Регистрация

Названі найбільш перспективні професії в Україні

28-11-2014, 20:19

Названі найбільш перспективні професії в Україні

Названі найбільш перспективні професії в Україні

 Програміст - найбільш перспективна професія в Україні

Програмісти, лікарі і військовослужбовки виявилися найбільш перспективними професіями в Україні.
45% "білих комірців" вважають професію програміста найбільш перспективною в умовах кризи і нестабільності в країні. На другому місці - лікарі, а на третьому - військовослужбовки, повідомляє HeadHunter Україна за результатами опитування Міжнародного кадрового порталу.
Серед найменш перспективних - банкіри, представники творчих професій і наукові співробітники.
Приміром, трійкою найбільш перспективних професій в 2013 році були: програміст, підприємець і юрист. Сьогодні лідерство змогли утримати тільки IT- фахівці.

Названі найбільш перспективні професії в Україні

 На другій сходинці рейтингу виявилися лікарі, які у зв'язку з величезною кількістю поранених вимушені працювати більше. Майже третина опитаних (28%) вважає, що сьогодні медики дуже затребувані. Третє місце зайняли військовослужбовки і прикордонники (23%).

Підприємці і юристи, які в 2013 році займали друге і третє місце в рейтингу, тепер перемістилися на п'яту і дев'яту сходинку відповідно.
Интересно, что в рейтинге наиболее перспективных профессий 2014, помимо военнослужащих, появились также рабочие профессии (19%), журналисты (15%), работники МВД, прокуратуры, СБУ и МЧС (16%) и фермеры (13%).
Примечательно, что год назад военнослужащие и работники правоохранительных органов занимали лидирующие позиции (пятое место рейтинга) в ТОП самых неперспективных профессий.
Схоже, захист Батьківщини, охорона правопорядку, розвиток сільського господарства і освітлення останніх подій в ЗМІ, на думку українців, сьогодні є найбільш пріоритетними напрямами.
Найменш перспективні професії
Також сталися зміни і в рейтингу найменш перспективних професій. Несподівано на першому місці виявилися банкіри, а також представники творчих професій (художники, дизайнери, актори і так далі).

Названі найбільш перспективні професії в Україні

 Причем количество тех, кто считает эти профессии неперспективными, увеличилось примерно в пять раз. Сейчас каждый четвертый считает, что эти профессии не будут востребованы так, как ранее.

На третьем месте - научные сотрудники (22%), которые в 2013 году занимали шестое место (8%). Стоит отметить, что государственные служащие и менеджеры по продажам с седьмой и восьмой позиции антирейтинга поднялись на пятую и шестую соответственно.
З самого низу в рейтингу неперспективних професій на четверту сходинку перемістилися менеджери по рекламі, PRи маркетологи. Більше того, тепер кожен п'ятий вважає цю сферу неперспективною.
Значимі характеристики для оцінки перспективності тієї або іншої професії
На першому місці - це затребуваність на ринку праці. Дійсно, які можуть бути перспективи у незатребуваних фахівців? Ніяких. І так вважає переконлива більшість (69% опитаних).
Більше половини українців звертають увагу на стабільність галузі, до якої належить професія. У нинішніх умовах, чим стабільніше галузь, тим перспективнее професія.
Ще для 47% значення має зарплата. А ось можливість професійного зростання в межах спеціальності і поширеність професії у світі грають значно меншу роль в оцінках перспективності.
Варто також відмітити, що є відмінності в сприйнятті перспективності професій між чоловіками і жінками. Для чоловіків на другому місці після затребуваності на ринку праці стоїть висока зарплата, і тільки потім - стабільність галузі.

Автор: Admin
Прочитали - 1091
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати