Регистрация

Авторам антимобілізаційних постів загрожує вісім років в'язниці - СБУ

23-02-2015, 20:01

Авторам антимобілізаційних постів загрожує вісім років в'язниці - СБУ

Авторам антимобілізаційних постів загрожує вісім років в'язниці - СБУ

Слідчий СБУ упродовж 24 годин може відкрити кримінальну справу проти автора антимобілізаційного поста.
Слідчий Служби безпеки України упродовж 24 годин може відкрити кримінальну справу проти автора антимобілізаційного поста у будь-якій з соціальної мережі. Про це говориться у відповіді СБУ на запит Кореспондент.net.
Зокрема, інформацію про таке правопорушення слідчий СБУ може отримати від інших осіб або самостійного виявити протизаконний пост в інтернеті.
У тому або іншому випадку співробітник СБУ зобов'язаний упродовж 24 годин відкрити кримінальне виробництво.
Сполучення з антимобилизационым характером кваліфікують по статті 114-1 Кримінального кодексу (перешкода законної діяльності ВС України і інших військових формувань в особливий період), яка передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від п'яти до восьми років.
Нагадаємо, 14 січня президент Петро Порошенко підписав указ про четверту хвилю мобілізації. Мобілізація проводитиметься впродовж 2015 року в три черги впродовж 210 діб. Нова хвиля мобілізації в Україні почалася 20 січня, в її ході планується призвати на службу близько 50 тисяч чоловік - як військовослужбовок запасу, так і солдат-срочников.
Після повідомлень про масове ухилення від мобілізації, особливо в західних регіонах, влада посилила покарання за зрив мобілізації.
У теж час, суд Івано-Франківська заарештував журналіста Руслана Коцабу, що закликав до бойкоту мобілізації, на 60 днів.
СБУ взялася за активних критиків мобілізації

Авторам антимобілізаційних постів загрожує вісім років в'язниці - СБУ

Мобілізація "йтиме за планом", відмітив глава держави
Встановлені вже 19 чоловік, невдоволених мобілізацією.
Служба безпеки України (СБУ) встановила 19 чоловік з числа лже-журналистов і псевдогромадських діячів, що проводили кампанію по зриву ходу мобілізації. Про це заявив президент України Петро Порошенко на розширеному засіданні уряду в середу, 11 лютого.
"Два тижні тому була розпочата потужна кампанія - інформаційна війна проти України із спробою зірвати мобілізацію. До цього були залучені так звані журналісти, громадські діячі, які на сьогодні є такою ж загрозою, як і ворог на фронті", - сказав він.
Порошенко також повідомив, що СБУ вже встановила, "звідки генерувалася антиукраїнська активність, і на сьогодні узяті за одно місце 19 активних критиків мобілізації".
За дорученням президента СБУ продовжить цю роботу надалі.
"Ніяких компромісів із цього приводу не буде. До демократії, до свободи слова ця антидержавна діяльність не має відношення", - завірив Порошенко.
Президент також відмітив, що мобілізація "йтиме за планом", але її темпи різні в різних областях.
Як повідомляв Кореспондент.net, 8 лютого суд Івано-Франківська заарештував журналіста Руслана Коцабу, що закликав до бойкоту мобілізації, на 60 днів.
Пізніше уповноважений Верховної Рады з прав людини Валерія Лутковская заступилася за Коцабу, заявивши, що таке обмеження свободи неприпустимо в демократичному суспільстві.
Нагадаємо, четверта хвиля часткової мобілізації стартувала в Україні 20 січня 2015 року і продовжиться 90 днів.
Під мобілізацію в Україні підпадають військовозобов'язані у віці від 25 до 60 років. Заклик на термінову службу в Україні здійснюватиметься з 20 років.
Мобілізовані громадяни відразу не вирушатимуть в зону АТО, а пройдуть загальновійськову підготовку (7-10 днів), відновлення бойових навичок (15 днів) і бойове злагодження (15 днів).

Автор: Admin
Прочитали - 610
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати