Регистрация

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

4-03-2015, 14:26

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Сьогодні світові аналітики називають нерухомість в Канаді одним з кращих видів капіталовкладення.

І в підтвердження цьому – не порожні слова, а реальні факти. Так, за даними Канадської Асоціації Нерухомості (CREA), «квартирний попит» в Канаді не падає ось уже кілька років, а єдині незначні зниження були помічені тільки в січні 2012 року.

Стан канадського ринку нерухомості
Особливих змін на канадському ринку нерухомості не спостерігалося вже кілька років. І навіть вітер світової економічної кризи подув у «кленову сторону» приємним бризом, а не штормовим попередженням. Саме такий «антикризовий імунітет» дозволяє повісити на канадську нерухомість ярлик «вигідне капіталовкладення». А ідеальну картину затьмарює лише спад обсягу продаж у січні 2012 року, озвучений Канадською Асоціацією Нерухомості (CREA).

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Тим не менш, аналітики відзначають, що навіть факт зниження обсягу продаж затьмарювати покупців не повинен. Наприклад, президент CREA Гері Морс неодноразово заявляв у пресі, що боятися нічого – сучасний ринок нерухомості Канади стрімко розвивається і показує позитивну стабільність. Так, і прогнози щодо економічного розвитку та зростання рівня безробіття варіюються залежно від обраного регіону, так що можна сміливо стверджувати, що падіння обсягів продаж житла не стане довгостроковою тенденцією.

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

З останніх заяв, що стосуються ринку нерухомості в Канаді, можна також виділити думку головного економіста CREA Грегорі Кламп, який назвав середню суму угоди з купівлі-продажу об’єктів нерухомості у другій за площею країні світу. Кламп зазначав, що «зимова» середня сума угоди в 2012 році в Канаді коливалася навколо 348 тис. доларів, що відповідає зростанню цін на 1,2% в річному численні.
Правду про канадську нерухомість знають мігранти
Природно, слова канадських аналітиків для українців, що живуть по інший бік океану, мають мало ваги. А ось думка співвітчизників, які виїхали шукати краще життя, може послужити непоганим прикладом. Про особливості нерухомості в Канаді запитав Євгена, вихідця з України, а нині – жителя Оттави.
«Нерухомість в Оттаві не з дешевих. Варіант на зразок гуртожитку коштуватиме у середньому 450 канадських доларів (майже 4000 гривень) на місяць. Такий варіант проживання включає в себе: розміщення в тихому спальному районі, живеш сам в одній з кімнат квартири (а квартири, як правило, багатокімнатні), душ, туалет і кухня – спільні (на всю квартиру)», – розповів хлопець, говорячи про оренду житла в Оттаві.

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Євген також додав, що знімати квартиру цілком – дуже дорого, особливо – для іноземців. Не відрізняються дешевизною навіть студентські гуртожитки:
«Знаю, що багато хлопців з країн СНД приїжджають вчитися в Оттаву. Чув, що гуртожиток в коледжі в місяць коштує 800 канадських доларів (близько 6200 гривень), але це, начебто, з урахуванням 2-разового харчування», – уточнив житель Оттави.
Самим же дивним Євгену здалося наше питання про можливість самостійного придбання житла в якому-небудь з канадських міст:
«Якщо живеш і працюєш, а ще краще – народився в Канаді, то розраховувати на покупку житла, звичайно, можна, але купити нерухомість «з нуля», тим більше для іноземця з України – це щось з розряду фантастики», – пояснила молода людина.
Що потрібно знати про канадську нерухомість?

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Природно, скласти повну картину про ринок нерухомості країни можна лише живучи там, але канадський нерухомий ринок настільки відкритий і обговорюється, що про нього можна судити і з боку.
Наприклад, ні для кого не секрет, що Канада манить мігрантів, але мало хто знає, що крім високого рівня освіти і толерантного ставлення до іноземців упереміш з найвищим рівнем життя, «країна кленів» приваблює своєю нерухомістю і, як би дивно не звучало, щільністю населення. Маючи «людську щільність» в три персони на один квадратний кілометр, Канада манить тисячі переселенців. А переїжджаючи в іншу країну необхідно, перш за все, обзавестися житлом. Розкриваємо правду про підводні камені нерухомого ринку Канади.
Перший камінь: вибір місця

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Як і в будь-якій країні, в Канаді важливо розуміти, в якому місці ви б хотіли придбати нерухомість. Вся справа в тому, що «країна кленів» ділиться на десять провінцій та три території, в яких відрізняються закони, в тому числі, що стосуються нерезидентів і людей, охочих отримати посвідку на проживання. Так що, перед купівлею будинку або квартири, врахуйте не тільки клімат, але і закони обраної вами території.
Другий камінь: привілеї для іноземців
Як не дивно, але придбати житло в Канаді іноземцю не складніше, ніж громадянину країни. Єдине ж, що потрібно пам’ятати мігрантові – володіння будь-якою нерухомістю на території Канади не впливає на отримання візи або посвідки на проживання.

Нерухомість в Канаді: гра коштує свічок

Третій камінь: адвокатські витівки
Важливим, звичайно ж, є сам акт купівлі-продажу нерухомості. У Канаді неможливе проведення будь-якої операції без присутності адвоката. Регуляція адвокатської діяльності в нерухомій сфері здійснюється спеціальними законами. Механізм не складний, але й не простий. Наприклад, у продавця і покупця адвокати повинні бути різні. Адвокат займається всією юридичною стороною при покупці, в тому числі – перевіркою чистоти угоди.
В цілому, жити в Канаді, як і личить країні високого рівня, добре, але дорого. А на завершення залишається лише вказати середні ціни на покупку нерухомості в Канаді і додати, що стіни навіть самого розкішного маєтку не замінять гостинності рідних місць…

Автор: Admin
Прочитали - 1256
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати