Регистрация

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

4-03-2015, 14:59

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

“Болгарія – найдемократичніші ціни, Кіпр, Греція, ОАЕ, Іспанія, Чорногорія – нерухомість для відпочинку”, – відзначає директор агентства “П’ятниця” Оксана Савченко. Серед найпопулярніших регіонів, де наші співвітчизники купують квартири і будинки, – Східна Європа. Чому? “Деякі власники малого бізнесу, зіштовхнувшись зі складнощами його ведення тут, знаходять бажання його згорнути і отримати посвідку на проживання, наприклад, в одній з країн Східної Європи. Деякі підприємці розглядають можливість інвестувати кошти в житлову або комерційну нерухомість за кордоном з метою отримання стабільного орендного доходу. Нарешті, деякі покупці хочуть купити елітну нерухомість за кордоном – віллу або апартаменти в престижному місці в обраній ними країні”, – пояснює фахівець із нерухомості компанії “Рапсодія” Володимир Григорович.
Купувати нерухомість зараз вигідно в Греції та Іспанії, де під час кризи ціни на метри в деяких регіонах впали на 30-40%, і падіння цін триває досі. “Зверніть увагу на узбережжя Коста Бланка. За 150 тис. євро там можна купити нові апартаменти з двома спальними кімнатами, повністю обладнаною кухнею, терасою, місцем для паркування, і все це – поруч з морем. У житловому комплексі буде велика спільна територія з тенісним кортом, дитячим майданчиком, басейнами для дорослих і для дітей, роздягальнями, зоною відпочинку”, – пояснює Наталя Мішурова, менеджер департаменту нерухомості за кордоном в компанії “Гольфстрім”.

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

У південній Європі ціни зараз падають – на дворі криза, іпотечний ринок лихоманить. І, якщо в 2009-2010 роках, ще здавалося, що ринок ось-ось оживе, то зараз всім вже все ясно. Найближчий рік-півтора ринок нерухомості в середземноморських країнах буде ринком покупця. Такий шанс випадає не кожне десятиліття.
Згідно з даними іспанського індексу нерухомості IMIE General index, ціни на іспанську нерухомість в порівнянні з піковим 2007 роком впали майже на 30%, причому за останні 12 місяців – на 10-14%, залежно від регіону. І більше всього подешевшали квадратні метри якраз на середземноморському узбережжі. За даними Центрального банку Греції, за перший квартал 2012 року в Греції ціни на житло впали на 10%. Аналітики банку Credit Agricole вважають, що до кінця 2013 року у Франції ціни на квадратні метри впадуть на 12%, а агентство Standard & Poor’s впевнене, що цілком реально зниження цін на 15%.
Муки вибору

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

Найчастіше компанії, чиї представництва знаходяться в Україні, пропонують покупцям житло від забудовників – це вже готові таунхауси, вілли, апартаменти; або ж клієнт може вибрати проект і замовити будівництво даного об’єкта. Вітчизняні представництва готові організувати поїздку для клієнта, щоб можна було на власні очі переконатися у відповідності об’єкта заявленим в рекламних проспектах параметрам.
Можна шукати підходящий об’єкт і на сайтах місцевих агентств – зараз цей шлях доступний абсолютно всім. Наскільки надійний такий локальний партнер – з’ясовувати самому покупцеві. У будь-якому випадку, на етапі аналізу складеного будинку шорт-листа все одно доведеться відвідувати облюбовані об’єкти. Адже навіть супер надійне агентство нерухомості розповідає тільки про те, про що розповідає.
Наскільки різняться ціни, можна побачити на такому прикладі: якщо в Іспанії і Туреччині нескладно знайти квартири за ціною 840-900 евро/м2, то на узбережжі Франції в районі Ніцци житло, дешевше 5 тис. євро за “квадрат”, – велика рідкість. Розраховуючи бюджетом у розмірі 70-100 тис. євро, краще шукати апартаменти на березі Середземного моря в районі Валенсії (Іспанія) та Анталії (Туреччина). За 120-160 тис. євро можна підібрати квартиру або таунхаус на Кіпрі, в Італії, Греції та Болгарії.

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

Ті, хто мріє влаштуватися на березі моря в Хорватії чи Франції знадобляться не менше 180 тис. євро. Купівля власної вілли на зарубіжному морському узбережжі обійдеться від 200 тис. євро. Підсумкова ціна об’єкта залежить від розташування, близькості до об’єктів інфраструктури і моря, від рівня престижності житлового комплексу та району і, природно, від кількості квадратних метрів.
Отримати посвідку на проживання, купуючи житло за кордоном, може далеко не кожен. Країни Євросоюзу пропонують власникові нерухомості – нерезиденту і його родині лише мультивізу з можливістю в’їзду в країну на термін до 180 днів в році. “Наявність власної нерухомості в Греції дає право на отримання річної мультивізи власнику і його родині. Вид на проживання дається за наявності постійного доходу і без права на працевлаштування в Греції”, – відзначає директор агентства “П’ятниця” Оксана Савченко.
Інша справа – покупка вілли на Кіпрі. “У нерезидентів Євросоюзу, які купують нерухомість на острові вартістю понад 300 тис. євро, автоматично з’являється можливість отримати постійний вид на проживання для себе і своєї сім’ї. Такий статус дозволить перебувати в країні необмежену кількість часу, а також подорожувати країнами Шенгенської зони. Навіть при подальшому продажі об’єкта нерухомості постійний вид на проживання закріплюється за нерезидентом на все життя “, – стверджує Катерина Нікітіна, голова представництва Cybarco в Україні.
Гроші з доставкою

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

Посередники, що мають представництва в Україні, активно рекомендують себе в якості помічників при купівлі нерухомості: “Краще заручитися підтримкою професіоналів, які забезпечать супровід угоди, – пояснює пані Мішурова. – До того ж, для покупця послуги ріелтерської компанії безкоштовні – в Іспанії їх оплачує продавець. Купуючи нерухомість у ріелтерської компанії, ви отримуєте безкоштовний комплекс послуг з супроводу угоди – послуги перекладача, перевірка документації, допомога в оформленні іпотечного кредиту і відкритті рахунку в банку”.
Інший варіант – супровід угоди українською юридичною компанією. Ціна питання – від 5-7 тис. грн. плюс витрати на поїздку консультанта за кордон для укладання угоди. Третій варіант – робота безпосередньо з місцевим агентством. Природно, в третьому випадку обов’язкові рекомендації знайомих або знайомі знайомих.
Найважливіше питання при покупці нерухомості за кордоном – переказ грошей та отримання відповідних ліцензій. Адже для здійснення банківського переказу за куплене житло потрібна індивідуальна ліцензія НБУ. Ось тут покупця і чекає каверза. Згідно з нормами Інструкції для отримання індивідуальної ліцензії, в Нацбанк покупець повинен подати заяву, оригінали або засвідчені копії договорів, на підставі яких буде проведена інвестиція, оригінали або копії документів про вчинення реєстрації об’єкта. Тобто спочатку потрібно укласти договір купівлі-продажу, здійснити реєстрацію прав на нерухомість покупця і лише потім, на підставі цих документів, звернутися в Нацбанк за отриманням ліцензії, яка буде, у свою чергу, підставою для платежу. Однак закордонні продавці спочатку беруть завдаток (3-5 тис. євро), і лише після отримання всієї суми об’єкт реєструється на покупця.
“Уникнути подібної ситуації можна тільки у випадку, якщо покупець надасть в НБУ письмові підтвердження вимог іноземного законодавства про неможливість реєстрації прав покупця на придбаний об’єкт до його оплати. В такому випадку документи про вчинення реєстрації подавати в НБУ не потрібно”, – пояснює партнер юридичної компанії “КПД Консалтинг” Владислав Кисіль. За його словами, термін видачі індивідуальної ліцензії не повинен перевищувати 25 робочих днів. Протягом цього часу Нацбанк зобов’язаний повідомити органи внутрішніх справ за поданою заявкою, а також запросити у них інформацію про можливу причетність передбачуваної покупки до відмивання грошей, фінансування тероризму або реалізації інших злочинних намірів.

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

Часто видача ліцензії затягується, і покупець ризикує втратити завдаток і залишитися без апартаментів своєї мрії. Отримати ліцензію навряд чи зможуть ті, хто не зможе підтвердити джерело походження коштів для здійснення угоди. Інший, начебто, законний спосіб – вивезення грошей готівкою за кордон частинами. Без письмового декларування фізична особа може вивозити за межі України 10 тис. євро. От тільки покупка нерухомості вже буде зарубіжною інвестицією, на яку все одно треба отримати ліцензію в НБУ.
Відомі випадки, коли українці провозили у валізах без декларування десятки тисяч євро, однак це ризиковано. Деякі громадяни примудряються взяти з собою за кордон платіжну картку, і кожен день протягом тижня-двох невеликими сумами знімати гроші з неї в банкоматах закордонних банків – але зазвичай не більше 2 тис. євро в день, так що це – не найкраща ідея.
Багато бізнесменів для оформлення та оплати придбання використовують свої офшорні компанії, відкриті за кордоном. Є і ще менш законні способи. Тоді для оплати використовуються схеми, пов’язані з передачею грошей українській юридичній особі, яка за певний відсоток (зазвичай 1-2% від суми) переказує кошти на рахунок свого партнера в країни покупки нерухомості, а той, у свою чергу, перераховує гроші продавцю. Досить зручний спосіб покупки нерухомості за кордоном – придбання зареєстрованої компанії за кордоном, а після – перерахування коштів з рахунку юрособи в Україні на рахунок цього ТОВ. У такому випадку саме юрособа в країні придбання житла виступить покупцем метрів. До речі, в Хорватії тільки таким чином і можна купити квартиру – фізособи - нерезиденти купувати житло в країні не можуть.
Оплатити всі

Нерухомість У скільки обійдеться житло в Європі?

Купуючи апартаменти або віллу за кордоном, необхідно враховувати додаткові витрати. Перш за все, потрібно поцікавитися у посередника, скільки податків і зборів доведеться заплатити одноразово при оформленні нерухомості. За підрахунками, при покупці квартири в країнах Євросоюзу, Туреччини та на Кіпрі доведеться заплатити додатково до ціни житла 6-15% від суми угоди. Купуючи апартаменти (вторинний ринок) в Іспанії, покупець оплачує ПДВ в розмірі 7%, близько 2% на реєстрацію об’єкта у нотаріуса та 1% – за послуги адвоката. Тобто при ціні квартири в 80 тис. євро додаткові разові платежі досягнуть 8 тис. євро.
Після укладання угоди щасливого власника зарубіжних метрів очікують нові – постійні – витрати. “Володіння нерухомістю в Іспанії припускає оплату щорічних податків. Власник-іноземець повинен оплачувати щорічно 0,5% кадастрової вартості нерухомості – федеральний податок на володіння іноземцем майном на території Іспанії (0,5% – якщо кадастрова оцінка не переглядалася з 1 січня 1994, і 0,275% – якщо переглядалася). Плюс щорічно муніципальний податок на нерухомість, його ставка встановлюється муніципалітетом і складає від 0,4% до 1,1% кадастрової вартості”, – відзначає Володимир Григорович. Тобто 800 євро щорічно – при ціні квартири 80 тис. євро. Також не варто забувати про комунальні витрати, які в рік досягають 800-900 євро (для апартаментів) і 900-1500 євро (для вілли). “Власник нерухомості при бажанні може укласти договір з місцевою експлуатуючою компанією, яка надає повний комплекс послуг – здача об’єкта в оренду, прибирання, сплата комунальних платежів”, – говорить Оксана Савченко.
Якщо квартира купується у забудовника, то компанія запропонує новому власнику повний комплекс послуг з обслуговування площі. “Рafilia надає весь можливий сервіс. Підписується контракт, і необхідна сума списується з рахунку клієнта. А клієнт отримує детальну розшифровку витрат (підфарбували стіни, замінили труби, купили шезлонги, вартість охорони – абсолютно все і детально)”, – говорить Микита Макаров. Вартість такого сервісу залежить від комплексу, розмірів басейну, наявності охорони, спортзалів. В середньому річне обслуговування апартаментів на Кіпрі обійдеться в 500-700 євро, а вілли – 800-1200 євро.

Автор: Admin
Прочитали - 1124
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати