Регистрация

Підсумок переговорів в Мінську: Декларація глав "нормандської четвірки"

12-02-2015, 14:10

Підсумок переговорів в Мінську: Декларація глав "нормандської четвірки"

Підсумок переговорів в Мінську: Декларація глав "нормандської четвірки"

Підсумок переговорів в Мінську: Декларація глав "нормандської четвірки"

Підсумок переговорів в Мінську: Декларація глав "нормандської четвірки"

У Мінську більше 15 годин тривали переговори про врегулювання конфлікту в Донбасі.
Учасники контактної групи за підсумками переговорів в Мінську підписали "Комплекс заходів по виконанню Мінських угод".
Серед ключових пунктів документу, опублікованому на сайті Кремля :
- негайне припинення вогню в окремих районах Донецької і Луганської областей і його строге виконання починаючи з 00: 00 мін 15 лютого;
- відведення усіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані в цілях створення зони безпеки шириною мінімум 50 км один від одного для артилерійських систем калібром 100 мм і більше, зони безпеки шириною 70 км для РСЗО і шириною 140 км для РСЗО "Торнадо-С", "Ураган", "Смерч" і тактичних ракетних систем "Точка" ("Точка У") :
- для українських військ: від фактичної лінії зіткнення;
- для озброєних формувань окремих районів Донецької і Луганської областей України : від лінії зіткнення згідно з Мінським меморандумом від 19 вересня.
Відведення вищеперелічених важких озброєнь повинне початися не пізніше за другий день після припинення вогню і завершитися впродовж 14 днів.
Цьому процесу сприятиме ОБСЄ за підтримки контактної групи.
- Забезпечити ефективний моніторинг і верифікацію режиму припинення вогню і відведення важкого озброєння з боку ОБСЄ з першого дня відведення, із застосуванням усіх необхідних технічних засобів.
- В перший день після відведення почати діалог об модальностях проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства.
Негайно, не пізніше 30 днів з дати підписання цього документу, прийняти постанову Рады з вказівкою території, на яку поширюється особливий режим відповідно до закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" на основі лінії, встановленої в Мінському меморандумі від 19 вересня.
- Забезпечити помилування і амністію шляхом введення в силу закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей України.
- Забезпечити звільнення і обмін усіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "усіх на усіх". Цей процес має бути завершений найпізніше на п'ятий день після відведення.
- Забезпечити безпечний доступ, доставку, зберігання і розподіл гуманітарної допомоги таким, що потребує на основі міжнародного механізму.
- Відновлення повного контролю над державним кордоном з боку уряду України в усій зоні конфлікту, яке повинне початися в перший день після місцевих виборів і завершитися після політичного врегулювання (місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей на підставі закону України і конституційна реформа) до кінця 2015 року за умови виконання пункту 11 - в консультаціях і за узгодженням з представниками окремих районів Донецької і Луганської областей у рамках Трибічної Контактної групи.
- Виведення усіх іноземних озброєних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під спостереженням ОБСЄ. Роззброєння усіх незаконних груп.
- Проведення конституційної реформи на Україні з набуттям чинності до кінця 2015 року нової конституції, що припускає в якості ключового елементу децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької і Луганської областей, погоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької і Луганської областей.
Як повідомлялося, лідери "нормандської четвірки" в Мінську вели переговори про українське врегулювання впродовж більше 14 годин.
За підсумками зустрічі президент Росії Володимир Путін заявив, що учасникам переговорів в "нормандському форматі" в Мінську вдалося домовитися про головне і підписати два документи.
У свою чергу, глави самопроголошених Донецькою і Луганською "народних республік" підтвердили, що підписали запропонований "нормандською четвіркою" документ по врегулюванню ситуації на сході України.
Путін про переговори в Мінську: Нам вдалося домовитися про головне

Підсумок переговорів в Мінську: Декларація глав "нормандської четвірки"

Консультації в Мінську. Володимир Путін
Російський президент дає прес-конференцію в Мінську.
Учасникам переговорів в "нормандському форматі" в Мінську вдалося домовитися про головне. Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції після 16-годинних консультацій світових лідерів в четвер, 12 лютого.
"Незважаючи на усі складнощі переговорного процесу, нам все-таки вдалося домовитися про головне. Виходимо з того, що усі сторони проявлять стриманість до повного припинення вогню і уникнути зайвого кровопролиття", - заявив Путін.
За його словами, "нормандська четвірка" домовилася про припинення вогню на Донбасі з 00: 00: годинника 15 лютого.
"Нормандська четвірка" домовилася про відведення важких озброєнь для Києва від фактичної лінії розмежування, для ополченців - від лінії, зафіксованої в мінському меморандумі", - додав російський президент. Також Путін повідомив, що в Україні буде проведена конституційна реформа, яка врахує інтереси населення Донбасу
Інформацію про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого підтвердив і президент України Петро Порошенко. Він додав, що досягнута домовленість про звільнення усіх заручників впродовж 19 днів.
Переговори в Мінську. Онлайн
У свою чергу російський президент повідомив, що за підсумками переговорів підписаний два документи. "Тільки що підписаний документ Мінською контактною групою, він називається комплекс заходів, спрямованих на імплементацію мінських домовленостей", щось в цьому роді", - повідомив Путін, утруднюється відтворити точну назву документу.
За його словами, "другий документ - непідписний, ця заява президента Франції, президента України, вашого покірного слуги і канцлера ФРН про те, що ми підтримуємо цей процес".
Раніше Порошенка заявляв, що на Мінських переговорах "доки ніяких хороших новин" немає. За його словами, ряд умов, висунених російською стороною, є "неприйнятним".
Повідомлялося, що підсумком мінської зустрічі повинен стати документ про аспекти врегулювання ситуації в Україні.

Автор: Admin
Прочитали - 470
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати