Регистрация

Робота в Німеччині: можливості російських і українських фахівців

25-02-2015, 11:18

Робота в Німеччині: можливості російських і українських фахівців

Робота в Німеччині: можливості російських і українських фахівців

Німецька практичність, повага до чистоти і прав громадян у усіх на слуху. Можливо, тому число росіян і українців, що бажають працевлаштуватися в Німеччині, рік від року не зменшується. Спробуємо розібратися, кому і за яких умов можна добитися успіху.
Знання мови грає вирішальну роль. Каким би хорошим фахівцем ви не були на території рідної країни, ваш диплом без правильної німецької мови має мало значення. Претендувати на пристойну роботу можна, якщо ви розбираєтеся в мові і можете непогано висловлюватися. Як мінімум, слід отримати сертифікат В2 після проходження повчальних курсів. Інакше, доведеться шукати роботу для глухонімих або що не припускає навіть елементарного спілкування.
Набір спеціальностей
Найчастіше російські і українці у віці від 20 до 55 років незалежно від підлоги працюють в Німеччині:
1) архітекторами і будівельниками;
2) ученими і педагогами педагогами;
3) програмістами;
4) медичними працівниками;
5) сільськогосподарськими працівниками (у тому числі, сезонними).
Для молодих людей у віці до 24 років є можливість влаштуватися в німецькій сім'ї за програмою Au Pair. Суть пропозиції полягає в наступному: сім'я надає житло, живлення і невелику платню впродовж півроку або роки за надання послуг, пов'язаних з приготуванням їжі, прибиранням у будинку і доглядом за дитиною. Тобто російському (українському) студентові в Німеччині буде запропонована роль няні і хатньої робітниці. Плюсом такого положення слід вважати те, що приймаюча сторона може оплачувати працівникові мовні курси.
Умови працевлаштування
Знайти роботу можна по знайомству, через спеціальні агентства і портали, націлені на пропозицію вакансій і пошук співробітників, і навіть через газету.
Свої послуги можна запропонувати по телефону або відправити резюме по електронній пошті. Після цього треба чекати запрошення працедавця. Адже по туристичній візі законно працевлаштуватися не вийде.
Щоб запрошення було отримано, слід підготувати необхідні папери:
російський (український) паспорт;
діючий закордонний паспорт;
трудову книжку;
диплом про наявну освіту;
фотографії у форматі, що вимагається;
рекомендації (при їх наявності).
Коли запрошення буде на руках, доведеться відправитися в посольство і оформити "синю карту". Якщо ваша заробітна плата планується у розмірі більше 3 тис. євро в місяць, то термін дії карти буде визначений 3 роками. Якщо менше вказаної суми - одним роком.
Заробітна плата
В середньому, в місяць можна отримати від 1,3 до 5 тисяч євро. Все залежить від місця роботи, тривалості трудового дня, спеціальності і кваліфікації. Як правило, робочий день дорівнює 8 годинам.
З урахуванням того, що житло обходиться, в середньому, в 400 євро в місяць, прибуток може починатися від 900 євро. Відмітимо, що житло іноземець зобов'язаний знайти впродовж 10 діб з моменту прибуття на територію Німеччини. І тільки після цього можна буде приступити до роботи.
Такі основні умови. Додаткові правила слід уточнювати у конкретного працедавця.
Пошук роботи завжди розпочинається з розміщення резюме на відомому порталі. Жителям України рекомендується робити це на rabota.ua в розділі "Інші країни", процес безкоштовний і дуже необхідний. У вас з'являється можливість переглядати вакансії і найголовніше, вас побачать ті хто шукає працівників. Налаштування дозволяють зробити вас видимими тільки для бажаних працедавців. Використайте усі можливості і у вас обов'язково вийде. Дуже корисний ресурс для претендентів роботи в Німеччині www.bamf.de.
Звичайно для успішнішого пошуку роботи в Німеччині потрібно знати німецьку мову хоч би на рівні початківців, відразу відкриваються можливості читати німецькі сайти з приватними оголошеннями працедавців. Але як почати його вивчення? Для жителів України відома школа ЕШКО проводить акцію. Прямо зараз безкоштовно викачайте пробний урок німецької мови на eshko.ua і виграйте iPhone. Дійте, і вам обов'язково повезе.
Успіхів вам!

Автор: Admin
Прочитали - 2444
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати