Регистрация

Що відбувається з людиною, коли вона закохується

25-02-2015, 00:25

Що відбувається з людиною, коли вона закохується

Що відбувається з людиною, коли вона закохується

Стадії завжди одні і ті ж - але їх послідовність може бути якою завгодно
Учені встановили, які хімічні процеси відбуваються в нас, коли ми закохані.
Відносно любові образно застосовують слово "хімія", але насправді любов - це дійсно ряд хімічних реакцій. Учені вважають, що закоханість запускає в наших організмах ряд процесів, які зрештою націлені на збереження людського роду.
Симптоми любові схожі на хворобливий стан: потіючі долоні, втрата апетиту, ейфорія, рум'янець на обличчі і прискорене серцебиття.
Любов проходить через декілька стадій - кожна з них залежить від певних хімічних елементів, що запускають в організмі відповідні реакції.
Перша стадія - стадія бажання - визначається дією сексуальних гормонів і виражається в пошуку партнера
Але порядок, в якому стадії слідують одна за одною, може бути довільний, підкреслює дослідник університету Рутгерса в Нью-Джерсі Хелен Фишер.
"Ви можете випробовувати сильну прихильність до когось на роботі або у своєму колі спілкування, і лише через багато місяців або роки щось відбувається, ситуація міняється і несподівано ви виявляєте, що закохалися в цю людину", - пояснює Хелен Фишер.
"Тобто спочатку йде прихильність, потім приходить романтична закоханість, і лише потім емоції, пов'язані з сексуальним потягом. Или ми можете зустріти когось, хто здасться вам сексуально привабливим, ви в нього закохуєтеся і лише потім приходите до відчуття глибокої прихильності. Или ви можете несподівано закохатися, буквально втратити голову із-за когось, з ким дуже давно у вас був секс, що в той момент не викликав сильних почуттів", - продовжує Фишер.
На кожній з цих стадій в гру вступають різні хімічні речовини, і учені тепер знають, якому процесу які елементи відповідають.
Стадія 1: Секс
Бажання (чи кажучи грубіше, але точно - похіть) викликається в нас статевими гормонами тестостероном і естрогеном. Тестостерон - це зовсім не виключно "чоловічий" гормон. У жіночому організмі він грає таку ж важливу роль у збудженні сексуального потягу.
Стадія 2: Потяг
Довгі стосунки базуються на інстинкті турботи про дітей і забезпечення їх майбутнього
На цій стадії люди закохуються, втрачають голову і не можуть думати ні про що, окрім предмета жадання, погано сплять і вічно знаходяться в стані блаженних або тривожних роздумів про нього. У них може навіть пропасти апетит.
На стадії потягу в справу вступає група нейромедіаторів з групи моноамінів :
Допамін - та сама речовина, заради якої деякі вводять у свої організми кокаїн і нікотин
Норадреналін - найближчий родич адреналіну. Примушує нас потіти, а серце - прискорено битися.
Серотонін - головний "двигун" любові, його недолік призводить до депресії, а надлишок - до натурального божевіллю.
Стадія 3: Прихильність
Це почуття, які виникають в нас, якщо стосункам судилося продовжитися довгий час. Якби стадія потягу тривала нескінченно, навряд чи з них виходило б щось путнє, окрім купи дітей.
Окситоцин відповідає за міцний емоційний зв'язок між матір'ю і дитиною
Прихильність - це довготривалі добровільні зобов'язання, це зв'язок між людьми, вирішальними створити союз і обзавестися потомством.
На цій стадії нервова система випускає в організм два гормони, які, як вважають учені, відповідають за соціальний зв'язок між людьми:
Вазопресин - важливий для встановлення довготривалих зобов'язань хімічний елемент. Досліди на мишах дозволяють зробити висновок, що як тільки кількість Вазопресину зменшується в організмах самців, їх здатність створювати пару з самицею тут же зменшується. Вони перестають піклуватися про самицю і стають байдужі до уваги до неї з боку інших самців.
Окситоцин - виділяється гіпоталамусом в час рождения ребенка, а также помогает молочным железам выделять молоко. В социальном отношении помогает укрепить связь между матерью и ребенком. Кроме того, этот гормон выделяется и у мужчин, и у женщин во время оргазма и - как полагают ученые - сближает партнеров эмоционально. Согласно теории, чем больше у вас с партнером секса - тем прочнее ваши отношения!

Автор: Admin
Прочитали - 848
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати