Регистрация

Росія може відключити Україні газ через декілька днів

20-02-2015, 22:55

Росія може відключити Україні газ через декілька днів

Росія може відключити Україні газ через декілька днів

Української передоплати за газ вистачить всього на декілька днів, говорить Медведєв
Якщо об'єм відбору газу Україною збережеться на нинішньому рівні, передоплата закінчиться за три-чотири дні.
При збереженні нинішнього рівня відбору українськими споживачами об'єми газу, за які зроблена передоплата Росії, будуть вибрані за три-чотири дні, заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, виступаючи на Радбезі. Уривок засідання Радбезу транслювався на телеканалі Росія 24.
"Якщо той об'єм відбору, який є сьогодні, збережеться найближчими днями, то попередня оплата закінчиться буквально за декілька днів, за три-чотири дні", - заявив Медведєв.
У свою чергу президент Росії Володимир Путін на засіданні уточнив, що українські споживачі виставили заявку на більший об'єм газу, чим це було раніше, і Медведєв підтвердив цю тезу.
За його словами, українські споживачі виставили заявку на більший об'єм, вона збільшилася в 2,5 разу. "Але ми діятимемо відповідно до контракту, - підкреслив глава уряду. - чи Торкається це споживачів, які знаходяться на території усієї України, або ж окремих областей України, це все одно входить в загальний баланс газу, який поставляється на Україну, і ми поставлятимемо (газ) до тих пір, поки є гроші, враховуючи і той об'єм, який ми в гуманітарних цілях поставляємо по альтернативному маршруту в ЛНР і ДНР".
Медведєв відмітив, що за великі об'єми українській стороні доведеться розплатитися, або російській стороні "доведеться приймати складні рішення".
Він нагадав, що Росія в розрахунках з Україною за газ перейшла на схему попередньої оплати, і ця оплата "як-небудь здійснюється", але "об'єм авансу не такий значний, щоб продовжувати газопостачання впродовж тривалого часу".
В той же час раніше глава Газпрому Олексій Міллер повідомив, що в п'ятницю компанія поставляє газ як на колишні пункти прийому-здачі газу, так і нові - на межі Луганської і Донецької областей.
"Відповідно до заявки "Нафтогаз України", "Газпром" сьогодні збільшив постачання газу в Україну, у тому числі через газовимірювальні станції "Прохоровка" і "Платово", - сказав Міллер.
Як повідомляв Кореспондент.net, напередодні Нафтогаз припинив постачання газу в Донбас через пошкодження магістралей в результаті боїв. У Газпромі заявили, що почали поставляти газ безпосередньо в Донецьку і Луганську області. Увечері в Нафтогазі повідомили про відновлення постачань газу на схід України і відмітили, що своїми діями Газпром порушив існуючий контракт і що не платитимуть за газ, що поставляється по нових маршрутах в зону АТО.
Міненерго: Донбас заборговував Україні 11 мільярдів гривен

Росія може відключити Україні газ через декілька днів

Борг окупованого Донбасу за газ досяг майже 8 млрд грн
Підконтрольні сепаратистам території не розраховуються з Києвом за газ і електроенергію.
Борг неконтрольованих українською владою територій Донбасу за газ складає близько 7,5 млрд грн, за електроенергію - 3,5 млрд грн, повідомив глава Минэнергоугля України Володимир Демчишин в інтерв'ю журналу Фокус.
"Крим розраховується вчасно, у Донбасу величезний борг", - сказав міністр.
Він відмітив, що кожен місяць сума боргу за електроенергію росте на 700-800 млн грн, у зв'язку з чим НКРЭКУ 2 лютого прийняла постанову №158, обмеживши виплати генерації в зоні АТО, яку не контролюють органи державної влади.
"Там усі станції працюють на виділений регіон, перетікання з контрольованої території немає. У результаті вони роблять енергію, споживачі за неї не платять, а ГП Енергоринок компенсує", - пояснив ситуацію Демчишин.
Міністр повідомив, що днями ГП Енергоринок на підставі рішень адмінсудів відправив 170 млн грн Донбассэнерго і 330 млн грн іншим станціям, проте ці засоби були заморожені органами финмониторинга, а на рішення судів подана апеляція.
Як повідомляв Кореспондент.net, раніше в самопроголошених ДНР і ЛНР заявили, що у них закінчується газ через те, що Україна перекрила подання. У зв'язку з цим в "республіках" заявили, що починають отримувати газ з Росії.
Відмітимо, в Нафтогазі припинення постачань газу в Донбас пояснили ушкодженнями газотранспортної інфраструктури, нанесеним обстрілом і підриваннями на території бойових дій.
Учора в Нафтогазі заявили, що постачання в зону АТО відновлені.
Кабмін виділить мільярд доларів на резерв газу

Росія може відключити Україні газ через декілька днів

Наступного року в Україні буде створений резерв природного газу і мазуту, повідомив прем'єр.
Уряд України вирішив створити резерв природного газу і мазуту, заявив прем'єр Арсеній Яценюк.
"Уряд вирішив сформувати резервний фонд природного газу і мазуту в 1 млрд доларів США", - повідомив він.
Через два роки Україні не потрібний буде російський газ - Порошенко
Яценюк також додав, що в цілому Україна пережила зиму і, за його словами, наступний 2016 рік може стати роком стабілізації і зростання економіки.
Крім того, за його словами, уряд запропонує Верховній Раде прийняти зміни в госбюджет- 2015, який передбачає збільшення прибуткової частини бюджету на 22 млрд грн
"Загалом ми збільшимо доходи державного бюджету на 22 млрд грн", - сказав прем'єр.
За його словами, збільшення планується в першу чергу за рахунок додаткового вступу ПДВ.
Раніше в Укртрансгазе повідомляли, що Україна з початку опалювального сезону скоротила запаси газу в підземних сховищах на 46,5%.
Нагадаємо, прем'єр Арсеній Яценюк доручив Міненерго, а також НАК Нафтогаз України в літній період закачати в підземні сховища максимальний об'єм європейського газу.
При цьому, як повідомлялося, в січні 2015 року Україна понизила відбір газу з сховищ на 17,4%. За станом на 25 січня в ПХГ Уктрансгаза знаходилося 9,653 млрд куб. м природного газу.
Як повідомляв Кореспондент.net, в 2015 році Нафтогаз планує імпортувати з Європи 12 мільярдів кубів газу, що складе 60% від усього імпорту.

Автор: Admin
Прочитали - 658
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати