Регистрация

Кореспондент: Думка. Припиніть вбивати Донецьк

23-02-2015, 18:33

Кореспондент: Думка. Припиніть вбивати Донецьк

Кореспондент: Думка. Припиніть вбивати Донецьк

Донецьк продовжує страждати від обстрілу. На фото - місто 20 січня
Метушня європейських лідерів, зайнятих гасінням загальноєвропейської пожежі, вносить у світовідчуття дончан безвихідь.
По Донецьку стріляють щодня. Методично і жорстоко. Немов в тире. По зручній і легкій мішені. Нерухомою і великою, пише журналіст Рамиль Замдыханов в колонці, опублікованій в №6 журналу Кореспондент від 13 лютого 2015 року.
Місто укопане в землю фундаментами своїх домів. Люди Донецька уросли сюди душею і обставинами. Ніхто не може зрушитися з місця, а тому є легкою метою і здобиччю. Просто бери і стріляй! Не схибиш.
Беруть і стріляють. Не промахуються.
Не буває дня, який би не підводив жирною рисою зловісну цифру Разом, що перераховує кількість поранених, що загиблих, таких, що втратили дах. А ще - перелік кварталів, що залишилися без світла, води, тепла. Цифра варіюється - вона може бути більша або менше. Але доки жодного дня без людських жертв. Ні дня без руйнувань.
Ті, хто передрікав, що грудневе перемир'я закінчиться неймовірною ескалацією озброєного насильства по відношенню до мирного населення, виявилися абсолютно праві. Сьогодні в Донецьку ведеться війна на знищення. Побиття беззбройних. Справжнісінький терор. Відмінність від класичного єдина - злочинці не висувають вимог. Просто вбивають, і все. З боку може здатися, що навіть із задоволення.
Інформаційна війна в ці дні ведеться чи не запекліше, ніж війна звичайна. А жителі Донецька і інших міст, де звуки пострілів і гуркіт розривів стали частиною звичного міського шуму, проти своєї волі виступають беззвучними статистами, яким уготовано знятися ще в одному новинному сюжеті, що леденить душу.
Здається, що обидва ненавидячий і зневажаючий один один аудиторії щоденний пожадливо вимагають нових доказів нелюдської жорстокості своїх супротивників, і вже у вечірньому випуску новин свіжі безперечні факти, з димком і кров'ю, будуть надані. Немов червоне м'ясо, яке так корисно для кровотворної системи організму.
Помічено, що інтенсивність обстрілу мирних кварталів Донецька зростає залежно від того, наскільки близько ті або інші переговори з врегулювання кризи на Донбасі підходять до точки деякого компромісу, що влаштовує сторони.
У минуле воскресіння по Донецьку прокотилася величезна вибухова хвиля. О 12-ій годині ночі, коли люди вже готувалися лягати спати. Гримнуло так, що гойднуло удома по усьому місту. Пол в квартирі поплив, немов палуба корабля при хитавиці.
Чи розуміють це поза зоною конфлікту? Мабуть, розуміють. Але не все. Більшість - за ще один упевнений удар, який принесе перемогу раз і назавжди.
"Вибух викликав паніку в Донецьку. Слава українським воїнам", - пише на своїй сторіночці в соціальній мережі лідер Правого сектора Дмитро Ярош.
"Від би ще сьогодні і завтра наші так бомбанули! Щоб місиво з гнид путінських тільки залишилося"! - підтримують його в коментарях.
Напевно, таке відношення з'ясовне, коли для того, щоб не чути вибухи, треба усього лише приглушити звук телевізора. За ситуації, коли вибухова хвиля вивертає і викоріняє склопакети, відношення до війни стає дещо іншим.
Покоління, своє відношення, що сформувало, до дійсності через призму комп'ютерних ігор, упивається ситуацією, коли слухняні боти ладом йдуть виконувати завдання, приносячи нові території, бонуси і окуляри. Абсолютно ясно, що ті, хто усім серцем виступає за силове рішення конфлікту, для кого загибель мирних людей Донбасу - це справедлива плата за право жити у новому чудовому світі, ніколи не опиняться в окопах або за важелями танка.
Поки ж на настрої жителів Донецька впливають не лише артилерійська канонада і повідомлення про жертв і руйнування в місті. Неприхована метушня і метушня європейських лідерів, які вже не заклопотані дотриманням норм дипломатичного протоколу, а явно зайняті гасінням загальноєвропейської пожежі, вносять у світовідчуття абсолютно есхатологічну складову.
Вже незрозуміло - як довго ще влаштує істинних замовників конфлікту його відносно уповільнений характер
Вже незрозуміло - як довго ще влаштує істинних замовників конфлікту його відносно уповільнений характер? Раптом декілька десятків убитих в день - це вже недостатньо вагомий аргумент для того, щоб виправдати глибинніші і рішучіші заходи?
Вікіпедія пише про хімічні атаки в сирійській Гуте як про подію, про яку доки немає достовірної інформації, а сторони звинувачують в тому, що стався один одного: "Багато спостерігачів відмічають, що навколо подій в Гуте йде повномасштабна інформаційна війна. Міжнародні оцінки подій також відрізняються: США і ще 36 країн звинувачують в застосуванні химоружия урядові сили Сирії, Росія і Іран звинувачують в атаці озброєну опозицію".
Здається, щоб зробити це актуальним для Донбасу, досить поміняти лише пару топонімів.
Поміняють?
***
Цей матеріал опублікований в №6 журналу Кореспондент від 13 лютого 2015 року. Передрук публікацій журналу Кореспондент в повному об'ємі заборонена. З правилами використання матеріалів журналу Кореспондент, опублікованих на сайті Кореспондент.net, можна ознайомитися тут.
Донецьк піддався потужному обстрілу

Кореспондент: Думка. Припиніть вбивати Донецьк

У Макіївці і Донецьку знову стріляють

Усі райони міста стрясаються від вибухів, повідомляють очевидці.
Донецьк і Макіївка піддалися потужному артилерійському обстрілу. Про це Кореспондент.net повідомили місцеві жителі.
За їх словами, в усіх районах міста чутні вибухи.


"Та майже усе місто гримить, ЖД, ДОК, "Бакинські", "Азотний", "Смолянка", "Орач", "Заперевальная", Макіївка", - повідомляють очевидці.


12 лютого за підсумками переговорів "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Німеччина, Франція) в Мінську був прийнятий комплекс заходів по врегулюванню конфлікту на Донбасі. Підписана угода має на увазі повне припинення вогню з 15 лютого і відведення сторонами важкого озброєння із зони бойових дій, а також моніторинг ОБСЄ за дотриманням перемир'я.
Режим припинення вогню на Донбасі набув чинності з 00.00 15 лютого. Рада безпеки ООН увечері 17 лютого одноголосно ухвалив запропоновану Росією резолюцію на підтримку мінських домовленостей по врегулюванню кризи в Україні.

Автор: Admin
Прочитали - 884
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати