Регистрация

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

6-02-2015, 21:53

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

Під час зйомки Путін розмовляв зі своїми колегами німецькою мовою.
У Кремлі тривають переговори президента Росії Володимира Путіна, канцлера Німеччини Ангелы Меркель і президента Франції Франсуа Олланда з ситуації в Україні.
Через якийсь час після початку переговорів усі троє лідерів вийшли до журналістів для протокольної зйомки.
На декілька хвилин вони сіли за круглий стіл, щоб їх встигли зняти фото- і відеокамери. При цьому журналістам було чутно, що Путін щось говорить своїм колегам німецькою мовою, пише Інтерфакс.
Після цього переговори продовжилися, а трансляція для журналістів прес-центру була перервана.
Німеччина і Франція відкинули пропозицію Путіна - WSJ
Раніше повідомлялося, що Меркель не упевнена в досягненні домовленостей про перемир'я в Москві.
Нагадаємо, учора Меркель і Олланд екстрено приїхали в Київ. Відразу ж після прибуття лідери двох країн відправилися прямо на зустріч з президентом України Петром Порошенком. Після чотиригодинних переговорів лідери Меркель і Олланд поїхали без заяв журналістам.
Сьогодні прес-секретар президента України Святослав Цеголко повідомив, що Порошенко, Меркель і Олланд не обговорювали федералізацію України.
Світ на чиїх умовах? Як Захід і Росія пропонують розібратися на Донбасі

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

Чим закінчилися переговори в Києві достовірно невідомо.
Москва і Європа пропонують свої варіанти врегулювання на Донбасі, США вичікує, а думка Україні цікаво далеко не всім.
У питанні мирного врегулювання конфлікту на Донбасі несподівано з'явилася деяка активність.
В четвер, услід за Державним секретарем США Джоном Керри Киев відвідали Ангела Меркель і Франсуа Олланд.
Результати переговорів так і не були обнародувані, сторони обмежилися лише загальною заявою про необхідність негайного припинення вогню на Донбасі.
Услід за Києвом лідери Франції і Німеччини відвідають Москву.
У пресі вже активно обговорюються чутки про те, який варіант врегулювання запропонує Захід і Росія, але офіційних заяв доки немає.
Кореспондент.net розбирався з тим, як Україні пропонують вирішити конфлікт на Донбасі.
Керри промацав грунт
Візит Держсекретаря США в Україну планувався давно, його завданням, на думку політолога Вадима Карасева, було "на місці відчути, наскільки сьогодні критичне положення діючої влади і України на східному фронті з Росією і ДНР-ЛНР, і по підсумках робити відповідні висновки".

Керри обмежився загальними заявами про припинення вогню на Донбасі і виконанні Мінських домовленостей.


В цілому він підтвердив позицію Вашингтону про те, що США вивчають можливість надання Україні оборонного озброєння у разі продовження ескалації конфлікту на Донбасі, але взагалі за мирне врегулювання.
Нагадав держсекретар США і про зобов'язання України з проведення реформ і надання особливого статусу Донецькій і Луганській областям.
Реальним результатом візиту Керри можна вважати обіцянки надання новій фінансовій допомозі Україні.
США виділять допомогу у розмірі 16,5 мільйонів доларів для жителів Донецької і Луганської областей і гарантують надання Україні кредиту в сумі на $1 мільярд для потреб уряду за умови проведення в державі реформ.
Окрім того Керри виразив упевненість в тому, що МВФ виділить Києву черговий транш.
Навіщо приїжджали Меркель і Олланд
Інформація про візит європейських лідерів в Київ поступила в четвер уранці.
Президент Франції заявив, що разом з Меркель вони представлять новий план мирного врегулювання на Донбасі, грунтований на територіальній цілісності України.
При цьому Олланд особливо підкреслив, що не бачить Україну в НАТО.
Після переговорів з Порошенком, європейські лідери збираються в Москву для того, щоб обговорити ситуацію на сході України з Володимиром Путіним.
Активні дії європейців можуть бути пов'язані з пропозицією російського президента для Донбасу.

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

Меркель і Олланд в Києві
Депутат Верховної Рады Мустафа Найєм, посилаючись на свої джерела в дипломатичних кругах, стверджує, що спочатку Путін пропонував лідерам Франції і Німеччини обговорити ситуацію на Донбасі без України.
"Олланд і Меркель думали недовго, після чого Кремлю було передано ультимативну вимогу передати той же пакет пропозицій з "планом Путіна" українській стороні. У Москві довго сперечалися, але в результаті по-имперски незграбно поступилися і до вечора Кремль офіційно передав пропозиції Володимира Путіна - Петру Порошенку", - повідомляє Найєм.
Заступник глави адміністрації президента України Валерій Чалий стверджує, що європейські лідери в Києві не обговорювали ніякої пропозиції Путіна.
За його словами темою переговорів, які в різних форматах тривали 5 годин, шляхи імплементації Мінських домовленостей, - усі сторони погоджуються, що саме цей документ є базовим для вирішення конфлікту на Донбасі.
"Основою цих переговорів був ніякий не "документ Путіна", а вироблене ще відучора спільними зусиллями сторін бачення імплементації Мінських домовленостей. Це головний базис, від якого ніхто не відмовляється", - сказав заступник глави АП.
Також, за словами Чалого, не зовсім вірно стверджувати, що Меркель і Олланд відразу після Києва полетять в Москву. Після зустрічі з Порошенком вони полетіли у Берлін і 6 лютого, можливо, вони зустрінуться з Путіним в столиці РФ, щоб обговорити кризу на Донбасі.
План Європи
Французьке видання Le Figaro з посиланням на власні джерела пише, що план канцлера Німеччини Ангелы Меркель і президента Франції Франсуа Олланда відносно врегулювання конфлікту на Донбасі передбачає позаблоковість і федералізацію України.
"Мірилом успіху Ангелы Меркель і Франсуа Олланда залишається повага до Мінського протоколу і ефективне здійснення кожного з дванадцяти пунктів, у тому числі виведення російських військ з України і припинення постачань зброї сепаратистам", - пише видання.
"Але це ще не усе. Згідно попередньої інформації, франко-германский план врегулювання повинен забезпечити нейтралітет України і "федеральне рішення", що заморозить конфлікт на сході", - повідомляють в ЗМІ.

Путін, Меркель і Олланд перервали переговори заради фото

Варто відмітити, що про можливі поступки сепаратистам, у тому числі територіальних, писало і німецьке видання Süddeutsche Zeitung. Проте згодом уряд ФРН спростував цю інформацію. "Територіальні питання не є предметом переговорів між Порошенком, Олландом і Меркель", - відмітив представник уряду.
Що пропонує Росія
The New York Times, посилаючись на дипломатичні джерела, повідомила, що Путін пропонує створити в Україні нове Придністров'я.
"Це не мирний план. Це дорожня карта для нового Придністров'я або Абхазії в Україні. Це цинічна спроба уникнути усіх зобов'язань, узятих на себе в Мінську", - заявив один з високопоставлених дипломатів на умовах анонімності.
Офіційний представник МЗС РФ Олександр Лукашевич заявив, що Путін обговорюватиме з європейськими колегами питання введення миротворців ООН на Донбас, щоб розділити ворогуючі сторони.
Така постановка питання не може влаштувати Київ, адже ще у вересні Петро Порошенко заявляв, що "там, де з'являються "блакитні каски", відбувається заморожування конфлікту" і при його президентстві ніяких миротворців в Україні не буде.
Але, схоже, що долю частини української території, вже не приховуючи цього, вирішуватимуть не в Києві.
Боротьба за ініціативу на заході?
Несподіваний спалах активності Європи в питанні Донбасу політолог Вадим Карасев пов'язує з бажанням ЄС зберегти ініціативу в питаннях врегулювання конфлікту.
Якщо мирний план Берліна і Парижу не спрацює, то ЄС виявиться відсунутим від вирішення проблеми Донбасу, який стане предметом протистояння Росії і США.
За словами політолога, Меркель і Олланд намагаються зіграти на випередження "яструбів" у Вашингтоні, які давлять на Обаму з метою виділення Україні зброї.
Якщо Київ отримає озброєння, то про мирні ініціативи можна буде забути.
Французьке Le Figaro також пише про стурбованість європейців тим, що питання постачання зброї Україні набуває все більшого значення і посилює роль США.
Як пише французька газета, "Європейський союз зацікавлений в тому, щоб затвердити себе в якості єдиного співрозмовника Кремля", - відмітив високопоставлений чиновник ЄС в коментарі виданню.
"Франція наполягала, що зустріч в Москві повинна відбутися у будь-якому разі, а підтримувати діалог з Росією необхідно навіть за відсутності результатів", - відмітило джерело видання.
Що думає Київ?
Позиція України по усією цією пропозицією не зовсім зрозуміла.
"Дуже важливо, що привезуть з Москви наші європейські партнери. Вони узяли на себе роль підштовхнути тих, хто підписував домовленості і заявляв в Мілані і інших містах про те, що готові узяти на себе відповідальність виконати Мінські домовленості", - сказав Валерій Чалий.


За його словами для української сторони важливо вийти на лінію розмежування, вказану в Мінському меморандумі 19 вересня 2014 року, закрити межу від постачань зброї, обміняти усіх полонених, але головна позиція - повністю зупинити вогонь, причому не лише з боку українців.
Чи прислухаються до думки Києва в питанні його ж територій? Питання залишається відкритим.

Автор: Admin
Прочитали - 753
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати