Регистрация

Робота в Швеції: вакансії для росіян і українців

25-02-2015, 13:20

Робота в Швеції: вакансії для росіян і українців

Робота в Швеції: вакансії для росіян і українців

Швеція - це холодний скандинавський клімат, високий рівень життя і велика кількість іммігрантів, що приїжджають сюди за райським життям. Проте для громадян Росії і України, що захотіли знайти роботу, існує цілий ряд умов.
Основні складнощі
Шведську мову знають далеко небагато. Англійським обійтися виходить теж дуже рідко. Якщо ви не є поліглотом, то можете претендувати лише на низькооплачувані вакансії. Або можете ризикнути влаштуватися неофіційно, але ми настійно не рекомендуємо робити цього.
Російські і українські дипломи не викликають довіри у шведів, оскільки склався стереотип - "дипломи там купують". Відмітимо при цьому, що в Швеції більшу увагу приділяють якості знань, а не кірочкам. Потому фахівець, що пройшов річні курси в їх країні, набагато цінніше за кандидата наук з України. До речі сказати, лікарям з наших країн на новому місці проживання у ряді випадків доводиться перенавчатися впродовж 12 років.
Підтвердити свої знання і диплом можна за допомогою особливої програми, яка розроблена міністерством освіти Швеції. На жаль, тільки на шведській мові. Потому тим, хто хоче працювати за фахом, доведеться-таки учити його.
Яка робота доступна?
Якщо зі знанням мов і дипломом у вас все гаразд, є шанс, що шведська компанія зацікавиться вашим резюме, запросить на співбесіду, а за його результатами надасть місце. Зокрема, інженера в промисловості або медичного працівника (найчастіше це доглядальниця при лежачому хворому, медична сестра, масажист, санітарка). Офіційне працевлаштування за ініціативою працедавця - кращий з можливих варіантів. Адже в такій ситуації навіть ваші витрати на підвищення кваліфікації будуть перекладені на його плечі.
Ви розумієте лише основні вирази на шведському? Можете пробувати щастя у сфері сільського господарств. У Швеції немало фермерів, які щороку запрошують на сезонні роботи громадян України і Росії. Наприклад, на збір ягід і овочів. Робота не вимагає концентрації уваги, проведення переговорів, і навіть зимувати в незвичних умовах не доведеться. Втім, за мірками жителів Швеції, оплачується вона не занадто добре (з чим наші співвітчизники не завжди згодні!).
Крім того, офіційну роботу можна отримати за умовами міжнародної програми Au Pair. Варіант підходить тим, хто не досяг тридцятирічного віку, дуже хоче учити чужу мову і має освіту не нижче середнього. Соціальні вакансії передбачають, що у ваші обов'язки входитиме відхід за домашніми тваринами, дітьми або людьми похилого віку. Натомість ви отримаєте дах, живлення, гроші на кишенькові витрати і можливість відвідування мовних курсів. В окремих випадках - навчання в місцевому вищому учбовому закладі, на який сподіваються, як на шанс залишитися в країні.
Для жителів України відома школа ЕШКО проводить акцію. Прямо зараз абсолютно безкоштовно викачайте пробний урок англійської мови на eshko.ua і виграйте iPhone. Вам обов'язково повезе.
У будь-якому разі, якщо ви шукайте роботу потрібно розмістити своє резюме на міжнародному порталі. Це абсолютно безкоштовно можна зробити на rabota.ua . Вас побачать не лише працедавці, але і посередники, пропозиції почнуть поступати дуже швидко. З ким мати справу вибирати вам. Не бійтеся бути поміченими.
Таким чином, Швеція - не найпростіша в плані працевлаштування росіян і українців країна. Але якщо вас вабить сувора і велична природа, традиції і дух пригод, то почому б не випробувати долю!

Автор: Admin
Прочитали - 16415
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати