Регистрация

Лукашенко: Білорусь - не частина російського світу

29-01-2015, 21:08

Лукашенко: Білорусь - не частина російського світу

Лукашенко: Білорусь - не частина російського світу

З Білоруссю треба вважатися, говорить Лукашенко
Глава країни заявив, що не дозволить зазіхнути на суверенітет і незалежність Білорусі.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко призвав поважати суверенітет і незалежність країни. На прес-конференції в Мінську він відмітив, що Білорусь не є частиною так званого російського світу.
"Є окремі розумники, які заявляють, що Білорусь це, як вони говорять, частина російського світу і мало не Росії. Забудьте. Білорусь суверенна і незалежна держава", - сказав Лукашенко.
"Ми змусимо будь-кого поважати наш суверенітет і незалежність, хто подумує, що не було, мовляв, такої країни. Не було, а зараз є, і з цим потрібно вважатися", - продовжив глава держави.
Президент підкреслив, що Білорусь свої землі нікому не віддасть. "Це - моє завдання. І як би вона не була важка, я її вирішу. Я виконаю свою місію. Чого б мені це не коштувало", - сказав він.
"Так що живіть спокійно, народжуйте, ростіть дітей. Ми допоможемо. Я маю на увазі ростити допоможемо", - підсумував президент.
Говорячи про ситуацію в Україні, Лукашенко призвав до максимальних зусиль із припинення військових дій на Донбасі.
"Єдине, що я хотів би, щоб і Європа, яку ця криза хвилює, і США, і Росія, яка дуже залучена в цю кризу, і Білорусь, - адже існує небезпека перенесення цих явищ на територію Росії і Білорусі, - зробили максимум для припинення цієї війни", - заявив Лукашенко.
Він також відмітив, що бачить певне потепління в стосунках Євросоюзу і США до країни завдяки позиції Мінська по українській кризі, але не схильний особливо цьому довіряти.
Лукашенко не унеможливлює вихід Білорусі з Євразійського союзу
"Що стосується стосунків Європи і Америки. Звичайно, я бачу, що відбувається у наших західних партнерів у зв'язку з цим. Але я не упиваюся цим, що ось склалася ситуація і вона нам допомогла", - сказав Лукашенко.
"Я не дуже-то довіряю західним партнерам. Це - політика, а вона брудна справа, у когось чистіше, у когось брудніше, але це політика. Сьогодні Заходу вигідна така позиція Білорусі, вони говорять нам спасибі. Я це бачу", - підкреслив він.
В той же час білоруський лідер, що назвав себе "прагматиком" вважає, що "ніяких великих зрушень відносно Білорусі не буде, поки не пройдуть президентські вибори".
Раніше Лукашенко заявив, що переконаний в неможливості Майдану у Білорусі.

Лукашенко: Неможливо розірвати стосунки Білорусі, України і Росії

Лукашенко: Білорусь - не частина російського світу

Президент Білорусі Олександр Лукашенко
Білорусь, Росію і Україну об'єднують тісні історичні, культурні і економічні зв'язки, відмітив Лукашенко.
Білоруський президент Олександр Лукашенко вважає за неможливе розрив братських зв'язків Білорусі, України і Росії, передає БЕЛТА.

"На великий жаль, 2014 рік був відмічений і ескалацією міжнародної напруженості не лише в сусідній рідній нам Україні, але і у багатьох точках нашої планети. Проте трагедія братського народу змусила нас ще раз замислитися про те, наскільки важливо, щоб в країні були світ, спокій і порядок", - заявив Лукашенко.

Він відмітив, що Білорусь, Росію і Україну об'єднують тісні історичні, культурні і економічні зв'язки.
"Розірвати ці зв'язки не можна, і навряд чи це комусь сьогодні дозволено і взагалі можливо. Мені хотілося б, щоб рік 70-річчя Великої Перемоги, нинішній рік, став для наших народів нагадуванням про те, що тільки разом, пліч-о-пліч ми можемо пережити скрутні часи і протистояти будь-яким найстрашнішим загрозам", - підкреслив білоруський президент.
Нагадаємо, що 21 грудня Лукашенко на зустрічі з українським президентом Петром Порошенко заявив, що Білорусь готова завжди надавати допомогу Україні.

Автор: Admin
Прочитали - 595
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати