Регистрация

Країни Балтії призвали розширювати санкції проти Росії

4-02-2015, 23:16

Країни Балтії призвали розширювати санкції проти Росії

Країни Балтії призвали розширювати санкції проти Росії

До розширення санкцій відносно Росії призвали країни Балтії
Литва висловилася за надання Україні військової допомоги.
Країни Балтії і Бенелюксу висловилися за єдину лінію ЄС відносно Росії в конфлікті навколо України і призвали до збереження і навіть розширення санкцій проти Москви.
"Існує консенсус з приводу доцільності додаткових санкцій. Чорний список треба збільшити, щоб він включав не лише сепаратистів, але і відповідальних осіб в Росії", - заявив в інтерв'ю агентству BNS міністр закордонних справ Литви Линас Линкявичюс після зустрічі з колегами з країн Балтії і Бенелюксу в Таліні в середу, 4 лютого.
Линкявичюс також висловився за надання військовій допомозі Україні. "Ми повинні надавати Україні підтримку усіма засобами - військовими, політичними і фінансовими. Ми готові до цього", - заявив він.
Проте глава МЗС Естонії Кейт Пентус-Розиманнус призвала зосередити увагу на наданні економічної допомоги Києву.
Економічна підтримка і тиск санкції
"Разом з санкціями відносно Росії Україна потребує і у все більшій економічній підтримці, і вона повинна продовжити реформи. Допомога Україні найближчим часом буде такою ж важливою, як чинення тиску санкції на Росію", - цитує слова естонського міністра агентство "Інтерфакс".
У США розглядають можливість постачань зброї Україні - NYT
Відносно постачань зброї Україні Пентус-Розиманнус відмітила, що надання військової допомоги Києву - індивідуальне рішення кожної держави, проте у Таліну, за її словами, "немає такої зайвої зброї, в якій Україна потребує зараз".
Зі свого боку глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич заявив, що Рига не засуджує інші держави за надання військової допомоги Україні, проте у самої Латвії грошей на це немає.
Між тим глава МЗС Нідерландів Берт Кундерс висловився проти постачань зброї Україні. Одночасно він призвав до зміцнення міжнародних зв'язків з Росією.
"Я вважаю за правильне нинішнє надання Україні нелетальної військової допомоги. Але я також упевнений в необхідності зміцнення стосунків з Росією", - сказав він журналістам.
Російському бізнесу загрожують нові санкції від США - WSJ

Країни Балтії призвали розширювати санкції проти Росії

США розглядають нові санкції проти РФ
Нинішній пакет санкцій не змінив позицію Кремля в українському питанні, вважають у Білому домі.
США розробляють відносно Росії нові санкції, які торкнуться сфери бізнесу, пише The Wall Street Journal з посиланням на власне джерело у Білому домі.
Йдеться про нові обмеження у сфері бізнесу, проте доки незрозуміло, що саме готує Вашингтон, сказало джерело. Співрозмовник газети визнав, що нинішній пакет санкцій хоча і ударив по російській економіці, проте при цьому не змінив позицію Кремля в українському питанні.
Можливо, повинно пройти ще деякий час, щоб санкції привели до відчутних результатів, припустив неназваний представник Білого дому. При цьому видання вказує, що у Вашингтоні є немало прибічників надання військової допомоги Україні у вигляді відправки американської зброї. В той же час, проти постачань зброї виступає президент США Барак Обама.
Прибічники цієї точки зору не вірять, що Україна доб'ється за допомогою цих постачань перемоги у військовому конфлікті. Проте краще озброєння дозволить нанести більший ущерб сепаратистам і підтримувальній їх Росії.
Як раніше повідомляв Кореспондент.net, влада США повідомила, що залишаються прибічником дипломатичного рішення конфлікту на сході України на основі Мінських домовленостей. Але у разі потреби Вашингтон готовий прийняти нові кроки по посиленню тиску на Росію.

Автор: Admin
Прочитали - 680
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати