Регистрация
» » Страх лихоманки Эбола примушує владу відловлювати туристів з підвищеною температурою

Страх лихоманки Эбола примушує владу відловлювати туристів з підвищеною температурою

4-11-2014, 16:34

Страх лихоманки Эбола примушує владу відловлювати туристів з підвищеною температурою

Страх лихоманки Эбола примушує владу відловлювати туристів з підвищеною температурою

 Ми опереджаємо: підвищена температура, властива для грипу і ГРВІ, може вилитися в заборону на виїзд з деяких країн. Більше того, є усі підстави відправити таких людей на карантин. Всьому провиною спалах лихоманки Эбола.
Приміром, в Гвінеї вже введений двохетапний контроль температури тіла на вході в аеропорт. При високій температурі людини можуть не пустити в літак. Що стосується ситуації в Росії, то загострення респіраторних захворювань чекають в січні. А на цей час доводяться канікули, коли росіяни люблять виїжджати за рубіж. Цей факт треба враховувати. Є усі шанси виявитися на карантині на 21 день в чужій країні із-за банальної застуди. Проте заходи виправдані. Від Эбола ні вакцини, ні специфічного лікування немає. І до 90% випадків зараження закінчуються смертю.
Окрім лихоманки Эбола, туристам погрожують лихоманки Чикугунья і Денге. Тому необхідно уважно підходити до питання вибору туристичного напряму. "Ми нікого не лякаємо, ніяких обмежень, відповідно, не вводяться. В даному випадку повинні проінформувати і туроператорів, і турагентов, і туристів, які збираються поїхати за рубіж, про те, що ризик є. І завдання туркомпаній - повідомляти туристів, де карантин введений і де він може бути оголошений".
У свою чергу, лікарі радять перед поїздкою в потенційно небезпечні регіони, країни Африки, отримати консультації про запобіжні заходи у інфекціоністів. Не можна купувати продукти харчування в місцях несанкціонованої торгівлі. Краще уникати контактів з тваринами (віруси можуть передаватися від мавп, антилоп, дикобразів, гризунів і кажанів). Знаходячись в небезпечній зоні, слід надівати рукавички і маску. І, звичайно, варто регулярно мити руки з милом.
При появі перших тривожних ознак - підвищення температури тіла, головного болю, нудоти, діареї - треба відразу звертатися до лікаря. "Не варто забувати і про те, що інкубаційний період займає в середньому шість днів, а максимальний термін може доходити і трьох тижнів. Тому виявити хвору людину складно".
На щастя, в Україні хворих з підозрами на особливо небезпечні інфекційні захворювання немає. Але заходи безпеки посилені. За останній час в украінских аеропортах було оглянуто більше 60000 авіапасажирів, що прибули з-за кордону. Згідно із статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, число загиблих від лихоманки Эбола складає 4818 чоловік. Заражених - більше 13000 чоловік.
Але, зважаючи, що місцеві жителі не завжди повідомляють про випадки зараження і загибелі в результаті лихоманки, реальне число заражених і загиблих може бути більший. Поки по кількості жертв лідирують Гвінея, Ліберія і Сьєрра-Леоне. В цілому поширення вірусу поступово гальмується. Швидше за все, спалах вірусу в Африці вдасться ліквідувати за 6-9 місяців.

Автор: Admin
Прочитали - 1214
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати