Регистрация

Новини: Путін назвав "повним знущанням" реформи в Україні

6-03-2015, 09:56

 

Новини: Путін назвав "повним знущанням" реформи в Україні

Новини: Путін назвав "повним знущанням" реформи в Україні

Володимир Путін прокоментував реформи в Україні
Президент Росії дав характеристику українським реформам.
Соціально-економічні реформи, що проводяться в Україні, є "повним знущанням", заявив у вівторок президент Росії Володимир Путін.
На прес-конференції після засідання Вищої держради Союзної держави Росії і Білорусі президентові було поставлено питання, як він оцінює соціально-економічну ситуацію в Україні і чи обговорювалися перетворення, що проводилися там, в ході російсько-білоруської зустрічі на вищому рівні.
"Ми говорили про це. За формою все правильно, а по суті - повне знущання", - відповів Путін.
Нагадаємо, Україна повинна провести ряд реформ для отримання кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування (EFF) об'ємом $17, 5 млрд. Згідно з домовленостями з МВФ, тарифи на газ і тепло для населення України підвищуватимуться до ринкового рівня поетапно впродовж двох років.
Раніше у вівторок стало відомо, що мінімальний тариф на газ для населення України вже виріс більш ніж в три рази.
Як повідомляв Кореспондент.net, згідно з програмою співпраці України з МВФ, цього року станеться підвищення тарифів на газ на 280%, на тепло - на 66%, на електроенергію - на 40%.
Саакашвілі: Україну реформувати легше, ніж Грузію

Новини: Путін назвав "повним знущанням" реформи в Україні

Михайло Саакашвілі збирається допомагати реформувати Україну
Михайло Саакашвілі розповів про те, як планує допомагати реформам в Україні.
13 лютого президент України Петро Порошенко призначив колишнього лідера Грузії Михайла Саакашвілі своїм радником і головою Консультативної міжнародної ради реформ.
Пізніше стало відомо, що Генеральна прокуратура України відповіла відмовою своїм грузинським колегам на запит про можливу екстрадицію Саакашвілі в Грузію, де він оголошений в розшук.
У інтерв'ю Українській службі б-б-сі Михайло Саакашвілі розповів про те, як планує допомагати реформам в Україні, і чи вплине його переслідування грузинськими правоохоронними органами на стосунки між Києвом і Тбілісі.
З Михайлом Саакашвілі розмовляв В'ячеслав Шрамович.
Би-б-сі: Чим ви займатиметеся в міжнародній раді реформ?
Михайло Саакашвілі : У мене була довга розмова з президентом Порошенком про це. Ми збиратимемо реформаторів, людей, що мають досвід роботи в складних перехідних умовах, по всьому світу - починаючи із Сполучених Штатів і Західної Європи і закінчуючи Перу, країнами пострадянського простору і Азії.
Намагатимемося просувати в різних галузях антикорупційні реформи, реформи по реструктуризації, дерегуляции, полегшенню бюрократичних процедур. Також плануємо доповнювати зусилля адміністрації президента і інших органів в питанні реформування армії.
Тобто, мета - просувати реформи усередині України і одночасно мобілізувати міжнародну допомогу, а також рекламувати наші успіхи - а вони, я сподіваюся, будуть - на міжнародній арені.
б-б-сі: Як ви вважаєте, чи можливо в Україні здійснити такі ж реформи, які свого часу ви здійснили в Грузії? З урахуванням більшої території і бойових дій на Донбасі.
МС: Грузія завжди здійснювала реформи під серйозним тиском з боку Росії. Потрібно розуміти, що у нас було повне енергетичне ембарго і економічне ембарго. Десятки тисяч грузин виганяли з Росії.
Нас бомбили майже щороку: то в Кодорському, то в Панкисском ущелинах. Організовувалися постійні терористичні акти і інша підривна діяльність. Проти нас велася інформаційна війна.
Під таким натиском нам і довелося починати реформи і більш менш успішно їх провести.
Те, що йде війна, стимулює до активних дій, адже усі розуміють, що звичайними методами тут не прорватися
Михайло Саакашвілі
А в Україні, мені здається, багато що легше зробити. У Грузії реформи образили багато старих кадрів, які були звільнені з державної служби. Співвідношення людей, які були невдоволені реформами, по порівнянню з Україною, в Грузії було більше - через той чинник, що все всім куми, родичі і так далі
У вашій країні, думаю, такі речі легше проводити. А то, що йде війна, стимулює до активних дій, адже усі розуміють, що звичайними методами тут не прорватися.
У цьому сенсі я - оптиміст. Я вважаю, що наша група грузинських реформаторів зможе внести свій вклад в цей процес.

Новини: Путін назвав "повним знущанням" реформи в Україні

Екс-президент Грузії відмовився від поста віце-прем'єра України (фото: АР)
"Я - грузинський політик"
Би-б-сі: Як оцінюєте нинішню владу в Україні?
МС: На раді реформ я бачив, що відносно основних принципів реформ у представників української влади немає розбіжностей. Безумовно, у будь-якій системі можуть бути якісь особисті розбіжності. Але в Україні зараз ніхто не заперечує основні принципи змін.
Зараз головне - швидко діяти, адже часу дуже мало.
б-б-сі: Скільки часу є у України на реформи?
МС: Максимум декілька місяців на те, щоб врятувати українську уряді або керівником Антикорупційного бюро, коли мені пропонували.
Я не хотів би ставати частиною яких-небудь внутрішньополітичних ігор в Україні. Я - грузинський політик, але долі Грузії і України пов'язані. Тому вважаю, що потрібно бути абсолютно нейтральним.
Стосунки між Україною і Грузією
б-б-сі: чи Може ситуація із заявами прокуратури Грузії і України про можливу вашу екстрадицію вплинути на погіршення стосунків між країнами? Нинішня влада в Тбілісі вже виражала своє невдоволення з приводу присутності ряду опозиційних грузинських політиків в українському уряді.
МС: Стосунки між країнами зіпсовані не з вини цих грузинських політиків і не з вини грузинського народу. Потрібно розуміти, що з першого дня Майдану нинішній грузинський уряд, який контролюється великим приватним акціонером "Газпрому", олігархом Борисом Иванишвили, відкрито виражав невдоволення тим, що відбувалося в Києві. Уряд говорив, що Віктор Янукович вистоїть.
Звичайно, я в Україні тимчасово і повертатимуся в Грузію
Михайло Саакашвілі
Прем'єр-міністр Грузії призвав не озброювати Україну у своїй статті в Financial Times. Грузія відмовлялася не лише надати зброю Україні або приєднатися до санкцій, але і не голосувала проти російської резолюції в ООН.
Влада переслідувала і переслідують сім'ї грузинських офіцерів, які воюють за Україну, а також порушили проти багатьох з них кримінальні справи.
Буквально кілька днів тому вони зробили заяву, що не припустимо Майдану за українським сценарієм в Грузії. Чиста прокремлівська риторика.
Це дуже сумно, адже грузинський народ практично на 100% підтримує українців. Думаю, такі дії стали однією з причин нинішньої непопулярності чинного проросійського уряду Грузії.
б-б-сі: Як довго ви працюватимете в Україні і чи плануєте повертатися в Грузію?
МС: Звичайно, я в Україні тимчасово і повертатимуся в Грузію. Але робитиму все, щоб допомогти українцям. Проте справа реформування України - це завдання для талановитих українських громадян, які тут дуже багато. Значно більше, чим свого часу у нас було реформаторів в Грузії.

Автор: Admin
Прочитали - 678
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати