Регистрация

Новини: Війна закінчиться - ми прийдемо в Київ. USA TODAY про нацистів в "Азові"

16-03-2015, 12:56

Новини: Війна закінчиться - ми прийдемо в Київ. USA TODAY про нацистів в "Азові"

Новини: Війна закінчиться - ми прийдемо в Київ. USA TODAY про нацистів в "Азові"

У "Азові" є нацисти, але війна це спише?
Американські журналісти з'ясовували ідеологічні погляди українських добровольців.
Дії добровольчих батальйонів на Донбасі неодноразово викликали нарікання місцевих жителів і різні скандали.
Традиційним є звинувачення добровольців у фашистських поглядах, чим особливо користуються російські ЗМІ.
Журналіст USA TODAY поспілкувався з добровольцями "Азова" і з'ясував, що серед них є нацисти, але ця особиста справа кожного солдата, і не є офіційною ідеологією усього полку.
Кореспондент.net приводить переклад статті під назвою Серед українських добровольців є нацисти
"Азов" прийде в Київ
Добровольчі батальйони з ідейними нацистами в їх складі на Донбасі б'ються пліч-о-пліч з урядовими військами проти підтримуваних Росією сепаратистів.
Виходить, вони займаються благою справою.
Полк "Азів" налічує 900 чоловік. Бійці полку, які визнають, що вони нацисти, викликають суперечки і скарги деяких місцевих жителів.
У бійця, який називає себе Алекс, є татуювання із зображенням мелена Тора, древнього норвезького символу, який присвоїли собі нео-нацисты.

Новини: Війна закінчиться - ми прийдемо в Київ. USA TODAY про нацистів в "Азові"

Алекс з "Азова"
У інтерв'ю USA Today, він признається, що є нацистом і говорить із сміхом, що не менше половини його товаришів фашисти.
Він сказав, що є прибічником влади "твердої руки" в Україні, наприклад, як це було в Німеччині під час Другої світової війни, але виступає проти геноциду нацистами євреїв.
До меншин, за його словами, треба нормально відноситися до тих пір, поки вони поводяться мирно і не вимагають особливих привілеїв. Майно багатих олігархів необхідно забрати і націоналізувати.
Олексій пообіцяв, що коли закінчиться війна, його товариші відправляться в Київ, щоб повалити уряд, який вони вважають корумпованим
Російські ЗМІ використовують такі заяви, щоб описати добровольців в Маріуполі, як купку бандитів, які погрожують населенню, захопленому націоналістичним урядом України.
У "Азові" нацисти не все
Андрій Дяченко, прес-секретар "Азова" стверджує, що тільки 10% - 20% бійців полку нацисти.
"Я знаю, що Алекс нацист, але це його особиста ідеологія. Вона не має нічого спільного з офіційною ідеологією "Азова", - сказав Дяченко. "Алекс хороший боєць і хороший інструктор по тактичних і бойових навичках".
Заступник командира полку, Олег Однороженко, скаржиться, що Алекс не може говорити від імені усього полку.
"Якщо у нього є свої симпатії, ця його власна справа", - сказав Однороженко. "Але він не має права робити заяви таким чином, що вони можуть бути представлені як позиція усього полку. Він буде строго покараний за порушення дисципліни".
Порушення є, але "це війна"
Полковник Олексій Ноздрачев, представник Генерального штабу українських Збройних сил захищає добровольців "Азова" і називає їх патріотами.
"Вони добровольці, які вирішили пожертвувати своїми життями заради країни, вони встали і борються", - сказав Ноздрачев.
Він визнає, що зловживання з боку добровольців можуть зашкодити репутації влади серед місцевих жителів. "Якщо є які-небудь випадки хуліганської поведінки з боку "Азова" по відношенню до місцевого населення, вони розслідуватимуться", - сказав він.
Так власниця магазину 51-річна Світлана Гудина розповіла, що бійці "Азова" затримали двох її синів - 28 і 32 років, захопили їх автомобілі, грошові кошти, документи, коли шукали сепаратистів у вересні минулого року.
У результаті чоловіки були звільнені, і їй вдалося повернути автомобілі і гроші, але подібний досвід зруйнував її віру в українську владу
"Якщо вони прийшли, щоб захистити нас, нехай захищають", - говорить Гудина. "Але коли вони приходять приставати і принижувати цивільних, це неправильно".

Новини: Війна закінчиться - ми прийдемо в Київ. USA TODAY про нацистів в "Азові"

Тренування "Азова"
Прес-секретар Дяченко запевняє, що він не знайомий з цим інцидентом, але "такі епізоди трапляються тому, що це війна".
Ноздрачев запропонував відправити слідчого - розібратися в історії Гудиной, жінка пропозицію прийняла.
Аналогічні інциденти характерні для озброєних підрозділів по обидві сторони фронту.
У доповіді від 5 березня Верховного комісара ООН з прав людини говориться, що "існують заслуговуючі довіри повідомлення про довільні затримання, тортури і насильницькі зникнення, здійснені в основному озброєними групами, але в деяких випадках також і українськими правоохоронними органами".
Не нацисти, а патріоти
Деякі бійці "Азова" говорять, що пішли в добровольці для того, щоб захистити свою батьківщину і Європу від амбіцій президента Росії Володимира Путіна, якого вони звинувачують у війні.
Заступник командира Однороженко говорить, що полк проповідує український патріотизм, незалежність, сильне лідерство і дисципліну.
"Ідеї о тому, що ми збираємося в Київ, щоб міняти уряд незаконним способом мають бути присічені у зародку", - сказав він.
Алекс військовий інструктор Борисова, 44-річного говорить, що він два тижні викладав стрільбу і тактику групі з "Азова", бійці якої говорять переважно російською мовою.
"Я не побачив ніяких фашистів або антисемітів", сказав Борисов. "І я говорю вам це як єврей".

Автор: Admin
Прочитали - 485
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати