Регистрация

"Мені Україна не потрібна". Обнародувано відео з правозахисницею Васильевой

11-02-2015, 00:51

"Мені Україна не потрібна". Обнародувано відео з правозахисницею Васильевой

"Мені Україна не потрібна". Обнародувано відео з правозахисницею Васильевой

Людина на відео, схожа на Олену Васильєву
Росіянка обговорює розцінки на викуп військовополонених і "особисту винагороду".
Український журналіст Анатолій Шарий заявив, що отримав аудіо- і відеоматеріали, на яких показана російська правозахисниця Олена Васильєва.
Васильєва відома своїми твердженнями про масову загибель російських солдатів в конфлікті на Донбасі, а також діяльністю, опозиційною Кремлю.
На обнародуваних відеозаписах дійсно можна чути і бачити людину, чий голос і зовнішність дуже схожі на голос і зовнішність Васильевой.
Серед іншого, на записах Васильєва говорить про ціни на військовополонених, про своє іміджі в українських ЗМІ, про стосунки з представниками української влади. Також, за словами Шария, на одному з відеозаписів чутна розмова про підготовку терактів на території України.
"Мені ось ця Україна, насправді <...> була не потрібна, розумієш", - серед іншого можна почути на обнародуваних відео.
Шарий розділив своє журналістське розслідування на п'ять частин.
У першій частині чутна розмова про "розцінки" на військовополонених. Очевидно, йдеться про українських військових, таких, що потрапили в полон до сепаратистів, оскільки Васильєва заявляє, що "батьки не дають їй спокою". Суми, що прозвучали на відео, - від 7 до 15 тисяч доларів.


У другій частині на відео чутна розмова про взаємовідносини Васильевой з журналістами, про створення і підтримку її іміджу, а також обговорюються питання "викупу" полонених за гроші родичів, при цьому йде мова також про "особисту винагороду".

У третій і четвертій частинах чутна розмова про те, що у Васильевой є доступ до ряду важливих об'єктів, таких як ОГА і блок-пости в зоні АТО.


Публікуючи п'яту частину розслідування, Шарий заявив, що оприлюднив не увесь матеріал, проте, оскільки українські ЗМІ ніяк не відреагували на обнародувані розмови і продовжують запрошувати Васильєву на ефіри, він не бачить сенсу продовжувати публікації.


Сама Васильєва назвала публікацію цих матеріалів провокацією, яку вона "розкусила і зірвала". Так, Васильєва заявила, що записи містять монтаж і "коверкання багатьох записаних фраз, виривання їх з контексту розмови".
Нагадаємо, Елена Васильєва позиціонує себе як російська правозахисниця, є членом російської опозиції. В ході конфлікту на сході України неодноразово виступала проти "російської агресії".
Васильєва є автором групи Вантаж 200 з України в Росію в Facebook, яка займається пошуком тіл загиблих на Донбасі російських військовослужбовок. У вересні група Васильевой була видалена з Facebook, проте на даний момент вона знову функціонує.

Автор: Admin
Прочитали - 608
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати