Регистрация

Литва передала Україні нове озброєння

5-02-2015, 19:32

Литва передала Україні нове озброєння

Литва передала Україні нове озброєння

Литва передала Україні озброєння на прохання Києва
Яку саме зброю отримав Київ, глава Міноборони Литви не уточнив.
Міністр оборони Литовської Республіки Юозас Олекас підтвердив, що Литва передала українській армії елементи озброєння, про які вона просила. Про це повідомляє інформагентство Інтерфакс-Україна.
"Ми надавали гуманітарну допомогу, приймали на лікування поранених українських солдатів. Ми виконали свою обіцянку і у відповідь на прохання надали елементи озброєння. це була безкоштовна допомога нашій дружній країні", - сказав він у Брюсселі.
В той же час, на уточнювальне питання про вид, тип і кількість одиниць цього озброєння, Олекас відмітив: "Відповіді на ці питання знають українські військові".
"Ми переконані, що Україна воює за свою незалежність і європейські, демократичні цінності, і ми повинні допомагати в тому об'ємі, якому можемо", підкреслив він.
Говорячи про можливий розвиток ситуації на сході України, Олекас сказав: "Я думаю, що вирішення цього питання буде досягнуте. Тому що і економічні санкції діють, і у України є і озброєння і прагнення захистити свою територію, і вона отримує допомогу. Я думаю, що в Росії з'явиться розуміння того, що необхідно жити в дружній співпраці зі своїми сусідами, а не вирішувати проблеми військовим шляхом".
Раніше про те, що Литва передала Україні елементи озброєння, повідомляв на брифінгу спікер АТО Андрій Лисенко.
Раніше влади Великобританії заявили, що не поставлятимуть зброю Україні.
Відмітимо, 3 січня видання Wall Street Journal повідомило, що керівництво США повернулося до розгляду питання про постачання Києву летальної оборонної зброї у зв'язку з відновленням бойових дій на сході України. Питання про можливі постачання зброї Україні жваво обговорюється і в країнах Євросоюзу.
Як повідомляв Кореспондент.net, Німеччина, Угорщина і Франція вже заявили, що не поставлятимуть Україні зброю. У Литві і Естонії навпаки призвали почати постачання зброї Києву.
Майбутній глава Пентагону підтримав ідею допомогти Україні зброєю
Огляд зарубіжних ЗМІ : Чому Україні не допоможе зброя Заходу

Литва передала Україні нове озброєння

Чи може бути перемога у війні на Донбасі?
Український конфлікт, ситуація в Осетії і російська горілка в дайджесті іноземної преси.
Військова допомога Заходу Україні не допоможе - Deutsche Welle
Пара публікацій в американських газетах - виявляється, так мало треба, щоб вселити надію у виснажене війною суспільство. The New York Times і The Washington Post, посилаючись на неназвані джерела, пишуть, що американська влада розглядає можливість постачань в Україну оборонного озброєння.
Можливість постачань доки тільки розглядається, зате вже зараз немає недоліку в українських коментаторах цієї новини.
Політики і експерти з Києва сходяться в оцінках: американська зброя дозволить "зменшити втрати серед українських військовослужбовок", "прицільно знищувати терористів" - загалом, ця зброя наблизить перемогу над сепаратистами.

Литва передала Україні нове озброєння

Схожі настрої багаторазово описані у величезному корпусі спогадів про громадянську війну в Росії.
Історичні паралелі часто бувають ризикованими, але радісна віра багатьох українських політиків і експертів в чудодійну допомогу з-за кордону просто примушує згадати про досвід громадянської війни в Росії.
Новина про можливі постачання зброї із США прийшла на тлі вістей про зрив чергового етапу мобілізації навіть в західних регіонах України, де прибічників проросійського сепаратизму немає в принципі.
Проходять мітинги проти мобілізації. Український генштаб йде на безпрецедентні заходи, обмежуючи пересування по країні усіх чоловіків закличного віку.
Ніхто не докорить українському народу в тому, що він виявився не готовий довгій вимотуючій до війни, але не враховувати громадські настрої теж не можна.
Уявимо, що завтра США поставили Києву навіть більше зброї, ніж він розраховує. Скільки американських танків, кулеметів або автоматів знадобиться, щоб призовники побігли записуватися на фронт? Чи є взагалі залежність між кількістю зброї і готовністю країни перемогти?

Литва передала Україні нове озброєння

Українські добровольці
У кожній війні у кожної воюючої сторони є своє уявлення, що ідеалізується, про бажану картину світу після перемоги. Для України такий світ виглядає як єдина - в нинішніх офіційних і таких, що визнаються всім світом межах - країна, в якій і в Донецькій і Луганській областях, і в Автономній республіці Крим - така ж влада, як в Києві, Дніпропетровську або Львові, один і той же прапор над присутственными будівлями і однаково лояльне свій державі населення.
Зараз може здаватися, що єдиною перешкодою на шляху до такого майбутнього залишається російська військова присутність і бойові дії, які ведуться в Донбасі.
Але чи може така мета бути досягнута за допомогою військової перемоги? Київські політики, що вітають постачання американської зброї, ймовірно, думають, що може.
Проте ні в Америці, ні десь ще досі не винайдена зброя, яка була б здатна повернути Україну навіть в те, що здається тепер ідилічним положення дворічної давності, коли в Донецьку ще працював новенький аеропорт, над Севастополем розвівався український прапор, а коханий російським телебаченням "ополченець" Гиви займався промисловим альпінізмом в Иловайске і не думає, що коли-небудь він є катує український військовополонений.
Яка зброя може поставити США - The American Conservative
Уряд США розглядає можливість постачання протитанкових керованих ракет "Джавелин", стрілецької зброї і боєприпасів до нього українським збройним силам.
Цим вона спробує, за словами американських чиновників, запобігти подальшій агресії з боку підтримуваних Росією повстанців в східній Україні.
Одна з багатьох причин, чому постачання зброї на Україну є жахливою ідеєю, полягає в тому, що це відкриває двері до запиту на постійно зростаючу військову допомогу у разі, якщо первинні постачання не дадуть бажаного ефекту.
Припустимо, що адміністрація приймає рішення забезпечити цією зброєю Україну. Якщо це не дасть очікуваного ефекту стримування, ястребы в США наполягатимуть на тому, що адміністрація зобов'язана "зробити більше", як вони це завжди роблять.
Уряд США розглядає можливість постачання протитанкових керованих ракет "Джавелин", стрілецької зброї і боєприпасів до нього українським збройним силам.
Цим вона спробує, за словами американських чиновників, запобігти подальшій агресії з боку підтримуваних Росією повстанців в східній Україні.
Одна з багатьох причин, чому постачання зброї на Україну є жахливою ідеєю, полягає в тому, що це відкриває двері до запиту на постійно зростаючу військову допомогу у разі, якщо первинні постачання не дадуть бажаного ефекту.
Всякий раз, коли агресивна політика не в змозі досягти своєї мети, за умовчанням "яструбина" відповідь буває ще агресивнішою, і це обов'язково станеться в цьому випадку.
Адміністрація може потягнути час, але якщо вже вона поступилася разком аргументам яструбів, то, швидше за все, буде вимушена погодитися і з їх новими вимогами на великі партії зброї. Цей процес повторюватиметься знову і знову в спробах з боку
США підтримати слабку сторону озброєного конфлікту, в якому у США практично немає своїх реальних інтересів.
Відправка зброї в Україну дозволить українському уряду і його покровителям підтримувати ілюзію того, що конфлікт закінчиться чимось іншим, окрім значної поразки для України.
Оскільки доки США і НАТО не готові воювати з Росією за Україну, їм слід допомогти Порошенку зрозуміти, що цей конфлікт може закінчитися тільки за допомогою угоди, яка включає політично хворобливі поступки з боку України.
Невеселий приклад Південної Осетії - Neue Zuercher Zeitung
Москва створює на сході України новий "заморожений конфлікт". Чим це обернеться для жителів невизнаних регіонів, вже зараз можна побачити на прикладі непідконтрольної Грузії Південної Осетії.
Навіть опісля шість з гаком років після завершення російсько-грузинської війни в Цхінвалі можна бачити її сліди: на фасадах будівель досі не закладені діри від куль і снарядів, частенько у будинках відсутні деякі конструктивні елементи і частини.

Литва передала Україні нове озброєння

Південна Осетія
Проте, з вулиць прибрали розбите скло, згорілі автомобілі і грузинські танки. На гроші, які виділяє Москва, місцева влада відновлює будівлі і будує нові дороги. Поступово жителі Південної Осетії повертаються до нормального життя після 20 років конфлікту з Грузією і починають думати про майбутнє.
Раніше в Південній Осетії було багато добре освічених людей, республіка робила метал і відправляла мінеральну воду і сільськогосподарську продукцію у багато куточків Радянського Союзу.
Проте тепер радянського ринку немає, кордон з Грузією закритий, а для того, щоб продавати продукцію в Росії, необхідно їхати через увесь Кавказ. Посилює ситуацію зростаюча корупція.
Будівництву незалежної і стабільної Південної Осетії заважає безліч чинників. "Моє покоління повністю розучилося нормально працювати, - говорить 40-річний водій таксі Батраз Кочиев. - Все, що ми уміємо, - бігати з автоматом Калашникова і водити машину. Я жалкую, що не отримав нормальної освіти і не працював. Проте я сподіваюся, що четверо моїх дітей зможуть зробити це, зараз це можливо".
Росія, що виступає гарантом безпеки, розмістила в республіці декілька тисяч російських військовослужбовок і налагодила охорону кордону з Грузією.
Проте зроблено це було не з любові до ближнього, а тому, що Росія розглядає Південну Осетію як важливий форпост і буферну зону для відвертання подальшого просування НАТО на схід.
І ці зв'язки в поточному році отримають правові рамки. Договір "Про дружбу і співпрацю" з Південною Осетією, підписати який планується в 2015 році, на договірному рівні закріпить військову, економічну і політичну співпрацю, але при цьому республіка не буде включена до складу Росії.
Чи врятує Росію горілка - The Washington Post
Оскільки інфляція в Росії росте, а економічне зростання скорочується, Москва знайшла новий спосіб заспокоїти народ : понизити ціну на горілку на 16%.
За станом на воскресіння нова мінімальна ціна півлітра горілки впала до 185 рублів (2,6 долара) в порівнянні з колишньою ціною 220 рублів (3,1 долара).
Схоже, що цей крок був зроблений для того, щоб заспокоїти звичайних росіян, які виявили, що на їх реальні зарплати істотно вплинули санкції і економічні проблеми, пов'язані з падінням цін на нафту, і які в цілому вживають горілку у великих кількостях.
Як показало одно з досліджень алкогольних пристрастей в різних країнах світу, споживання горілки в Росії на душу населення склало в 2012 році майже 14 літрів - в сім з гаком раз більше, ніж в Америці.
І, проте, варто замислитися, чому ж в Росії найнижча ціна на горілку. Закон, що визначає мінімальну ціну на горілку, був ухвалений в 2009 році у рамках широкомасштабної програми по боротьбі з пияцтвом.
Пристрасть росіян до горілки, звичайно ж, усім відомо, але все-таки, це проблема неабияка : за даними учених, надмірне споживання алкоголю є причиною високого рівня смертності серед російських чоловіків.

Литва передала Україні нове озброєння

Оскільки інфляція в Росії росте, а економічне зростання скорочується, Москва знайшла новий спосіб заспокоїти народ : понизити ціну на горілку на 16%. Схоже, цей крок був зроблений для того, щоб заспокоїти росіян, які виявили, що на їх реальні зарплати істотно вплинули санкції і економічні проблеми, пов'язані з падінням цін на нафту, і які в цілому вживають горілку у великих кількостях.
Минулого року виробництво російської горілки різко скоротилося, через що багато хто почав висловлювати припущення про те, що замість неї на ринок поступає контрафактна продукція.
Збільшуючи продажі (легальною) горілки, Москва, очевидно, сподівається збільшити податкові надходження від продажів, які сприятимуть зміцненню економіки. Проте держава керується ще і міркуваннями гуманності - контрафактний алкоголь робиться без дотримання норм безпеки продукції і може стати причиною серйозних захворювань і навіть смертей.
Колись Путін сподівався до 2020 року удвічі скоротити споживання алкоголю і повністю знищити ринок нелегальної алкогольної продукції. Проте із-за санкцій і падіння цін на нафту реалізація цього плану відсовується на більше далеке майбутнє.

Автор: Admin
Прочитали - 730
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати