Регистрация

Медицина: Перша допомога при отруєнні

17-03-2015, 00:49

Медицина: Перша допомога при отруєнні

Медицина: Перша допомога при отруєнні

Стаття з розділу: Перша допомога
Багато хто думає, що харчове отруєння - дрібниця. Але в деяких випадках щонайменше зволікання може привести до трагедії.

Медицина: Перша допомога при отруєнні

отравлениеВиды і симптоми харчових отруєнь
Як правило, харчове отруєння викликає поєднання нудоти, блювоту і діареї, а іноді може супроводжуватися і іншими, серйознішими симптомами.
· Бактерійне харчове отруєння: кольки в животі, діарея, блювота можуть початися вже за годину після вживання неякісної їжі.
· Вірусне харчове отруєння: блювота, пронос, біль в животі, головні болі, лихоманка і озноб, починаються через 12 - 48 годин після вживання зараженої їжі.
· Хімічне отруєння їжею: блювота, пронос, пітливість, запаморочення, відчуття тиску в області очного яблука, підвищене слиновиділення, сплутана свідомості і біль в животі починаються приблизно через 30 хвилин після вживання зараженої їжі.
· Ботулізм: часткова втрата мови або зору, м'язова слабкість, ускладнене ковтання, сухість у роті, параліч м'язів, починаючи від голови вниз по тілу, і блювота.
Як надати допомогу при отруєнні?
"Перша допомога, яка може бути зроблена, - це дати потерпілому випити велику кількість води і викликати блювоту. Крім того треба випити достатню кількість сорбенту, наприклад, активованого вугілля (1 пігулка на 10 кг ваги). Якщо самопочуття не покращується, обов'язкове звернутися до лікаря, тому що невідомо, які можливі ускладнення можуть настати надалі", - говорить лікар-реаніматолог Тетяна Пасиковская.

Медицина: Перша допомога при отруєнні

водаВ якості рідини, яку слід давати потерпілому, краще всього використати слабкий розчин марганцівки або чисту, трохи підсолену воду. Людина повинна випити не менше літра води, після чого шляхом натискання пальцем на корінь мови слід викликати блювотний рефлекс. Повторювати процедуру слід до тих пір, поки з шлунку не почне виходити вода без домішок їжі.
Після процедури промивання шлунку потерпілому можна дати адсорбуючий засіб.
Адсорбент вбирає в себе отруйні речовини, і допомагають вивести їх з організму. Також постраждалому можна зробити очисну клізму.
Щоб вивести токсини, які встигли потрапити в кров, необхідно часто і помалу пити рідину, краще всього мінеральну негазовану воду. Допомогти організму відновити втрачений баланс електролітів і води можуть такі засоби, як регидрон або хумана-электролит, які можна придбати без рецепту в аптеці.
Якщо проведені заходи не дали ефекту, слід викликати "Швидку допомогу".

Медицина: Перша допомога при отруєнні

отруєння врачТакже негайно викликайте лікаря, якщо:
· Ви розпізнали симптоми ботулізму, такі, як часткова втрата мови або зору, м'язова слабкість, утруднення ковтання, сухість у роті, параліч м'язів і блювота.
· Ви розпізнали симптоми хімічного отруєння їжею, такі як блювота, пронос, пітливість, запаморочення, відчуття тиску в області очного яблука, підвищене слиновиділення, сплутана свідомості і біль в животі.
· У вас є підозри на отруєння грибами.
· Блювота або діарея носить серйозний характер і триває більше двох днів.
· Потерпілий - це дитина, літня людина, людина з ослабленим імунітетом.
Заходи, що запобігають харчовому отруєнню
· Переконайтеся в тому, що їжа тваринного походження (м'ясо, молочні продукти, яйця) пройшли відповідну температурну обробку.
· Не їжте недосмажене м'ясо і яйця некруто. Перевірте термін придатності м'яса перед купівлею.
· Стежте за тим, щоб при приготуванні блюд частинки сирого м'яса, птаха, молюсків або яєць не потрапляли на інші продукти харчування.
· Не залишайте яйця, м'ясо, птах, морепродукти або молоко впродовж тривалого часу при кімнатній температурі.
· Мийте руки, обробні дошки і ножі антибактеріальними засобами в теплій або гарячій воді після обробки сирого м'яса, птаха, морепродуктів, яєць. (Дерев'яні дошки використати не рекомендується, оскільки їх важче якісно очистити).
· Уникайте вживання непастеризованого молока або продуктів, зроблених з непастеризованого молока.
· Мийте сирі овочі і фрукти перед вживанням ретельно, особливо ті, які не піддаватимуться температурній обробці.
· Пийте тільки пастеризований сік, звертайте увагу на термін придатності.
· Якщо у вас діарея або блювота, не готуйте їжу для інших людей, особливо для дітей, літніх людей і людей з ослабленою імунною системою, оскільки вони більше уразливі до інфекції.
· Мийте руки з милом після контакту з тваринами.
Більше читайте в розділі ПЕРША ДОПОМОГА

Автор: Admin
Прочитали - 1494
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати