Регистрация

Робота в Норвегії: можливості для росіян і українців

25-02-2015, 12:58

Робота в Норвегії: можливості для росіян і українців

Робота в Норвегії: можливості для росіян і українців

Норвегія вабить росіян і українців не лише мальовничою природою і якісною соціальною політикою. У цій країні зосереджені величезні запаси нафти, тому багатьом видаються казкові перспективи працевлаштування. Наскільки це так, спробуємо розібратися.
Кого чекають в Норвегії?
Політика держави така, що дозвіл на роботу може отримати лише громадянин, що має особливі цілі для проживання. Наприклад, в країні живе дружина, з якою вирішено наново почати сімейне життя. Или ви є представником професії, володарі якої в Норвегії в недоліку. Це може бути робота, пов'язана з наявністю унікального досвіду, або просто важка фізична праця, на яку погоджуються не усі норвежці.
Іноземці, що приїхали в Норвегію, повинні впродовж 3 місяців обзавестися роботою. Тільки в цьому випадку можна отримати посвідку на проживання, яка діє 1 рік, а потім може бути пролонгований. Висновок такий: робота в Норвегії для українців і росіян має бути знайдена до моменту від'їзду.
Ця інформація не поширюється на дипломатів, консулів, персонал літаків, водіїв міжнародних рейсів. Повні відомості з питання можна уточнити в Директораті іноземців.
Отримання дозволу на роботу
Якщо такий документ потрібно вам вперше, то умовою для можливості отримання виступає наявність оформленої працедавцем пропозиції на роботу по повній ставці. Важливо: якщо тривалість контракту не перевищує 3 місяців, ви є технічним експертом, комівояжером, фахівцям з ремонту машин, той дозвіл не знадобиться.
Робота терміном не більше 3 місяців в сільському господарстві вимагає отримання дозволу на сезонну роботу. У будь-якому разі у громадянина Росії або України має бути відкрита віза, що дозволяє на законних умовах в'їхати на територію Норвегії.
За наявності вже використовуваного дозволу в'їзд може здійснюватися багаторазово. Тобто відвідувати рідних паралельно з роботою в Норвегії цілком можливо в межах встановленого терміну. Якщо вам дано право на проживання, то термін перебування помічений словом "unlimited".
Дозвіл на проживання
Тим, хто хоче не просто заробляти в Норвегії, але і жити, треба знати, що існують випадки, коли отриманий дозвіл на роботу автоматично надає право на поселення. Це наступні ситуації:
один з батьків претендента мав громадянство Норвегії у момент його народження;
не менше 4 років з числа останніх 6 громадянин обіймав посаду в пароплавстві Норвегії;
є високий рівень спецпідготовки (ви є цінним кадром);
ви отримали запрошення на зайняття науковою діяльністю в інституті або університеті;
відповідаєте умовам OECD, тобто можете сприяти економічному розвитку країни за допомогою міжнародної співпраці.
Таким чином, українцям і росіянам цілком можливо влаштуватися в Норвегії, але для цього треба виконати ряд умовностей і мати гідну
професійну підготовку. Інакше доступною можна рахувати лише тимчасову роботу з невеликим окладом. Найголовніше, обов'язково потрібно розмістити своє резюме на міжнародному порталі. Це можна зробити абсолютно безкоштовно на rabota.ua. Якщо ви в пошуку роботи, то вас повинні відмітити. Повірте, що відразу після розміщення резюме почнуть поступати пропозиції. Будьте наполегливі і уважні.
Знання англійської мови кінцеве дуже необхідно для роботи в Норвегії, якщо ви ще не приступили до вивчення мови міжнародного спілкування, то добре буде це зробити зараз. Для жителів України відома школа ЕШКО проводить акцію. Прямо зараз безкоштовно викачайте пробний урок англійської мови на eshko.ua і виграйте iPhone.
Успіхів вам!

Автор: Admin
Прочитали - 7142
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати