Регистрация

Командир "Донбасу" Семенченко : Чому здали Дебальцево

22-02-2015, 12:03

Командир "Донбасу" Семенченко : Чому здали Дебальцево

Командир "Донбасу" Семенченко : Чому здали Дебальцево

Семен Семенченко : Втрати в районі Дебальцево - вище офіційно заявлених
Семен Семенченко вважає, що бойові дії триватимуть, а усередині України йтиме терор.
Командир добровольчого батальйону "Донбас", депутат Верховної Рады України від партії "Самодопомогу" Семен Семенченко розповів в інтерв'ю кореспондентові б-б-сі Діні Ньюман, про те хто, на його думку, винен в здачі Дебальцева.
б-б-сі: Як ви вважаєте, хто винен в здачі Дебальцева?
Семен Семенченко : Це складне питання. Тому що якщо судити по останніх двох днях, то це був не самий гірший вихід з ситуації. А якщо судити із самого початку, то у нас були достатні сили. Якщо правильно їх скоординировать і ними управляти, то результат був би іншим. Я в цьому абсолютно упевнений. У мене питання: чому за п'ять місяців перемир'я не були створені ешелоновані залізобетонні укріплення в районі Дебальцево. У нас бетон закінчився? Там просто звичайні бліндажі, там звичайні траншеї.
Чому настільки низький рівень координації і взаємодії військових частин? Я особисто і на полі бою, і в штабах спостерігав, як плануються бойові дії, як вони здійснюються. І хочу відповідально заявити: те, що було в Дебальцево, - це не результат російської переваги. Це результат відсутності персональної відповідальності керівників Генерального штабу.
Я закликаю до того, щоб провести аналіз того, що було, починаючи з Иловайска, і вжити заходи до того, щоб ті люди, які віддавали злочинні накази або проявили службову невідповідність, втратили свої посади або пішли під суд. А ті люди, які давали результат на полі бою, почали просуватися по службовій лінії.
Коментар Юрія Бірюкова, радника президента України, помічника міністра оборони :
Я не знаю, чому Семен Семенченко зараз вибрав своїм головним ворогом керівництво Генерального штабу Збройних сил України.
У Семенченко немає військової освіти і не зовсім зрозумілий статус для такої критки. Він - депутат, який претендує на роль командира добровольчого батальйону, який вже не є добровольчим батальйоном, а став підрозділом міністерства внутрішніх справ.
Треба розуміти, що Ярош і Семенченко - не професійні військові.
Ось я зараз спілкуюся з командиром батальйону регулярної армії. Від нього критики начальника Генштабу я не чув жодного разу.
Дійсно, керівництво Генштабу допускає багато помилок. Але хтось думав, що у нас 23 роки була армія мирного часу, яка ніколи не планувала воювати? Звідки взятися бойовому досвіду? Ми воюємо декілька місяців, а рік тому у нас і армії по-сути не було.
"Заходу доведеться втрутитися"
б-б-сі: Як ви бачите перспективи цього перемир'я? Чи буде воно дотримуватися або продовжаться бої?
Семен Семенченко : Я думаю, що зупинити крокодила заклинаннями неможливо. Я думаю, що триватимуть бойові дії, і йтиме терор усередині країни. Я абсолютно в цьому упевнений. Нещодавно зовсім в Одесі прогримів вибух, гримлять вибухи в Харкові, в інших містах. Давайте подивимося, де джерело потенційного конфлікту. Неможливо легалізувати вбивць і терористів в нашій країні.
Це можливо зробити, тільки якщо патріоти, які є зараз наріжними каменями нашої оборони (волонтери, добровольці, цивільні активісти), будуть фізично або морально знищені. Якщо так, то так, суспільство, можливо, втомившись від війни, готово буде змиритися з тим, що Захарченко, Теслярський і інші терористи і вбивці виявляться спочатку легітимними лідерами місцевої влади, а потім і в стінах офіційного парламенту. Ми не готові.
Тому ми не бачимо іншого варіанту розвитку подій, на жаль. Хоча ми виступаємо за мирне рішення конфлікту. Але світ можливий, тільки якщо є потужна армія. Саме будівництва цієї армії ми і домагаємося. Бійці втомилися, бійці виснажені, але вони готові і далі воювати. Дуже багато людей не довіряє військовому командуванню - це реальність.
Би-б-сі: Ви були на полі бою. Україна увесь час говорить, що в зоні конфлікту використовується російське озброєння і там воюють російські солдати. Ви самі бачили якісь докази цього?
Семен Семенченко : Я спілкувався з полонениками, які розповідали про випадки знаходження в рядах так званих ДНР-ЛНР російських <нерозбірливо> боксів. Я бачив сам танки з російськими прапорами. Крім того, при виході з Иловайска, мені мої підлеглі докладали, що саме кадрова російська частина протистояла їм у бою. Називалися номери цих частин. Ми брали полонених російських офіцерів і солдатів. Тобто так, я особисто це бачив, я особисто про це чув, я особисто о цьому чув, я особисто про це отримував доповіді.
"Траса смерті". З'явилося відео наслідків боїв в районі Дебальцево
б-б-сі: Якщо ви переконані, що ви ведете війну з російською армією, як ви вважаєте, Україна може виграти цю війну?
Семен Семенченко : А як ви думаєте, багато було шансів у Ізраїлю в 60-і роки виграти війну у Єгипту, а потім у арабських країн? В порівнянні з цими країнами Ізраїль здавався дуже слабким. І було шоком, коли це сталося. Для того, щоб перемогти, нам не треба починати тотальну війну.
Нам треба вжити серйозні заходи в трьох напрямах: боротьба з корупцією, реальне отримання міжнародної допомоги, притягнути не просто армію, а усі ті сили, які були розділені революцією гідності. Дуже талановитих людей, які планують операції, які готові рости далі. Тобто якщо у нас народна армія, яка зараз стає професійною, то у нас мають бути і народні командири. У тому числі за критеріями результатів, які у них були у минулому. Ось це усе, якщо зробити, не було б ніяких Дебальцевых.
Я вам приклад наведу. Для Дебальцево були зібрані усі резерви терористичних військ. На Стаханово і Першотравневому залишалося усього лише 600 чоловік. <нерозбірливо> Якби ми завдали удару туди, то котли були б з абсолютно іншим вмістом. Історія знає масу прикладів, коли більше маленька і слабка держава за рахунок того, що правда на його стороні, що воно консолідоване, за рахунок міжнародної підтримки і залучення талановитих людей в керівництво, виграє у сильнішого суперника. Тим більше що є рівень жертв, після яких Росія вийде з війни. Вона не піде на геноцид, це абсолютно зрозуміло. Тим більше що суспільство російське починає прокидатися. Я не маю на увазі навіть санкції - це само собою зрозуміло.
б-б-сі: Коли ви говорите про міжнародну допомогу, як ви вважаєте, Захід повинен поставляти зброю Україні?
Семен Семенченко : Так. Двічі їздив на переговори в США. Спочатку як волонтер, тому вже як депутат. Зустрічався з сенаторами, у тому числі Маккейном. І у тому числі нашими зусиллями був ухвалений закон 2828 про зміцнення (?) військової допомоги США Україні.
б-б-сі: Тобто ви чекаєте, що США почне поставляти бойову техніку?
Семен Семенченко : Немає, я абсолютно упевнений, що якщо зараз не зупинити російську військову машину, то все одно доведеться втручатися в цей конфлікт західним країнам, але коли це вже розгориться дуже сильно.
б-б-сі: Що вам відомо про втрати в районі Дебальцево?
Семен Семенченко : Те, що вони вище офіційно заявлених. Конкретні втрати мені невідомі. Я писатиму депутатський запит із цього приводу.
б-б-сі: Як ви відноситеся до президента Порошенка? Ви довіряєте йому як і раніше?
Семен Семенченко : Так, я вважаю, що він патріот, що він докладає значні зусилля на міжнародній арені. Але вважаю, що йому треба мати більше джерел інформації і більше довіряти людям, у тому числі і новим людям. Тоді його політика отримала б набагато більшу підтримку в суспільстві.
б-б-сі: Нові люди - це ви має на увазі тих, хто воював в зоні конфлікту, нові, як ви, члени парламенту?
Семен Семенченко : У тому числі таким, як я. Тому що я досить довгий час не міг добитися ні зустрічі з президентом, ні з [главою його] адміністрації для того, щоб донести свою заклопотаність.
Би-б-сі: Самого себе ви бачите одним з командувачів армією?
Семен Семенченко : На цьому етапі я готовий зосередитися на парламентській роботі. Тому що у нас існують дуже великі проблеми парламентського контролю за військовою організацією, у нас існують великі проблеми забезпечення законодавця. Я хотів би зосередитися на контролі, це цілком реально. Це перше. Я готовий допомогти підібрати тих людей, які проявили себе під час війни, і допомогти звернути на них увагу.
Що стосується командувати армією, то я і так є командиром батальйону на цьому етапі. І останнє хочу сказати, що парламентом зараз має бути прийняте рішення про створення спеціальної постійної комісії на правах парламентського комітету з питань громадянського демократичного контролю за військовою організацією держави. Це те, чого нам явно бракує. За рішенням парламенту цю комісію повинен очолити я. Тому у мене фронт робіт досить великий вже є. Мені спочатку треба виконати зобов'язання в цій сфері, щоб йти далі.

Автор: Admin
Прочитали - 768
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати