Регистрация

Опубліковано послання Путіна про відведення важкої артилерії з Донбасу

19-01-2015, 17:46

Опубліковано послання Путіна про відведення важкої артилерії з Донбасу

Опубліковано послання Путіна про відведення важкої артилерії з Донбасу

Президент РФ Володимир Путін направив письмове послання президентові України Петру Порошенку
В неділю увечері обнародуваний текст послання президента РФ Володимира Путіна президентові України Петру Порошенку.
"Останні події на південному сході України, пов'язані з відновленням обстрілу населених пунктів Донецької і Луганської областей, викликають у нас глибоку тривогу і фактично ставлять під загрозу зриву процес мирного врегулювання на основі мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року", - передає текст звернення Путіна Перший канал.
"Пропоную, щоб обидві сторони, як українські силові структури, так і ополченці Донбасу,, ДНР і ЛНР вжили невідкладні заходи до припинення взаємного обстрілу, а також негайного відведення сторонами конфлікту засобів поразки калібром понад 100 мм на дальності, встановлені мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року, виходячи з фактичного проходження лінія зіткнення, згідно з додається карта", - відзначається в послання Путін.
"У свою чергу будемо готові спільно з ОБСЄ організувати контроль за здійсненням цих кроків", - підкреслюється в документі.
Як повідомлялося, послання Путіна було спрямоване ще в минулий четвер, проте Київ відмовився від нього, не запропонувавши нічого натомість.
"За останні дні Росія послідовно докладала зусиль в якості посередника по врегулюванню конфлікту. Зокрема, в ніч з четверга на п'ятницю президентом Росії Путіним було спрямовано письмове послання президентові України Петру Порошенку, в якому обом сторонам конфлікту пропонувався конкретний план відведення важкої артилерії. Лист був отриманий президентом України уранці в п'ятницю", - повідомив "Інтерфакс" прес-секретар президента Росії.
Він додав: "На жаль, українська сторона відмовилася від плану, що пропонувався, і не виступила з якими-небудь зустрічними пропозиціями, і, більше того, знову почала бойові дії".
За словами прес-секретаря президента РФ, "у результаті ми усі бачимо в ці години безперервний обстріл Донецька і абсолютну деградацію ситуації на південному сході" України.
Коментуючи те, що відбувається на південному сході України і розвиток обстановки, Пісків сказав: "В Москві украй стурбовані розвитком ситуації. Знову поновився обстріл житлових кварталів Донецька, знову гинуть люди".
Як раніше повідомлялося, Москва украй стурбована відновленням повномасштабних бойових дій на Донбасі, обстрілом житлових районів Донецька, що "ніяк не сприяє пошукам врегулювання", заявив в неділю в ефірі радіостанції Говорить Москва прес-секретар президента Росії Дмитро Пісків.
Росія готова вплинути на сепаратистів по відведенню техніки

Автор: Admin
Прочитали - 865
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати