Регистрация

Нобеля по медицині і фізіології вручили за відкриття GPS в клітинах мозку

25-11-2014, 17:01

Нобеля по медицині і фізіології вручили за відкриття GPS в клітинах мозку

Нобеля по медицині і фізіології вручили за відкриття GPS в клітинах мозку

Лауреати Нобелівської премії в області фізіології і медицини цього року

Премію отримали учені, що відкрили систему позиціонування, яка дозволяє орієнтуватися в просторі.
Лауреатами Нобелівської премії в області фізіології і медицини 2014 року стали британсько-американський вчений Джон О'Киф, а також сімейна пара з Норвегії Едвард Мозер і Мэй-Бритт Мозер. Про це оголосив Нобелівський комітет при Каролінському інституті Стокгольма, говориться на сайті оргкомітету.
"Лауреати цього року виявили систему позиціонування, "внутрішню GPS" в мозку, яка дозволяє орієнтуватися в просторі", - говориться в повідомленні оргкомітету.
Лауреати отримають 8 млн шведських крон ($1, 1 млн). Цього року на премію було висунено 263 кандидати.
У 2013 році Нобелівську премію по фізіології або медицині вручили працюючим в США дослідникам Джеймсу Ротману, Ренди Шeкману і Томасу Зюдофу за "їх відкриття в області регулювання руху бульбашок (везикул), основної транспортної системи в наших клітинах".
Церемонія нагородження представлених в понеділок лауреатів пройде за традицією 10 грудня в день кончини засновника Нобелівських премій - шведського підприємця і винахідника Альфреда Нобеля (1833-1896). Чотири з п'яти заповіданих їм премій - в області фізіології або медицини, фізики, хімії і літератури, а також премія в області економіки, заснована в 1968 році на згадку про Нобеля шведським Держбанком, будуть вручені в Стокгольмі. Премія миру, згідно з волею її засновника, вручається в Осло.
Нагадаємо, Мустафа Джемилев висунений на Нобелівську премію миру.
Нобелівську медаль 1936 року продали на аукціоні за $1, 1 млн

Автор: Admin
Прочитали - 662
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати