Регистрация

Податки на бідність. За що українців змусять заплатити в 2015 році

24-12-2014, 19:07

Податки на бідність. За що українців змусять заплатити в 2015 році

Податки на бідність. За що українців змусять заплатити в 2015 році

 Нове податкове законодавство може бути українцям не по кишені.

Податкова реформа, яку пропонує уряд, істотно ударить по кишені населення.
Кабінет Міністрів вніс у Верховну Раду проект Податкової реформи.
Без прийняття пропонованих змін до Податкового кодексу парламентарі не зможуть перейти до прийняття бюджету наступного року.
Податкова реформа повною мірою відображає ідею уряду "затягнути пояси" і серйозним чином збільшує податкове навантаження на населення.
Кореспондент.net розбирався, за що пропонують українцям платити в 2015 році.
Декларувати будуть усі
Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раде ввести загальне декларування доходів для фізичних осіб.
З січня по листопад 2015 року усі громадяни повинні будуть подати так звану "нульову" декларацію. У ній треба вказати усі доходи, у тому числі отримані незаконним шляхом: готівка, заощадження, рухоме і нерухоме майно, цінні папери, долі / паї в юридичних особах.
Податкова простежить за усіма

Податки на бідність. За що українців змусять заплатити в 2015 році

 Для тих громадян, які добровільно не задекларують свій доход, задекларованими вважаються вартість активів платника податків у розмірі 200 тисяч гривен і вартість інших активів, які зареєстровані за станом на 1 січня 2015 року.

Податкова має право провести перевірку платника податків у тому випадку, якщо вартість активів або витрат перевищує документально підтверджені/задекларовані джерела доходу на 40 мінімальних зарплат (48 720 гривен).
У тому випадку, якщо буде встановлений факт перевищення витрат над джерелами вступу активів, податкова визначає базу оподаткування (різниця між витратами над доходами) у розмірі 30% ставки.
Для контролю витрат фізичних осіб в Податковому кодексі встановлюється граничний розмір готівкових розрахунків. Так розрахунок наличными впродовж дня між фізичною особою і підприємством не може перевищувати 15 мінімальних зарплат (18270 гривен). Такі ж обмеження встановлені між фізичними особами за договорами купівлі-продажу і підприємствами.
Нині розрахунок наличными обмежений сумою в 150 тисяч гривен.
Податок на нерухомість
Найбільш суттєвим для українців може стати поширення бази податку на нерухомість на усю житлову і нежитлову нерухомість незалежно від її площі.
Так уряд пропонує відмінити норму, по якій не оподатковуються до 120 кв. м для квартир, до 250 кв. м для будинків і до 370 кв. м для різних видів житлової нерухомості в спільному володінні (будинків і квартир).
Кабмін має намір встановити єдину ставку для цього податку - до 2% від мінімальної зарплати (1218 гривен) за 1 кв. м.
Умовно кажучи, в рік за один "квадрат" доведеться заплатити приблизно 24 грн Якщо у вас "хрущовка" на 40 "квадратів", то розмір податку складе майже тисячу гривен. У випадку якщо ви мешкаєте в сільській місцевості у будинку 100 кв. м, то в рік доведеться платити 2,5 тис. грн
Також Кабмін пропонує виключити з переліку неоподатковуваних цим податком об'єктів ті, які належать багатодітним або малозабезпеченим сім'ям, опікунам дітей, дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківської опіки, але звільнити від податку МАФы і приміщення для ринкової торгівлі для малого і середнього бізнесу.
У 2010 році Податковий Майдан був успішний. Чи будуть такі ж протести зараз?

Податки на бідність. За що українців змусять заплатити в 2015 році

 Органам місцевого самоврядування пропонується залишити право встановлювати пільги для цього податку для фізичних осіб залежно від їх майнового положення, а також для релігійних організацій.

Податок повинен стягуватися раз на рік.
Законопроект Кабміну не передбачає відстрочення початку стягування податку на нерухомість.
Податок на автомобілі
Кабінет міністрів пропонує Верховній Раде в 2015 році ввести податок у розмірі 25 тисяч гривен в рік на автомобілі з дизельним двигуном більше 2,5 тис. куб. см і з бензиновим двигуном об'ємом більше 3 тисяч куб. см, вік яких не перевищує п'яти років.
Крім того, проект Податкового кодексу з метою компенсації відміни збору за першу реєстрацію транспортних засобів пропонує підвищити ставки акцизного збору на авто, а також включити в перелік підакцизних товарів вантажні автомобілі і автобуси.
Окрім цього, акцизний податок знову пропонується стягувати з легкових авто, які були ввезені як комерційні (тобто не оподатковувані акцизом) і потім переобладнувані в легкові.
Зарплати і пенсії
Передбачається збільшення ставки податку на доходи фізичних осіб. Це той податок, громадяни платять щомісячно зі своєї офіційної зарплати у розмірі 15% або 17% - якщо місячний доход перевищує 12,8 тисяч гривен.
Відтепер працівник платитиме 15% від місячного доходу, який не повинен перевищувати 12 180 гривен. Якщо сума доходу буде більше, то ставка виросте до 20% з суми перевищення.
Ставка податку з доходів, отриманих від відсотків, дивідендів або роялті підвищать з 15% до 20%.
Крім того, пропонується підвищити до 2% збір до Пенсійного фонду за купівлю готівкової валюти населенням. Безготівкова купівля валюти не обкладатиметься митом.
Пенсії, що перевищують 3654 гривни в місяць, оподаткують по ставці 15% (податок збиратимуть по перевищенню). Раніше ця норма торкалася пенсій від 10 тисяч гривен.
Військовий податок у розмірі 1,5% із зарплат українському буде продовжений ще на рік.

Автор: Admin
Прочитали - 3166
Роздрукувати
Комментарі до новини0
Комментувати