Регистрация

Порошенко: Янукович вічно горітиме в пеклі

21-02-2015, 00:10

Порошенко: Янукович вічно горітиме в пеклі

Порошенко: Янукович вічно горітиме в пеклі

Президент України заявив, що Майдан боровся не проти режиму Януковича, а проти Росії.
Боротьба за право жити в дійсно європейській країні, яка почалася на Майдані, триває досі на Донбасі. Про це президент Петро Порошенко заявив на церемонії вручення державних нагород членам сімей героїв Небесної сотні.
"Боротьба за право жити в дійсно європейській країні, яка почалася на Майдані, триває досі, зараз на Донбасі. Більше чотирьох тисяч членів самооборони Майдану пішли на фронт, захищаючи Україну від російської агресії", - сказав глава держави.
Він підкреслив, що рік тому люди на Майдані боролися не з Януковичем, який був "лише жорстокою і слухняною маріонеткою".
"Агресія Росії проти України розпочалася ще із зриву підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яке повинне було відбутися у Вільнюсі. До ліквідації і розтерзання України в Москві готувалися ще до перемоги Майдану. Вони чекали падіння Януковича з дня на день - і прискорили хід подій", - відмітив президент.
Він проінформував, що ГПУ і СБУ встановили чіткий російський слід в розстрілі Майдану : слідство отримало доступ до записів приватних телефонних розмов Януковича з представниками російських силових структур. Вони разом заздалегідь готувалися до розстрілу. Так, днями допитані СБУ бійці "Альфы" надали свідчення, що помічник президента Росії Владислав Сурков керував організацією снайперської групи іноземців на Майдані.
"Питання проти людяності не мають терміну давності, так. Але поставлю і собі, і вам риторичне питання: хіба Росія колись видасть нам злочинця Януковича, головного винуватця кровопролиття на Майдані? Я не сумніваюся, що він вічно горітиме в пеклі, але це вже поза юрисдикцією земного суду. Проте, для торжества справедливості за моєю ініціативою верховна Рада ухвалило закон про можливість заочного притягнення до відповідальності глав колишнього режиму, які вбивали людей і грабували країну, але цього недостатньо", - резюмував Порошенка.
Майдан поминає героїв Небесної сотні. Онлайн
Нагадаємо, в ході масових протестів на Майдані Незалежности в Києві 18-20 лютого загинуло більше 100 чоловік. Загиблих активістів називають Небесною сотнею, а події, що дістали назву Євромайдан, завершилися зміною влади.
Як повідомляв Кореспондент.net, раніше президент Порошенко оголосив 20 лютого Днем Героїв Небесної сотні.
З'явилося відео прориву Парасюка на сцену перед ультиматумом Януковичу
Генпрокурор Росії заперечує можливість видачі Україні Януковича

Порошенко: Янукович вічно горітиме в пеклі

Генпрокурор Чаю убачає політичні мотиви в кримінальному переслідуванні Януковича.
Генпрокурор Росії Юрій Чайка заявив, що відповідь на український запит про арешт і видачу екс-президента Віктора Януковича буде дана в установленому порядку і він буде негативним.
"Ми обов'язково дамо відповідь на запит наших колег з генпрокуратури України. Відповідь буде негативна, оскільки убачаємо в кримінальному переслідуванні цих осіб політичні мотиви", - сказав Чайка.
Він нагадав, що російське законодавство і міжнародно-правові документи пропонують не видавати зарубіжним країнам осіб, кримінальне переслідування яких носить політичний характер.
"У своїх діях ми також виходитимемо з нашого національного законодавства і норм міжнародного права", - відмітив генпрокурор.
На даний момент Янукович знаходиться в Росії. Він також оголошений в міжнародний розшук Інтерполом. У разі виїзду за територію Росії він має бути затриманий.
Як повідомлялося, Печерський райсуд Києва виніс ухвалу про обрання міри припинення у вигляді арешту для ряду екс-чиновників, у тому числі Януковича, Азарова і Колобова.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура України розслідує ряд кримінальних справ відносно екс-президента Віктора Януковича.
Зокрема, йому інкримінують дії, спрямовані на зміну конституційного ладу або на захоплення державної влади по подіях на Майдані, а так само перевищення влади або службового стану, що спричинило тяжкі наслідки і державна зрада за підписання їм договори з РФ з питання перебування Чорноморського флоту РФ на території України та ін.
Що змінилося за рік після знахідок в Межигір'ї

Порошенко: Янукович вічно горітиме в пеклі

Розслідування затягується, вважають активісти YanukovychLeaks.
22 лютого 2014 року група журналістів потрапила в одно із закритих для громадськості місць в Україні - президентську резиденцію "Межигір'я" під Києвом. З набережною вони побачили плаваючі в річці теки. Так почалася історія національного громадського проекту YanukovychLeaks, у рамках якого врятовані більше 25 тисяч документів, що стосуються діяльності існування самої резиденції і ряду компаній під керівництвом наближених Віктора Януковича.
Проте опитані DW активісти YanukovychLeaks вважають, що слідство затягується. Громадськості невідомо, як йде розслідування фактів, що свідчать про корупцію в оточенні Януковича.
Знахідки YanukovychLeaks
Українські журналісти згадують, що вже через тиждень після просушування і сканування документів оригінали вони передали слідчим Генпрокуратури. Випадок був унікальним, і на допомогу у вивченні бухгалтерії наближених Януковича приїхали навіть співробітники американське ФБР.
Давали свідчення і самі журналісти. "Разом з врятованими паперами ми віддали правоохоронним органам матеріали наших розслідувань, пояснювали, як працювали незаконні схеми. Слідчі подякували, а тепер результат за ними", - розповідав тоді DW журналіст Дмитро Гнап, що працював з виявленими в "Межигір'ї" документами.
"Найцікавішою виявилася фінансова документація - внутрішня бухгалтерія "Межигір'я "і пов'язаних з ним фірм. Не платежки за пафосні меблі, сервізи і люстри, хоча очі розбігалися від кількості нулів, - а саме бухгалтерські теки", - свідчить DW учасниця проекту, журналістка видання "Наші гроші" Леся Іванова.
По платіжних дорученнях і чеках вдалося знайти об'єкти нерухомості оточення Януковича, про яких раніше не було відомо. Крім того, по таблицях з "чистою" і "тіньовою" бухгалтеріями можна оцінити істинні масштаби обороту засобів і схеми відмивання грошей, відмічає Іванова.
"Ми змогли ідентифікувати безліч фірм, людей, майно, відстежити зв'язки, фактично - реконструювати павутину", - додає журналістка.
Значна частина документів торкалася фірми "Танталит" - у той час офіційного власника більшості об'єктів в резиденції. Виявлені також звіти про діяльність близьких до оточення Януковича благодійних фондів і про елітний мисливський клуб "Кедр", матеріали про стеження за журналістами.
"Це документальне підтвердження того, про що народ здогадувався, а журналісти писали: країною управляв корупціонер, заклопотаний своєю безпекою і розкішшю", - вважає заступник головного редактора українського англомовного тижневика Kyiv Post Катерина Горчинская.
Ніяких зрушень
Але попри те, що слідчі Генпрокуратури отримали документи рік тому, після чого були відкриті ряд кримінальних справ відносно Януковича і його оточення, відтоді про хід і результати роботи наслідку широкої громадськості нічого не відомо.
"Була виділена група слідчих Головного слідчого управління, які вивчали передані папери, складали протоколи оглядів з місця подій, і документи, що прямо стосуються кримінальної справи, були залучені в якості речових доказів до кримінального виробництва ", - розповів нещодавно радіо "Свобода" заступник генерального прокурора України Олексій Баганец.
Проте на на запит про хід розслідування у момент виходу матеріалу DW так і не отримала відповіді Генпрокуратури.
Активісти YanukovychLeaks критично оцінюють роботу правоохоронних органів. "За пятибалльной шкалою - одиниця. Уся інформація, яку ми передали, або не була використана в кримінальних процесах, або їй взагалі не давався хід", - вважає Дмитро Гнап .
Частина майна перепродана
"Нам нічого не відомо про творців фіктивних компаній, через які проходили сотні мільйонів гривен. Де вони - ховаються за кордоном, або з ними проводяться слідчі дії? ", - ставить питання Гнап. "Схоже, що за це ніхто і не брався, інакше б ГПУ про це урочисто відзвітувало", - говорить журналіст.
На думку учасників громадського розслідування, великою проблемою є те, що прокуратура заарештувала тільки деякі активи Януковича і його соратників. Частина майна, записана на пов'язані з колишніми чиновниками компанії, за минулий рік була перепродана новим власникам.
Журналістка Леся Іванова повідомила, що змінився власник у котеджу і будівлі колишньої меліоративної станції на Оболоні в Києві, що раніше належали фірмі "Киивбуджитло", власником якої були наближені до оточення Януковича.
Прокуратура Києва намагалася через суд визнати протиправною видачу дозволів на будівництво вертолітного майданчика в центрі Києва людям, яких також зв'язують з "ближнім колом" Януковича, але суд не задовольнив це звернення.
Непріоритетна проблема для влади
"Чи не єдиний успіх Генпрокуратури - це повернення у власність держави землі, у тому числі і тій, на якій розташовано "Межигір'я ",, - заявила DW виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк.
Хоча рішенням Верховною раді саму резиденцію повернули в державну власність, питання з приналежністю інших будівель "Межигір'я " так і не вирішене. "Все, що коштує на цій землі, уся ця розкіш - не повернена і де-юре належить фірмі "Танталит" і Віктору Януковичу", - говорить Каленюк.
Громадським комендантом резиденції "Межигір'я ", рік тому, що добровільно узяв на себе цю функцію, являється активіст "Автомайдану" Денис Тарахкотелик, а не офіційно призначена особа. "Очевидно, що питання, пов'язані з "Межигір'ям", не є пріоритетною проблемою для української влади", - робить висновок замредактора Kyiv Post журналістка Катерина Горчинская.
Джерело: Російська служба DW

Автор: Admin
Прочитали - 651
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати