Регистрация

Мобілізація за кордон. Як українці бігають від армії

29-01-2015, 20:03

Мобілізація за кордон. Як українці бігають від армії

Мобілізація за кордон. Як українці бігають від армії

Українці службою в армії віддають перевагу над виїзду за кордон, причому не рідко в Росію, визнану Україною країною-агресором.
Нова хвиля мобілізації була негативно сприйнята населенням, хоча влада говорить, що все гаразд.
Із старту нової хвилі мобілізації пройшов тільки тиждень, а вона вже встигла обрости різними чутками і скандалами.
І хоча влада запевняє, що мобілізація йде нормально, і усі плани виконуються, в інформаційному просторі щодня з'являються нові повідомлення про масове ухилення від військової служби.
Керівництво країни традиційно винить в спробі зриву мобілізації російські спецслужби і збирається посилювати покарання за ухилення від служби в армії. У сусідній державі і не приховують, що хочуть завадити українській мобілізації.
Кореспондент.net розбирався, як йде набір в армію.
Добровольці закінчилися


У четвертій черзі мобілізації тільки 6% покликаних є добровольцями.

В ході першої черги часткової мобілізації в 2014 році було покликане 20% добровольці від загальної кількості мобілізованих. В ході другої і третьої черги мобілізації цей показник був до 10%.
Західна Україна не хоче служити
Найбільші проблеми в заходах по мобілізації в прикордонній Закарпатській області, в якій планували мобілізувати 3 тисячі чоловік.
За словами начальника мобілізаційного управління Головного управління оборонного і мобілізаційного планування Генштабу Збройних Сил Олега Бойка, іноді люди виїжджають за кордон цілими селами.
"Є доповідь голови селища Косовского району, згідно з яким місцеве населення найняло два автобуси і виїхало на них в Російську Федерацію. На межі військовозобов'язані заплатили за її перетин", - відмітив начальник мобілізаційного управління.
Наприклад, в селищі міського типу Кольчино Мукачівського району Закарпатської області з 105 чоловік повістки вручені тільки трьом: 9 чоловік не мешкають по адресах реєстрації, а 93 людини впродовж січня вибули на сезонні сільгоспроботи.
У Тернопільській області також триває масова втеча чоловічого населення за кордон. "Як би це ні було парадоксально, але люди втікають в Російську Федерацію", - сказав Бойко.

На Західній Україні в армію не поспішають

Мобілізація за кордон. Як українці бігають від армії

У івано-франківській області заклик теж блокують. Так, в цій області 50-60% військовозобов'язаних взагалі не являються по повістках, а 40% - виїжджають за кордон. Зокрема зафіксовано вивезення в екстреному порядку великої кількості чоловіків закличного віку з сіл івано-франківської області в Росію.
Глави 14 сільрад івано-франківської області взагалі відмовилися отримувати повістки з військкоматів
За останні 30 діб державний кордон в Чернівецькій області перетнуло 17% від загального числа військовозобов'язаних області. З неофіційних джерел відомо, що хостелы і мотелі в прикордонній області сусідньої Румунії повністю заповнені українцями, що ухиляються від заклику.
На Волині жителі декількох сіл Шацкого району заблокували автомобілі представників військкомату, міліціонерів і чиновників, що розвозили повістки.
Зокрема, жителі сіл Їжа, Мірошники, Затишшя 24 січня зупинили машини з чиновниками і змусили їх знищити повістки. Тільки після цього люди відпустили представників місцевої влади.
Крім того 19% оповіщених військовозобов'язаних Волинській області відмовилися від проходження військової служби за релігійними мотивами, хоча в попередні роки відсоток відмови по цьому формулюванню не перевищував 0,7%.
Дійшло до того, що Генеральне консульство Польщі в Луцьку не видає візи українцям закличного віку.
Зокрема, волыняне скаржаться, що громадянам повертають документи з формулюванням "інформація, яку ви надали для підтвердження мети і умов поїздки, недостовірна". При цьому, в консульстві не пояснюють, що саме слід виправити в документах, а відмовляють, в основному, чоловікам, які підпадають в Україні під мобілізацію.
При цьому Держприкордонслужба раніше заявляла, що військовозобов'язаним не потрібні довідки з військкомату для перетину кордону.
На південному Сході і в Центрі ситуація краща
Виходить, що традиційно патріотичніший налагоджене населення Західної України служити і не хоче.
У теж час, за даними радник президента Юрія Бірюкова, нормально виконуються плани по мобілізації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській областях.
Хоча, наприклад, в Полтавській області з тих військовозобов'язаних, які отримали повістки, майже 50% у військкоматах не з'явилися, особливо не поспішають на службу офіцери запасу.
Роздають повістки все
Столичним працівникам Жеків погрожують урізувати частину зарплати із-за відмови розносити повістки.
"Наші майстри на Троєщині примушують розносити повістки і навіть отримувати ще корінці не від одержувача, кому конкретно адресована повістка, а щоб розписався родич. Навіть якщо є кваритиросъемщики, то вони повинні розписатися", - розповів один з двірників.
Більш того, за словами комунальників, вони повинні розносити повістки з 8: 00 до 9: 00 і увечері - в районі 22: 00, а за відмову лякають урізувати зарплату або не нарахувати премію.
Згідно із законом України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію", частина повноважень по проведенню заходів мобілізації покладена на місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, зокрема, по організації своєчасного сповіщення і прибуття громадян, що залучаються до виконання обов'язку по мобілізації.
Таким чином, повістку може вручити не лише працівник військкомату, але і представник влади, органів місцевого самоврядування, реєстраційного центру або Жеку.
У Дніпропетровській області повістки видають в місцевих центрах зайнятості.


Путін пропонує відкосити
Президент Росії Володимир Путін відкрито заявив, що українці можуть ухилятися від мобілізації на території його країни.
"До речі кажучи, багато людей вже ухиляються від мобілізації, намагаються до нас переїхати, пересидіти тут деякий час. І правильно роблять, тому що їх просто штовхають туди, як гарматне м'ясо, під кулі", - сказав він.
Глава держави помітив, що відповідно до нового закону, громадяни України не можуть знаходитися на території РФ більше 30 діб. "Вони повертаються, і їх "цап" і знову туди, під кулі висилають. Тому ми, напевно, тут змінимо дещо", - сказав президент РФ.


І вже сьогодні стало відомо про такі законодавчі зміни в Росії. Федеральна міграційна служба Росії (ФМС) продовжила терміни перебування в РФ громадянам України закличного віку на термін більше 90 діб.
"Для продовження терміну законного перебування в Росії громадянам України необхідно до витікання 90 днів з моменту в'їзду на російську територію звернутися в підрозділ ФМС Росії за місцем тимчасового перебування. Термін тимчасового перебування подовжуватиметься неодноразово на подальші періоди в 90 днів", - пояснюють у ФМС.
У всьому винні спецслужби
Служба безпеки України вважає, що нагнітання ситуації з мобілізацією в соціальних мережах, зокрема в мережі "Вконтакте", є відпрацьованим сценарієм спецслужб Росії.
Фізичного протистояння мобілізації немає. Ситуація нагнітається в соцсетях, це усе кремлівські боти

Маркіян Лубкивский, радник глави СБУ
Він додав, що цей сценарій добре відомий СБУ, і нічого нового російські спецслужби не роблять.
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає метою ескалації Росією конфлікту на Донбасі яаляется зрив чергової хвилі мобілізації.
Може депутати допоможуть?


Рішення відносно функціональних обов'язків депутата в місцях виконання бойових завдань приймається за погодженням депутата з особами, в компетенції яких знаходиться ведення цього питання.
Але швидше депутати проголосують не за цю пропозицію, а за посилення покарання за ухилення від мобілізації.
Адміністрація Президента заявляє про виконання плану мобілізації, але в той же час виступає за посилення покарання за зрив мобілізації.
Якщо українці бігли від мобілізації при колишніх нормах, невже серйозніше покарання їх зупинить?

Автор: Admin
Прочитали - 548
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати