сторону хоча б за місяць.
І наостанок, п’ятий крок – підписання договору. Узгодивши з квартиронаймачем усі умови договору внесіть у нього ПІБ та паспортні данні свої та квартиронаймача. Потім затвердіть його своїми підписами. Не забудьте додати до договору розписку в отриманні грошей, а також обов’язково акт прийому-передачі квартири.
Якщо ви засвоїте ці п’ять кроків, то правильно здати житло в оренду буде для вас не проблемою.

Автор: Admin
Прочитали - 903
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати