Регистрация

Розпад Росії і ЄС. Геополітичний прогноз Stratfor на десять років

24-02-2015, 23:11

Розпад Росії і ЄС. Геополітичний прогноз Stratfor на десять років

Розпад Росії і ЄС. Геополітичний прогноз Stratfor на десять років

У найближчі десять років світ чекають істотні зміни
Сучасна РФ переживе повторення досвіду Радянського Союзу 1980-х і Росії 1990-х, вважають аналітики "тіньового ЦРУ".
У найближчі десять років світ чекають істотні зміни: Росію чекає розпад, Німеччина втратить позицію лідера в Євросоюзі, що видозмінився, а її місце займе Польща. Про це говориться в останньому геополітичному прогнозі на найближче десятиліття, представленому американським неурядовим аналітичним центром Stratfor, який ще називають "тіньовим ЦРУ".
Польща також очолить антиросійську коаліцію, робитиме вплив на Україну і претендуватиме на території РФ.
Маловірогідно, що Російська Федерація виживе у своєму нинішньому вигляді.
"Маловірогідно, що Російська Федерація виживе у своєму нинішньому вигляді. Нездатність Росії перетворити свій енергетичний прибуток на економіку, що самоподдерживающуюся, робить її уразливою до коливань цін. У неї відсутній який-небудь захист проти цих ринкових сил. Враховуючи організацію федерації, де прибуток в першу чергу поступає в Москву, потік ресурсів також істотно зміниться", - сказано в прогнозі, який охоплює період з 2015 по 2025 рік.
Такий підхід, на думку аналітиків, приведе до повторення уроків історії.
"Це приведе до повторення досвіду Радянського Союзу 1980-х і Росії 1990-х, коли здатність Москви по підтримці національної інфраструктури падала. Регіони забезпечуватимуть себе своїми силами, утворюючи неформальні і формальні автономії. Економічні зв'язки, що утримують російську периферію з Москвою, рватимуться", - сказано в прогнозі.
ФСБ не зможе стримати відцентрові сили, що підштовхують регіони в різні боки від Москви.
"Історично склалося так, що росіяни вирішували такі проблеми за допомогою таємної поліції - КДБ і її спадкоємиці ФСБ. Але так само як і в 1980-х, в цьому десятилітті (2015-2025 рр., - ред.) таємна поліція не зможе стримувати відцентрові сили, що підштовхують регіони в різні боки від Москви. Влада ФСБ ослаблена тим, що керівництво служби задіяне в національній економіці", - переконані в Stratfor.
Тобто у міру послаблення економіки те ж саме відбуватиметься і з ФСБ, вважають аналітики організації. А без ФСБ розпад Російської Федерації нікому буде запобігти, додають вони.
У центрі економічного зростання і збільшення політичного впливу буде Польща.
Тим часом по сусідству з Росією нарощуватиме свої сили Польща, якій аналітики готують місце Німеччини, ключової країни Євросоюзу. ФРН, як очікується, здасть свої позиції.
"У центрі економічного зростання і збільшення політичного впливу буде Польща. Вона зберегла один з самих вражаючих показників зростання після Німеччини і Австрії. Крім того, хоча її населення і може зменшитися, це скорочення, швидше за все, буде значно менше, чим в інших європейських країнах. Оскільки Німеччина переживає хворобливі зміни в плані економіки і населення, Польща диверсифікуватиме свої торгові стосунки, щоб стати домінуючою силою на стратегічній Північній Європейській арені", - провіщає Stratfor.
Антиросійська коаліція робитиме домінуючий вплив на Білорусь і Україну.
Організація також чекає, що "Польща буде лідером антиросійської коаліції, в яку, що важливо, входитиме Румунія в першій половині цього десятиліття (до 2020 року, - ред.) ".
У другій половині десятиліття цей союз відіграватиме важливу роль в зміні російських кордонів і відновленні загублених територій шляхом формальних і неформальних засобів. Врешті-решт після послаблення Москви цей союз робитиме домінуючий вплив не лише на Білорусь і Україну, але і рушить і далі на схід. Це сприятиме подальшому зміцненню Польщі і її союзників", - провіщають аналітики.
Проти Москви не буде повстання, але її здатність, що в'яне, в підтримці і управлінні РФ утворює вакуум.
Польща, Угорщина і Румунія прагнутимуть повернути регіони, які ці країни в різний час поступилися росіянам, вважають західні експерти.
"На півдні здатність росіян продовжувати контролювати Північний Кавказ зменшуватиметься, а в Центральній Азії очікується дестабілізація ситуації. Карельський регіон на північному заході країни прагнутиме повернутися у Фінляндію. На Далекому Сході тісніше пов'язані з Китаєм, Японією і США, чим з Москвою, приморські райони діятимуть незалежно один від одного. Інші райони за межами Москви не обов'язково шукатимуть автономії, але її ним нав'язуватимуть", - чекають в Stratfor.
"Суть така: проти Москви не буде повстання, але її здатність, що в'яне, в підтримці і управлінні Російською Федерацією утворює вакуум. Те, що існуватиме в цьому вакуумі - це вже будуть окремі фрагменти Російської Федерації", - передрікають аналітики.
ЄС може вижити в деякому розумінні.
Тим часом Євросоюз не зможе розв'язати свою ключову проблему, якою є відсутність цілісності єврозони (можливий вихід Греції з єврозони, - ред.)
вважають аналітики. На їх думку, єдина політика і підходи не підходять для усієї Європи, тому в Європі вже почався процес розділення на декілька окремих таборів.
"ЄС може вижити в деякому розумінні, але європейські економічні, політичні і військові стосунки диктуватимуться, в першу чергу, двосторонніми або обмеженими багатосторонніми зв'язками, що невеликими по своїх цілях і не зобов'язують", - прогнозують експерти.

Автор: Admin
Прочитали - 825
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати