Регистрация

Відео: Порошенко призвав повернутися до процесу приватизації

5-03-2015, 00:13

Відео: Порошенко призвав повернутися до процесу приватизації

Відео: Порошенко призвав повернутися до процесу приватизації

Президент вважає, що треба провести "прозору і ефективну" приватизацію.
Президент Петро Порошенко вважає за доцільне повернення до процесу приватизації. Про це президент сказав на засіданні Національної ради реформ в середу, інформує прес-служба глави парламенту.
"Просив би представити в парламенті, провести дискусію з фракціями, вилучити те, що ми вважаємо ризикованим, з переліку об'єктів, що підлягають приватизації, але - прийняти дуже важливе рішення, щоб продемонструвати всьому світу - ми інші. Ми по-іншому забезпечуватимемо прозору і ефективну приватизацію ", - сказав Порошенко.
Президент звернувся до міністра економічного розвитку і торгівлі Айварасу Абромавичусу з пропозицією ініціювати обговорення цього питання у Верховній Раде.
Глава держави також повідомив, що прем'єр-міністр Італії Маттео Ренци під час зустрічі 4 березня заявив про готовність італійських інвесторів брати участь в приватизації у Україні, зокрема, інфраструктурних, енергетичних, телекомунікаційних об'єктів. "Це справжня інтеграція, коли до нас приходить бізнес, який платить податки, працює чесно і займає прозору позицію", - підкреслив Порошенко.


Як повідомлялося, Кабмін подав у Верховну Раду законопроект, яким пропонує скоротити втричі перелік заборонених до приватизації в Україні об'єктів, - з 1478 до 551, з яких 273 знаходяться на окупованій території Криму і Севастополя.
Документ встановлює тимчасовий захист підприємств, що виключаються з переліку заборонених до приватизації, від неприватизаційних процедур відчуження їх майна, зокрема, в процедурах банкрутства. Передбачено зупинити виробництво в справах про банкрутство підприємств і ввести мораторій на порушення таких справ строком на три роки.
У списку акціонерних товариств, держпакети акцій яких, згідно з документом, не підлягають приватизації, і держпідприємств, які можуть бути корпоратизированы, залишаються, зокрема, "Укргидроэнерго", "Турбоатом", "Нафтогаз України" з "дочками" "Укртрансгаз" і "Укргазвыдобування".
У нім також "Енергоатом", "Укртранснафта", залізниці, аеропорти "Бориспіль" і "Львів", "Науково-виробничий комплекс газотурбінобудування (НПКГ) "Зоря-Машпроект", Ощадбанк і Укрексімбанк, а також Державна продовольчо-зернова корпорація України, київський завод "Радар" і ГХК "Артем".
Нагадаємо, Фонд державного майна України у рамках заявлених планів уряду про масштабну приватизацію об'єктів права держвласності в 2014 році досі не завершила підготовчі процедуру по об'єктах продажу.

Автор: Admin
Прочитали - 474
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати